reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z mlekiem?

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Hej dziewczyny 🖐️
Kolejny raz proszę Was o pomoc, bo mam problem 🌷
Moj maluszek zaczął 2 miesiac, karmie go piersią po czym on na niej zasypia (już pomijam kwestie, że mam problem z odstawieniem go do łóżeczka, bo od razu się budzi jak nie czuje rąk 🤷‍♀️) Jak zasypia to on strasznie płaczę i się denerwuje, bo slysze jak przelyka pokarm, a on pewnie już chce sobie cyckać do uspania 🤔 Smoczek nie pomaga, bo wypluwa, ja wkladam, on płaczę i tak w koło 😔
Co robić? 😵
Dziękuję 🌷
 
reklama
Rozwiązanie
Hej dziewczyny 🖐
Kolejny raz proszę Was o pomoc, bo mam problem 🌷
Moj maluszek zaczął 2 miesiac, karmie go piersią po czym on na niej zasypia (już pomijam kwestie, że mam problem z odstawieniem go do łóżeczka, bo od razu się budzi jak nie czuje rąk 🤷‍♀️) Jak zasypia to on strasznie płaczę i się denerwuje, bo slysze jak przelyka pokarm, a on pewnie już chce sobie cyckać do uspania 🤔 Smoczek nie pomaga, bo wypluwa, ja wkladam, on płaczę i tak w koło 😔
Co robić? 😵
Dziękuję 🌷
Mój ma 3,5 miesiąca. Smoczka jak nie chciał tak dalej nie chce, więc już nawet przestałam go namawiać. Miałam przetestowane chyba z 7 różnych firm. U mnie zasypia prawie zawsze przy cycku. Temu jak widzę, że jest zmęczony, ale przy mnie nie może zasnąć, bo...
Skąd ja to znam :) mojej córce nic nie pomogło. Powoli z tego wyrasta tzn rzadko zasypia przy piersi a ma 7 msc, daje się odłożyć ale ile ja z nią siedziałam bez ruchu byleby spała bo inaczej się nie dało. Jedyną radę jaką mogę dać to karmić na leżąco, wtedy pokarm słabiej leci a jak synek zaśnie to wyjmij delikatnie pierś i spróbuj się wyślizgnąć. Możesz też zastosować trening snu, poczytaj o metodzie Tracy Hogg ale jest ona kontrowersyjna i ja akurat nie stosowałam. Najlepszy jest czas. Dwa miesiące to jeszcze maluszek i dużo rzeczy sie jeszcze zmieni. A jeszcze zapytam jaki masz smoczek? Podobno Bibs działa cuda ale u mojego dziecka się nie sprawdziło
 
Hej dziewczyny [emoji2772]
Kolejny raz proszę Was o pomoc, bo mam problem [emoji255]
Moj maluszek zaczął 2 miesiac, karmie go piersią po czym on na niej zasypia (już pomijam kwestie, że mam problem z odstawieniem go do łóżeczka, bo od razu się budzi jak nie czuje rąk [emoji2368]) Jak zasypia to on strasznie płaczę i się denerwuje, bo slysze jak przelyka pokarm, a on pewnie już chce sobie cyckać do uspania [emoji848] Smoczek nie pomaga, bo wypluwa, ja wkladam, on płaczę i tak w koło [emoji17]
Co robić? [emoji43]
Dziękuję [emoji255]

Jesli zależy Ci na karmieniu piersią to pozwolić mu wisieć na cycu musi mieć taką potrzebe, po 3 miesiacu powoli zacznie się normować, dla takich maluszków twój zapach, pierś , bicie serca jest jedyną znaną rzeczą i czuje się wtedy bezpiecznie, do tego dochodzą skoki rozwojowe u ciebie czasowo też pasuje wtedy też jeden maluszek bedzie wiecej spał, drugi plakał a trzeci tylko na piersi się uspokoi...
Może spróbuj go karmić w dzień na leżąco i jak wypuści cyca nie przekładać go do lozeczka tylko zostawić w twoim wyrku a samej się,,wymknąć" jeśli chodzi o dzień,
na noc ja swojego brałam do siebie bo wstawanie co pół godziny sprawiało że nie kontaktowałam już,
dzieci na piersi rzadko chcą smoczka ja mam chyba z 8 i ani jednego mój nie zaakceptował.
 
Hej dziewczyny 🖐️
Kolejny raz proszę Was o pomoc, bo mam problem 🌷
Moj maluszek zaczął 2 miesiac, karmie go piersią po czym on na niej zasypia (już pomijam kwestie, że mam problem z odstawieniem go do łóżeczka, bo od razu się budzi jak nie czuje rąk 🤷‍♀️) Jak zasypia to on strasznie płaczę i się denerwuje, bo slysze jak przelyka pokarm, a on pewnie już chce sobie cyckać do uspania 🤔 Smoczek nie pomaga, bo wypluwa, ja wkladam, on płaczę i tak w koło 😔
Co robić? 😵
Dziękuję 🌷
Tak jak dziewczyny wcześniej pisały- spróbuj karmić na leżąco, wtedy gdy synek uśnie to możesz się wymknąć lub próbować położyć go do łóżeczka.
Mój synek też był i pozostał antysmoczkowy i ciumka cysia dopóki nie uśnie a ma za chwile 15 miesięcy, mi to akurat nie przeszkadza.
 
