reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkola i żłobki

reklama
Rekrutacja do przedszkoli ma byc od 23 marca. Dziewczyny a orientujecie się jak wygląda sprawa 2,5 latków? Ostatnio czytałam że można puścić dziecko do przedszkola a teraz na stronie czytam że jednak od 3 lat można zapisać do przedszkola. Więc jak to wygląda?



Nabór do przedszkoli w Szczecinie


Od piątku, 23 marca rozpocznie się rekrutacja do szczecińskich przedszkoli publicznych oraz do oddziałów „0” zorganizowanych w szkołach podstawowych, na rok szkolny 2012/2013.

Podstawowe informacje dla rodziców przedszkolaków.

1. W dniach 23 marca 2012r. – 18 kwietnia 2012 r.– składanie przez Rodziców kart zgłoszeń do przedszkola.

2. W okresie 23 marca 2012r. – 18 kwietnia 2012 r. – rodzice dzieci obecnie uczęszczających do oddziałów „0” w przedszkolach i szkołach podstawowych mogą dokonać ewentualnych zmian w wyborze szkoły podstawowej z poprzedniego roku.

3. W trakcie rekrutacji można wybrać trzy przedszkola publiczne i szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi.

4. Na pierwszym miejscu należy wpisać tę placówkę, na której najbardziej Rodzicom zależy.

5. Należy wypełnić tylko jeden wniosek, w którym wpisuje się wszystkie wybrane placówki.

6. Podanie w formie papierowej należy zanieść WYŁĄCZNIE do placówki pierwszego wyboru. Dane wprowadzone do systemu przez przedszkole lub szkołę pierwszego wyboru, przekazywane są w formie elektronicznej do pozostałych dwóch placówek wskazanych we wniosku.

7. Każdy z kandydatów zostanie przydzielony tylko do jednej placówki.

Uwaga:

1. Rodzice dzieci w wieku 3-4 lat mogą wybrać trzy przedszkola publiczne.
2. Rodzice dzieci 5 - 6 – letnich mogą wybrać trzy preferencje w tym przynajmniej dwie szkoły podstawowe, z czego jedną obwodową.
 
Ostatnia edycja:
Carolaine
Liczy się rok urodzenia chyba.
Ja myślę, że możesz wystartować w rekrutacji ale na pewno twoje dziecko nie będzie przyjęte bo nie ma rocznikowo 3 lat. Wówczas zostaje Ci tylko dogadanie się z dyrektorem przedszkola.

Ja najpierw zadzwoniłabym do przedszkola i zapytała czy w ogóle jest jakaś szansa na przyjęcie. Wiem, że w przedszkolach przyjmują takie dzieci od 2,5 lat ale nie wiem w jakim trybie zostały przyjęte.

Powodzenia :)
 
Rocznikowo dziecko ma mieć skończone w tym roku 3 lata.
jeżeli nie to zostaje tylko żłobek.

Małe prawdopodobieństwo przyjęcia do przedszkola
 
A powiedzcie mi jak ja jestem rozwiedziona i mój były mieszka w innym mieście płaci alimenty to jego zaświadczenie o zarobkach też potrzebuje??
 
carolaine moja marta skonczyła dopiero 3 lata w styczniu br ale przyjeli ja do przedszkola we wrezesniu 2011 czyli jako 2.5 latka, normalnie złozyłam papiery w naborze, z tym ze w naszym przedszkolu są az 3 grupy trzylatków i było miejsce, więc to kwestia ilosci miejsc w przedszkolu
 
reklama
Nataszka zaświadczenie o zarobkach napewno nie jest potrzebne w żadnym przypadku, potrzebne jest zaświadczenie o zatrudnieniu (pewnie o to Ci chodziło), nie wiem jak to wygląda w Twojej sytuacji ale polecam napisać maila do p. Rożek z pytaniem, odpowiada dość szybko na maile lrozek@um.szczecin.pl to jest pani z wydziału oświaty i odpowiada na pytania dot. rekrutacji.
 
Do góry