reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Przepisy kulinarne Marcowych Mamusiek

reklama
Ja ciasto na pizze robię tak od lat. Jak dla mnie nie do pobicia:
3 szklanki mąki
szklanka wody
pół kostki świeżych drożdży lub opakowanie suszonych
2-3 łyżki oleju
szczypta soli
pół łyżeczki cukru

Piekę w 260 stopniach max 12 minut.
 
Korzenne polędwiczki z indyka w sosie z czerwonego wina z nutą pomarańczową

1. polędwiczki dokładnie umyć, pokroić w plastry ok. 1.5 cm grubości, lekko rozgnieść ręką i zamarynować na dobę w marynacie korzennej Kamis

2. nastepnie zrumienić z obu stron na patelni (używając marynaty), przełożyć do gęślarki lub innego garnka do duszenia

3. na patelnię z resztką marynaty wlać 1/2 butelki czerwonego wina (wytrawnego lub pół-wytrawnego), dodać starną skórkę i sok z połowy pomarańczy

4. po odparowaniu alkoholu zlać wino do naczynia z mięsem, dodać bulionu z kostki drobiowej, aby sos nie był za kwaśny i pokrył całe mięso i dusić ok. 40 minut na małym ogniu, doprawiając pieprzem, na koniec podprowadzić odrobiną mąki i śmietany wymieszanej z sosem (! pamiętać należy, że trzeba najpierw w osobnym kubeczku dodać łyżeczkę mąki, śmietany, rozmieszać i powoli dodawać do tego gorący sos mieszając aby się nie zważyło a dopiero na koniec powolutku wlać to do reszty sosu)

5. zrobić furrorę eleganckim daniem
p.gif
miesko wychodzi kruchutkie, ciemnobrązowe na zewnątrz a bielusieńkie w środku :-)
 
dziewczyny, aż się wstyd przyznać ale my w ogóle nie jemy ryb (mąż niestety źle reaguje na ryby stąd nie robie)...jednak ja z młodym powinniśmy je jeść:-) nigdy w życiu nie przyrządzałam żadnej ryby! proszę o jakieś fajne przepisy :-)
 
reklama
Ja rybę po prostu obtaczam w mące potem w jajku które mieszam z przyprawami potem w bułce tartej i to smażę. Może trochę nie zdrowo, ale w gruncie rzeczy my rzadko jemy smażone więc na rybkę możemy sobie pozwolić.


Jesteśmy łasuchami z Emkiem i Wiktorkiem, a do tego ja lubię przyrządzać desery. Mam pytanie macie może przepisy na jakieś dobre ciasta tylko łatwe i tanie. Bo przy Wiktorku nie mam dużo czasu na coś skomplikowanego
 
Do góry