reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prosze o pomoc bardziej doświadczone osoby

Kseniaka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2020
Postów
46
Witam serdecznie mam 31 lat staram się z mężem o dziecko od trzech lat. Ale do rzeczy ostatni okres miałam 1 dzień 3 maj a ostatni 7 maj, cykl średnio około 27,28,29 dni. Zrobiłam około 15 testów wszystkie pozytywne z blada kreska, dodam ze wiele razy wcześniej robiłam testy i nigdy żadnej drugiej kreski nie było. 2 czerwca byłam na usg dopochwowych nic nie było widać, dziś rano wstałam i plamienie odrazu do lekarza, lekarz rozkłada ręce mówi ze nic nie widzi kazał zrobić betę hcg, plamienie nadal bez krwi jakieś takie przezroczyste ale nie kilka kropek tylko więcej. Wynik dostałam 17,70 beta hcg zadzwoniłam aby się skonsultować powiedział zw marne szanse są ale nic nie wyjaśnił gbur jeden, zadzwoniłam do innej lekarki kazała powtórzyć betę w czwartek. Ale błagam pomóżcie powiedzcie czy ktoś tak miał ? Dodam ze kolejny test zrobiłam dziś i nadal plus.
 
reklama
Ja tak mam właśnie w tym momencie, mam betę nawet niższą troszkę ponad 15. Dzisiaj byłam u dr, bo krwawię od w sumie soboty, niedzieli. Powiedziano mi, że może to być wczesna ciąża, że jak na ten tydzień czyli koniec 3 to beta jest dobra jak najbardziej. Beta z wczoraj, dzisiaj powtórzyłam i czekam na wyniki. Musi rosnąć wiec musisz powtórzyć betę jak najszybciej...
 
Ja tak mam właśnie w tym momencie, mam betę nawet niższą troszkę ponad 15. Dzisiaj byłam u dr, bo krwawię od w sumie soboty, niedzieli. Powiedziano mi, że może to być wczesna ciąża, że jak na ten tydzień czyli koniec 3 to beta jest dobra jak najbardziej. Beta z wczoraj, dzisiaj powtórzyłam i czekam na wyniki. Musi rosnąć wiec musisz powtórzyć betę jak najszybciej...
Wiem, wiem powtórzę w czwartek mam mieć pobrana krew do badania. Ale już tak bardzo się ucieszyłam zw jestem w ciąży a tu ten gbur mi mówi, ze nie ma szans ale jakto ? Dlaczego skoro testy na plus beta tez .
 
Beta jest najważniejsza, wszystko się może zdarzyć a krwawienie nawet do 3 miesięcy ciąży. Także wiadomo nie nastawiaj się , ale betę musisz zrobić, ja tam bym nie wytrzymała do czwartku ;)
 
Beta jest najważniejsza, wszystko się może zdarzyć a krwawienie nawet do 3 miesięcy ciąży. Także wiadomo nie nastawiaj się , ale betę musisz zrobić, ja tam bym nie wytrzymała do czwartku ;)
Dziekuje, za słowa otuchy. Tez nie wytrzymam jutro rano pojadę :) dziekuje raz jeszcze, mam nadzieje ze są tu jakieś mamusie, które tak miały i coś napiszą.
 
