reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc.

Dołączył(a)
28 Grudzień 2021
Postów
5
Witam. Mam 20 lat i podczas stosunku pękła nam gumka, chłopak doszedł we mnie :/ Samo zdarzenie było 3 Października, ok 36-40h później wzięłam tabletkę po "escapelle". Dwa tygodnie później okres mi się spóźnił jakoś 2 dni, zrobiłam wtedy test był negatywny, krwawienie trwało 5-6 dni. Następny okres dostałam w Listopadzie 12-14 dni mi się spóźnił, ciężko mi określić bo mam nieregularne cykle nieraz w miesiącu nie mam w ogóle miesiączki, wtedy się testowałam parę razy (4 testy) wszystkie negatywne krwawienie trwało 7dni. No i aktualnie spóźnia mi się 5 dzień miesiączka, testy też negatywne :/ od całej sytuacji minęło już 3 miesiące. Czy możliwe jest, żebym była w ciąży? Nie mam możliwości zrobienia bety, ani testu z krwi jestem za granicą dopiero za ok. 1,5msc będę mogła. Głupieje przez ta sytuację, poza tym jednym razem więcej wpadek nie mieliśmy. Wiem, że są przypadki że ludzie dowiadują się o 3 msc ciąży, mimo negatywnych testów, miesiączek, no ale to są raczej rzadkie przypadki.. Co myślicie?
 
reklama
Witam. Mam 20 lat i podczas stosunku pękła nam gumka, chłopak doszedł we mnie :/ Samo zdarzenie było 3 Października, ok 36-40h później wzięłam tabletkę po "escapelle". Dwa tygodnie później okres mi się spóźnił jakoś 2 dni, zrobiłam wtedy test był negatywny, krwawienie trwało 5-6 dni. Następny okres dostałam w Listopadzie 12-14 dni mi się spóźnił, ciężko mi określić bo mam nieregularne cykle nieraz w miesiącu nie mam w ogóle miesiączki, wtedy się testowałam parę razy (4 testy) wszystkie negatywne krwawienie trwało 7dni. No i aktualnie spóźnia mi się 5 dzień miesiączka, testy też negatywne :/ od całej sytuacji minęło już 3 miesiące. Czy możliwe jest, żebym była w ciąży? Nie mam możliwości zrobienia bety, ani testu z krwi jestem za granicą dopiero za ok. 1,5msc będę mogła. Głupieje przez ta sytuację, poza tym jednym razem więcej wpadek nie mieliśmy. Wiem, że są przypadki że ludzie dowiadują się o 3 msc ciąży, mimo negatywnych testów, miesiączek, no ale to są raczej rzadkie przypadki.. Co myślicie?
Gdybyś była testy wyszły by pozytywnie.. Po 3miesiacach miała byś pewność..
A jeżeli chcesz nadal się upewnić wykonaj nadanie z krwi beta HCG.i to badanie nie zostawi Ci żadnych wątpliwości
 
Witam. Mam 20 lat i podczas stosunku pękła nam gumka, chłopak doszedł we mnie :/ Samo zdarzenie było 3 Października, ok 36-40h później wzięłam tabletkę po "escapelle". Dwa tygodnie później okres mi się spóźnił jakoś 2 dni, zrobiłam wtedy test był negatywny, krwawienie trwało 5-6 dni. Następny okres dostałam w Listopadzie 12-14 dni mi się spóźnił, ciężko mi określić bo mam nieregularne cykle nieraz w miesiącu nie mam w ogóle miesiączki, wtedy się testowałam parę razy (4 testy) wszystkie negatywne krwawienie trwało 7dni. No i aktualnie spóźnia mi się 5 dzień miesiączka, testy też negatywne :/ od całej sytuacji minęło już 3 miesiące. Czy możliwe jest, żebym była w ciąży? Nie mam możliwości zrobienia bety, ani testu z krwi jestem za granicą dopiero za ok. 1,5msc będę mogła. Głupieje przez ta sytuację, poza tym jednym razem więcej wpadek nie mieliśmy. Wiem, że są przypadki że ludzie dowiadują się o 3 msc ciąży, mimo negatywnych testów, miesiączek, no ale to są raczej rzadkie przypadki.. Co myślicie?
Minęły 3 miesiące, testy negatywne, okres miałaś - nie jesteś w ciąży :)
 
Tabletka "po" to BOMBA hormonalna i dojście organizmu do siebie po jej przyjęciu może trwać bardzo długo. Rozchwianie cykli zrzuciłabym właśnie na tabletkę, skoro tyle testów robiłaś i wszystkie negatywne, ale jeśli nadal tak bardzo się nakręcasz, to po prostu umów się na wizytę do lekarza.
 
Dziękuję za słowa otuchy, liczę na jeszcze parę wypowiedzi kobiet. Wspomnę, że dnia którego robiłam w Listopadzie test z rana wyszedł negatywnie, a wieczorkiem przyszła @. Na tyle testów chociaż jeden powinien cokolwiek pokazać, prawda? Jak wrócę do Polski to już wydaje mi się że będę miała głowę spokojną.
 
reklama
Nie, nie możesz być w ciąży ze stosunku w październiku jeśli testy były negatywne. Nawet jeśli test by Ci wyszedł pozytywny w tej chwili to jest to ciąża ze stosunku w tym miesiącu a nie kilka miesięcy temu. A skoro się zabezpieczacie to raczej małe ryzyko ciąży. Polecam się doszkolić w temacie w jaki sposób dochodzi do zapłodnienia abyś więcej nie miała wątpliwości. 😉 A co do regularności cyklu to polecam wybrać się do ginekologa.
 
Do góry