reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pożegnanie z pampersem i smoczkiem

reklama
Alicja,Kania super, że dziewczynki tak dają znać, że siku robią. U nas nocnikowo chyba ok, ale nie zapeszam i nie chwale póki co....chyba w nocniku najwazniejsze jest pozytywne nastawienie rodziców i duże pokłady cierpliwości ;-). Tylko z tego co Alis napisała to książeczki musimy wyeliminować, bo u nas prawie zawsze są :-(...
Moriam w kwesti smoka nie poradzę, bo ja od 4 miesiąca zycia niewiem co to jest bo Zuu smoka nie chciała.
Wioli super, że Wy już bez smoka
Kania my mamy lovi 360 i dla mnie jest super i Zuu szybciutko załapała jak z niego pić i teraz nie ma stresu, bo z kubeczka też ładnie pije(tylko jedyny minus z nim tez chce chodzić- co sie wiąże z tym, że woda jest wszędzie).
 
Sarisa a czemu chcesz wyeliminować książeczki???
Edit. Już teraz wiem, doczytałam rady cioci Alicji.
U Nas też książeczki są, i wręcz domaga się bajki jak siada na nocnik.
Oliwia z kubeczka takiego zwykłego z moją pomocą pije ale mleka coś nie chciała z niego pić.
 
Ostatnia edycja:
laseczki ja nie mówie że książeczki na nocniku są be :sorry: ale logiczne jest dla mnie to co mi podpowiedziała ciocia bo nocnik to toaleta a nie krzesełko i ma na nim siadać w konkretnej sprawie a nie po to by sie pobawić..zobaczymy czy zda to u mnie rezultat ;-) na razie efekt jest taki ze Iś zachwycona jest tym wyzwoleniem i gdy zakładam jej pampka w momencie gdy mamy gdzieś wychodzić to ostro protestuje bo ona "matećki chce!" znaczy majteczki :-D i pielucha już jest beeee
 
Moriam u nas ze smokiem samo wyszlo nie mogl przez chorobe z nim oddychac i wyrzucal go teraz mu nie dsje i sie nie domaga:-)
kania przeciez moze poc z bidonu kubus tez niechce niekapka
sariska moj bartek na nocniku kiedys ogladal ksiazeczki nawet mleko z flachy pil nic mu nie przeszkadzalo wazne ze robil do niego co trzeba czasem potrafil siedziec godzine na nocniku zeby cos zrobic tak go lubial:-D
 
Gratuluję wszystkim tym dzieciaczkom które zaczynają rozumieć do czego służy nocnik:-)
My nadal sadzamy Łukiego na nocniku parę razy dziennie, ale nie robię tego z przymusem. Jak widzę że nie chce to dajemy nocnik do łazienki i koniec albo jeszcze przez chwilę bawimy się nim, spuszczamy wodę itp.
Chciałabym żeby zakumał o co chodzi, ale nic na siłę nie będę robić, bo boję się że potem kompletnie może zrazić się. Zresztą rozmawiałam ze znajomą która ma 3 nocnikowania dzieciaczków za sobą, że warto teraz jak będzie ciepło puszczać smyka w majteczkach po domu i to go szybciej zmobilizuje do siadania na nocnik, bo jak się posiusia to większy dyskomfort będzie czuł. Na szczęście my w domu poza naszym pokojem nie mamy dywanów więc nie będzie taki problem ze sprzątaniem;-) A i koleżanka mnie ostrzegała przed nadmiernym sadzaniem dziecka z jakimiś zabawkami na nocniku, mówiła że przy jednym dziecku tak zrobiła i długo im to wszystko szło.
 
to ja już wiem dlaczego lubie czytać na wc hihihihihih mama mi pewnie książeczki na nocniku dawała i mi tak zostało
:-D:-D:-D:-D:-D

a my jeszcze majtek nie zakupilimy :crazy: ile szt na początek?
 
My też jeszcze nie kupiliśmy majtek, tak więc dawidowe witaj w klubie. Tak na moje rozumowanie to na początek chyba jednak więcej, bo się zdarzać będą wpadki, to też zależy jak często robisz pranie?
 
Mała Mi mi moja Olka załapała na dwa latka a sama zaczęła chodzić bez przypominania na dwa i pół, ale do tej pory zdarzają się wpadki szczególnie kupowe. Sadzałam ją już jak skończyła rok i to tak kilka razy dziennie, ale bez zabawek za to przy tv. Więc dziecko samo zdecyduje kiedy będzie gotowe.
 
reklama
Kania- my mamy Lowi 360 i swietnie sie sprawdza.

glupi pytanie-gdzxie kupie dzieciece majteczki?:)) bylam w H&mie i Smyku i nie widzialam:?
 
Do góry