Witam serdecznie mam 31 lat staram się z mężem o dziecko od trzech lat. Ale do rzeczy ostatni okres miałam 1 dzień 3 maj a ostatni 7 maj, cykl średnio około 27,28,29 dni. Zrobiłam około 15 testów wszystkie pozytywne z blada kreska, dodam ze wiele razy wcześniej robiłam testy i nigdy żadnej drugiej kreski nie było. 2 czerwca byłam na usg dopochwowych nic nie było widać, dziś rano wstałam i plamienie odrazu do lekarza, lekarz rozkłada ręce mówi ze nic nie widzi kazał zrobić betę hcg, plamienie nadal bez krwi jakieś takie przezroczyste ale nie kilka kropek tylko więcej. Wynik dostałam 17,70 beta hcg zadzwoniłam aby się skonsultować powiedział zw marne szanse są ale nic nie wyjaśnił gbur jeden, zadzwoniłam do innej lekarki kazała powtórzyć betę w czwartek. Ale błagam pomóżcie powiedzcie czy ktoś tak miał ? Dodam ze kolejny test zrobiłam dziś i nadal plus.
Słonko a więc tak. Przy tak niskiej becie lekarz może co najwyżej zobaczyć rozpulchniona macicę, bo pęcherzyk ciążowy widać przy becie ok 1000. Beta przyrasta skokowo, dlatego sprawdza się ja po 48 h najlepiej. Wówczas powinna podwoić się. Minimalny przyrost powinien wynosić 66%.
Ciąża dopiero się rozwija, więc beta może być malutka. By dobrze zobaczyć co się dzieje, to robi się przyrost 48h beta HCG i interpretuje go w połączeniu z wywiadem i obrazem USG. Czasem ciąża jest młodsza niż nam się wydaje.
Co do krwi. Jesteś w ciąży i w pl rozumiem, więc przy plamieniach powinnaś dostać duphastonu lub luteinę, lub obydwa leki na podtrzymanie. On wzmocni progesteron i pomoże ciąży dobrze się zagnieździć. Skoro wystąpiły plamienia to coś się dzieje, ale tylko czas pokarze do końca co. Możesz mieć niedomoge lutealna, za niski progesteron. Możesz mieć polipa, krwiaczek. W ciąży macica jest jeszcze mocniej ukrwiona niż normalnie. Łożysko wytwarza się do ok 14tc nim w pełni przejmie funkcje, więc każde odklejenie się kosmówki może dawać krwawienia. Jeśli się kochaliscie lub wykonywałas większy wysiłek fizyczny (np biegi, ćwiczenia, skłony itp ) to też możesz plamić. No i ostatecznie to, czego każda pragnąca dziecka kobieta się boi plamienie może być początkiem poronienia, lub zagrażać ciąży poronieniem. Nie bierz od razu tej ostatniej opcji pod uwagę. Musisz poczekać na rozwój wydarzeń. Dużo kobiet w pierwszym trymestrze plami lub krwawi, a dzieci się rodzą. Na pewno jest to sytuacja wymagająca kontroli u lekarza. To on do końca wypowie się odnosnie tego, co się dzieje. Ja też jestem "szczęściara", do 14tc plamienia o krwawienia na przemian, a urodziłam 2 żywych i niemal zdrowych dzieci. Tak więc głowa do góry. Jedno co mogę zaproponować i polecić to dużo magnezu i coś na podtrzymanie typu duphastonu, luteina, itp. No i czekanie na ciąg dalszy...
 
Słonko a więc tak. Przy tak niskiej becie lekarz może co najwyżej zobaczyć rozpulchniona macicę, bo pęcherzyk ciążowy widać przy becie ok 1000. Beta przyrasta skokowo, dlatego sprawdza się ja po 48 h najlepiej. Wówczas powinna podwoić się. Minimalny przyrost powinien wynosić 66%.
Ciąża dopiero się rozwija, więc beta może być malutka. By dobrze zobaczyć co się dzieje, to robi się przyrost 48h beta HCG i interpretuje go w połączeniu z wywiadem i obrazem USG. Czasem ciąża jest młodsza niż nam się wydaje.
Co do krwi. Jesteś w ciąży i w pl rozumiem, więc przy plamieniach powinnaś dostać duphastonu lub luteinę, lub obydwa leki na podtrzymanie. On wzmocni progesteron i pomoże ciąży dobrze się zagnieździć. Skoro wystąpiły plamienia to coś się dzieje, ale tylko czas pokarze do końca co. Możesz mieć niedomoge lutealna, za niski progesteron. Możesz mieć polipa, krwiaczek. W ciąży macica jest jeszcze mocniej ukrwiona niż normalnie. Łożysko wytwarza się do ok 14tc nim w pełni przejmie funkcje, więc każde odklejenie się kosmówki może dawać krwawienia. Jeśli się kochaliscie lub wykonywałas większy wysiłek fizyczny (np biegi, ćwiczenia, skłony itp ) to też możesz plamić. No i ostatecznie to, czego każda pragnąca dziecka kobieta się boi plamienie może być początkiem poronienia, lub zagrażać ciąży poronieniem. Nie bierz od razu tej ostatniej opcji pod uwagę. Musisz poczekać na rozwój wydarzeń. Dużo kobiet w pierwszym trymestrze plami lub krwawi, a dzieci się rodzą. Na pewno jest to sytuacja wymagająca kontroli u lekarza. To on do końca wypowie się od modnie tego, co się dzieje. Ja też jestem "szczęściara", do 14tc plamienia o krwawienia na przemian, a urodziłam 2 żywych i niemal zdrowych dzieci. Tak więc głowa do góry. Jedno co mogę zaproponować i polecić to dużo magnezu i coś na podtrzymanie typu duphastonu, luteina, itp. No i czekanie na ciąg dalszy...
Jej miód na moje serce !!! Dziekuje. dostałam duphaston, czekam tyle mi zostało !
 
reklama
Do góry