reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z pępkiem

Zawsze możesz spróbować sama zakleić plastrem, Na opakowaniu jest dokładna instrukcja jak zakleić pępuszek nam lekarka zapisała nazwę i sami zaklejaliśmy a plaster to POROFIX cena ok. 8 zł starcza na około 8 dni.
 
reklama
Nie martw się, mój synek też ma przepuklinę pępkową. Teraz ma już 3 miesiące i trochę mniejszy pępek. Byłam z nim u chirurga, powiedział, że nie trzeba zaklejać bo to nic nie daje, a i tak pępek sam się goi. Trzeba jednak pilnować...jeśli zrobi się sine, a dziecko zacznie wymiotować to trzeba szybko się zgłosić do lekarza...a jeżeli nic się nie dzieje to spokojnie czekać aż się samo wchłonie. Jeżeli do wieku 3 lat się nie zmniejszy to operacja.
 
Witajcie dziewczyny proszę Was o poradę, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć informację na temat źle gojących się pępuszków...podzielcie się swoimi doświadczeniami...

mojej córeczce kikut pępowiny odpadł po 7 tygodniach (pępek wysoki, z przepuklina), po zastosowaniu wszystkich możliwych srodków (gancjana, spiritus i octanisept) po wielokrotnym czyszczeniu przy każdej zmianie pieluszki...po odpadnięciu nadal został nie wygojony pępek (nie zasuszona pępowina) wygląda jakbym jej go odcięła a nie, że sam odpadł....strasznie się martwię a lekarz w poniedziałek :((( powiedzcie czy ktoś miał podobną sytuację? dodam że z pępka nic się nie sączy i nie ma brzydkiego zapachu....
 
Mojej coreczce nim odpadl pepuszek dziwnie sie goil.. caly czas cos w nim bylo sączyło się.... lekarze to widzieli dostalam coś do psikania juz nie pamietam nazwy.
Pepuszek z 6 na 7 dobe odpadł i w sumie nie działo sie jak u Ciebie powiedzieli mi gdybym tylko krew zobaczyła to szybko jechac do lekarza.
I u nas pepuszek byl rowniez bardzo wysoki... podejrzewali przepukline ale po kilku tyg sam sie ładnie wciagnal i zadnych problemow z nim wiecej nie bylo.
 
u nas tez sie dziwnie goil. ale lekarze nie kazali niczym robic zeby jak najszybciej zasechl.
Jak zaczal odpadac to krew i pociekla i zostal jakby kawalek pepka w takiej mazi/ropce.
Jezeli masz podobnie to w ciagu 24h powinno wszystko zaschnac.
Nam potem zostal jakby czarny strupek to kazali mi to potem dobrze moczyc w kompieli zeby szybciej odpadl. No i tak robilismy.
w sumie pepek odpadl po 6dniach, ale to gojenie trwalo jeszcze dobry tydzien.
 
dziękuje wam kochane za posty
mnie skierowali do chirurga, wizytę mam w czwartek, prywatną bo państwowo w połowie czerwca... :/ moja lekarka powiedziała że pępek jest mokry i muszę udać się do chirurga, po za tym przepuklina wyszła pępkiem :(, mówiła że to on musi zdecydować co z nim robić, cz "zaklejać" czy czekać aż zaschnie...normalnie krzyż pański z tym pępkiem...
a no i gencjaną kazała dużo smarować...więc smaruje ponownie (mam smerfa w domu ;)
 
dacie rade:-). U mnie elkarze mwoia ze tak malym dzieciom czekaja z przepuklina ale jak wiadomo co lekarz to inna opinia. ja takze balam sie i w sumie chcialam zaklejac no ale kazali ciagle czekac. no i oplacilo sie bo po kilku tygodniach kominek zniknal.
zycze powodzenia oby jak najszybciej malenstwo sprawy pepkowe mialo za soba.:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
to mnie pocieszyłyście :) ciekawa jestem co chirurg na ten nasz pępek...no do czwartku jeszcze 2 dni więc cierpliwość się kłania...;-)
 
Do góry