Skąd ja to znam :) mojej córce nic nie pomogło. Powoli z tego wyrasta tzn rzadko zasypia przy piersi a ma 7 msc, daje się odłożyć ale ile ja z nią siedziałam bez ruchu byleby spała bo inaczej się nie dało. Jedyną radę jaką mogę dać to karmić na leżąco, wtedy pokarm słabiej leci a jak synek zaśnie to wyjmij delikatnie pierś i spróbuj się wyślizgnąć. Możesz też zastosować trening snu, poczytaj o metodzie Tracy Hogg ale jest ona kontrowersyjna i ja akurat nie stosowałam. Najlepszy jest czas. Dwa miesiące to jeszcze maluszek i dużo rzeczy sie jeszcze zmieni. A jeszcze zapytam jaki masz smoczek? Podobno Bibs działa cuda ale u mojego dziecka się nie sprawdziło
Dziękuję 🌷
Próbowałam na leżąco to znów wyslizguje się brodowka 🤷‍♀️ i znów on płacze, ja wsadzam i tak dzień i noc 😔 Mam kilka smoczkow m.in Bibs, ale jest chyba za duży na mojego maluszka 🤷‍♀️ Urodziłam w 37 tc, ale zatrzymanie płodu było w 35 tc i ma bardzo mała buźka i w ogóle :)
 
Dziękuję 🌷
Próbowałam na leżąco to znów wyslizguje się brodowka 🤷‍♀️ i znów on płacze, ja wsadzam i tak dzień i noc 😔 Mam kilka smoczkow m.in Bibs, ale jest chyba za duży na mojego maluszka 🤷‍♀️ Urodziłam w 37 tc, ale zatrzymanie płodu było w 35 tc i ma bardzo mała buźka i w ogóle :)
To ewentualnie spróbować kapturki na brodawki. Ale tak naprawdę to musisz się przemeczyc, wiem jakie to uciążliwe ale jeszcze trochę i synek zacznie się interesować czymś innym niż piersią :) a polecam sobie kupić gruzak Mombello, taki grzybek, mnie pomógł bo ona właśnie bezsmoczkowa a to jej się spodobało i nie zrażaj się jak od razu nie załapie
 
Hej dziewczyny [emoji2772]
Kolejny raz proszę Was o pomoc, bo mam problem [emoji255]
Moj maluszek zaczął 2 miesiac, karmie go piersią po czym on na niej zasypia (już pomijam kwestie, że mam problem z odstawieniem go do łóżeczka, bo od razu się budzi jak nie czuje rąk [emoji2368]) Jak zasypia to on strasznie płaczę i się denerwuje, bo slysze jak przelyka pokarm, a on pewnie już chce sobie cyckać do uspania [emoji848] Smoczek nie pomaga, bo wypluwa, ja wkladam, on płaczę i tak w koło [emoji17]
Co robić? [emoji43]
Dziękuję [emoji255]

Polecam jednak nie czytać nic Tracy Hogg jeśli zależy Ci na zdrowiu maluszka i laktacji [emoji1751][emoji1751][emoji1751][emoji1751] Niestety owa pani daje rady sprzeczne z wiedzą psychologiczną, medyczną i laktacyjna na temat dziecka.
Z książek warto czytać Searsów [emoji106]

Za to polecam poczytać o cyklu śnu niemowląt, ich potrzebach, 4trymestrze, o tym jak rozkręca się laktacja i jak odreagowują bodźce.
Próbowałbym jednak karmić na leżąco (to w związku z odkładaniem). Warto też zainwestować w chustę [emoji3590][emoji106] Nie raz gdy już ssanie piersi nie pomagało, dziecko rozdrażnione, śpiące, to w chuście dziecko odpływało w 5min.
Niektóre mamy karmią też chodząc czy bujając się na piłce.





Za chwilę czeka Was to [emoji6]



[emoji3590]

 
Ostatnia edycja:
Dziękuję [emoji255]
Próbowałam na leżąco to znów wyslizguje się brodowka [emoji2368] i znów on płacze, ja wsadzam i tak dzień i noc [emoji17] Mam kilka smoczkow m.in Bibs, ale jest chyba za duży na mojego maluszka [emoji2368] Urodziłam w 37 tc, ale zatrzymanie płodu było w 35 tc i ma bardzo mała buźka i w ogóle :)
Może zadzwoń po cdl. Niech pokaże Wam jak najwygodniej się karmić na leżąco.
 
reklama
reklama
Skąd ja to znam :) mojej córce nic nie pomogło. Powoli z tego wyrasta tzn rzadko zasypia przy piersi a ma 7 msc, daje się odłożyć ale ile ja z nią siedziałam bez ruchu byleby spała bo inaczej się nie dało. Jedyną radę jaką mogę dać to karmić na leżąco, wtedy pokarm słabiej leci a jak synek zaśnie to wyjmij delikatnie pierś i spróbuj się wyślizgnąć. Możesz też zastosować trening snu, poczytaj o metodzie Tracy Hogg ale jest ona kontrowersyjna i ja akurat nie stosowałam. Najlepszy jest czas. Dwa miesiące to jeszcze maluszek i dużo rzeczy sie jeszcze zmieni. A jeszcze zapytam jaki masz smoczek? Podobno Bibs działa cuda ale u mojego dziecka się nie sprawdziło
Poczytałam o tej metodzie Tracy Hogg i nie mam pojęcia jak można ją polecać tak samo jak metodę 3-5-7. Przecież to jest znęcanie się nad dzieckiem. Nie pozwól zasnąć jak czuje się komfortowo, nie mów do niego jak płacze, weź na ręce i po chwili odłóż. Dziecko to nie robot i na wszystko potrzebuje czasu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry