reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z synem , który wstrzymuje siku i kupę.

Dołączył(a)
13 Wrzesień 2024
Postów
2
Witam. Jestem młodziutka mama. I nie wiem co robić. To moje pierwsze dziecko.
Mój syn zaczął przedszkole. Wstrzymuje siku i kupkę. Potrafi cały dzień nie sikać w przedszkolu, a w domu nie chcę ani do nocnika , ani do kibelka z deską. Płacze na kibelku , a potem podłogę potrafi zsikac. Czasami nie wytrzymuje i na siłę go daję, kiedy widzę , że już nie może i kręci się w pokoju w prawo i w lewo, trzymając się za siusiaka .
Czasami olewam to i czekam az sam zdecyduje się na sikanie. Wiem , że Panie w przedszkolu , nie wiem czy go zmuszają, ale wiem ,że codziennie jest gadanie, że wstrzymuje itd. To wszystko przechodzi takie gadanie do mojej głowy i sama się potem nakręcam i to przechodzi na syna.
 
reklama
Próbowałaś pomysłu z pisuarem dziecięcym? Są dostępne do kupienia. W jakim wieku jest dziecko i czy problem trwa od dłuższego czasu czy pojawił się teraz nagle? Może wizyta u psychologa dziecięcego by pomogła jeśli borykasz się z tym już dłuższy czas.
 
Podpisuję sie pod propozycja @cookie_.pisuarki naprawdę sprawdzają sie u dzieci. Tylko zanim kupisz, to pokaż dziecku, niech sobie sam wybierze kształt i kolor. My mieliśmy żabkę z wiatraczkiem w środku. Jak sie na niego sikali, to sie kręcił. Moje dziecko nie chciało korzystać z nocnika więc dostał stołeczek i nakładkę na ubikacje. Niech tata, partner, wojek, dziadek, jakiś pan z otoczenia pokarze małemu jak sie sika ma stojąco. Dzieci to bardzo lubią. Do tego odpusccie, bo im bardziej będziecie na dziecko naciskać, tym bardziej będzie sie spinalo i nie będzie chciało sie załatwia . Wiem, fajnie sie mówi. Poczytajcie książeczki o korzystaniu z nocnika. U syna siku poszło, ale nie chciał robić kupki. Bal sie, że sie ubrudzi. Może twoje dziecko doświadczyło czegoś niemiłego ma nocniku. Może boi sie dziury w ubikacji. Trzeba dotrzeć do przyczyny strachu i spróbować ja uwolni .

Że swojej strony dodam, że warto od początku uczyć dzieci by załatwiały sie w ubibikacji. Może nie odpowiada mu zapach w pomieszczeniu, czy brak intymności? Szukaj. Powodzenia
 
Próbowałaś pomysłu z pisuarem dziecięcym? Są dostępne do kupienia. W jakim wieku jest dziecko i czy problem trwa od dłuższego czasu czy pojawił się teraz nagle? Może wizyta u psychologa dziecięcego by pomogła jeśli borykasz się z tym już dłuższy czas.
Dziecko ma 3 latka i dwa miesiące. Ciężko powiedzieć. W żłobku jak był , nie było tak źle. Robił siku, a czasami kupkę. Potem wakacje w sierpniu , też było ok. , ale jeżeli się kupka zbliżała to automatycznie nie chciał siku.
Gorzej jest teraz w przedszkolu.
 
Do góry