reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pranie ciuszków

P

pooola

Gość
Powiedzcie mi proszę, pierwsze pranie to wiadomo ciuchy malucha osobno, ale potem? Przy codziennym użytkowaniu - zastanawiam się czy uzbieram pełną pralkę z samych ciuchów malucha, przy dzieleniu kolorami. Czy po urodzeniu prałyście wszystko razem (dorosłe + dziecięce) tylko w jakimś płynie typu Lovela?

Chciałam kupić Lovela mleczko do płukania do kolorów i do bieli + płyn do prania Cocollino Sensitive i pierwsze pranie ciuszków zrobić wiadomo sobono, a potem już prać wszystko razem.

Nie ma wprawdie mleczka do płukania do czarnego (takie moje małe zboczenie.. ;) ) ale myślę, że czarne można w kolorze wyprać? ;D
 
reklama
Powiedzcie mi proszę, pierwsze pranie to wiadomo ciuchy malucha osobno, ale potem? Przy codziennym użytkowaniu - zastanawiam się czy uzbieram pełną pralkę z samych ciuchów malucha, przy dzieleniu kolorami. Czy po urodzeniu prałyście wszystko razem (dorosłe + dziecięce) tylko w jakimś płynie typu Lovela?

Chciałam kupić Lovela mleczko do płukania do kolorów i do bieli + płyn do prania Cocollino Sensitive i pierwsze pranie ciuszków zrobić wiadomo sobono, a potem już prać wszystko razem.

Nie ma wprawdie mleczka do płukania do czarnego (takie moje małe zboczenie.. ;) ) ale myślę, że czarne można w kolorze wyprać? ;D
Syn 1,5 roku, piorę osobno, bez problemu uzbieram pełną pralkę i raz w tygodniu puszczam. Nie dzielę kolorami, osobno białe i jasne, a kolory razem.
 
Początkowo prałam oddzielnie, bo i tak ubranek miałam tyle że pranie bez problemu uzbierało się na pół wsadu czy cały a dziecko i tak miało w czym chodzić.
Poźniej wszystko prałam i nasze i dziecięce w Persilu białym sensitive. Sprawdził się i dziecki nie miały po nim uczulenia.
 
Powiedzcie mi proszę, pierwsze pranie to wiadomo ciuchy malucha osobno, ale potem? Przy codziennym użytkowaniu - zastanawiam się czy uzbieram pełną pralkę z samych ciuchów malucha, przy dzieleniu kolorami. Czy po urodzeniu prałyście wszystko razem (dorosłe + dziecięce) tylko w jakimś płynie typu Lovela?

Chciałam kupić Lovela mleczko do płukania do kolorów i do bieli + płyn do prania Cocollino Sensitive i pierwsze pranie ciuszków zrobić wiadomo sobono, a potem już prać wszystko razem.

Nie ma wprawdie mleczka do płukania do czarnego (takie moje małe zboczenie.. ;) ) ale myślę, że czarne można w kolorze wyprać? ;D
Piorę razem nasze wszystkie z płynie dla dzieci od 2 msc życia dziecka. I nie prasuję 🤪
 
Prałam osobno ciuszki synka może przez pierwsze 3msc, później jego ubranka leciały już z nami i do tej pory piore wszystko razem. Wszyscy żyjemy a piorę już w zwykłych płynach, nie w loveli 😉
 
Powiedzcie mi proszę, pierwsze pranie to wiadomo ciuchy malucha osobno, ale potem? Przy codziennym użytkowaniu - zastanawiam się czy uzbieram pełną pralkę z samych ciuchów malucha, przy dzieleniu kolorami. Czy po urodzeniu prałyście wszystko razem (dorosłe + dziecięce) tylko w jakimś płynie typu Lovela?

Chciałam kupić Lovela mleczko do płukania do kolorów i do bieli + płyn do prania Cocollino Sensitive i pierwsze pranie ciuszków zrobić wiadomo sobono, a potem już prać wszystko razem.

Nie ma wprawdie mleczka do płukania do czarnego (takie moje małe zboczenie.. ;) ) ale myślę, że czarne można w kolorze wyprać? ;D
Prałam najpierw wszystkie ubranka pierwszy raz osobno w płynie Loveli. Używam tylko jednego rodzaju Lovela, do kolorów (piorę w nim też białe/jasne) i proszku. Następne prania to były nasze ubrania razem z dziecięcymi w Loveli i do tej pory, 21 miesięcy, tak robię. Btw nasze rzeczy i tekstylia różne prałam jakoś miesiąc przed porodem już tylko w Loveli płynie lub proszku.
W proszku piorę głównie ręczniki, tetry i jak mi zabraknie płynu.
Czarne można prać w środku dla kolorów.
 
No ja myślałam, że i tak tą Lovelę kupię, żeby zrobić pierwsze pranie, i pewnie będę je chciała wykorzystać do końca na pranie wszystkich ciuchów razem, a potem ewentualnie przerzucić się na normalne ;)
 
Prałam najpierw wszystkie ubranka pierwszy raz osobno w płynie Loveli. Używam tylko jednego rodzaju Lovela, do kolorów (piorę w nim też białe/jasne) i proszku. Następne prania to były nasze ubrania razem z dziecięcymi w Loveli i do tej pory, 21 miesięcy, tak robię. Btw nasze rzeczy i tekstylia różne prałam jakoś miesiąc przed porodem już tylko w Loveli płynie lub proszku.
W proszku piorę głównie ręczniki, tetry i jak mi zabraknie płynu.
Czarne można prać w środku dla kolorów.
Ja właśnie nie lubię proszków, nigdy nie używałam dlatego chciałam to mleczko do prania z Loveli albo tylko do kolorów albo i do kolorów i do bieli + ten płyn do płukania Sensitive.

I pierwsze pranie tak jak mówisz osobno, a potem już wszystko lecieć razem.
 
Ja początkowo prałam oddzielnie, bo i tak szybko cała pralka się zbierała:) jak już dziecko przestało się tyle "brudzic" wyprałam kilka ubranek z naszymi i sprawdziłam czy nie ma żadnej reakcji alergicznej. Wyszło, że nie to prałam już wszystko razem :)
 
reklama
Ja właśnie nie lubię proszków, nigdy nie używałam dlatego chciałam to mleczko do prania z Loveli albo tylko do kolorów albo i do kolorów i do bieli + ten płyn do płukania Sensitive.

I pierwsze pranie tak jak mówisz osobno, a potem już wszystko lecieć razem.
Ja też tak średnio lubie proszek, ale się przydaje🙂
 
Do góry