reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Powtarzające się ciąże biochemiczne

Tak, miałam niski progesteron, bo dość długo karmiłam piersią pierwsze dziecko.
Przy niedoczynności tarczycy lub wysokiej prolaktynie może dochodzić do wczesnych poronień :) Stąd badania w tym kierunku.
 
reklama
U mnie po dwóch biochemach i jednym poronieniu zatrzymanym zmieniłam ginekologa, bo usłyszałam, że tak się zdarza. Drugi lekarz przed staraniami o kolejna ciąże kazał mi zrobić badania w kierunku trombofilii. Zamawiałam pakiet na testdna. Lekarz zobaczył wyniki i powiedział, że mogło to być przyczyną strat. Od starań brałam acard i metylowany kwas foliowy, a od pozytywnego testu ciążowego heparyne. Ciąża w zasadzie bezproblemowa, jedynie pod koniec podwyższone ciśnienie.
W pierwszej kolejności szukaj lekarza, który nie bagatelizuje tego, co się dzieje i który pokieruje Cię jak należy.

Mogę zapytać skąd jesteś ?
Jestem z Lubania. Województwo Dolnośląskie. Myślałam, żeby we Wrocławiu poszukać dobrego lekarza.
 
Jestem z Lubania. Województwo Dolnośląskie. Myślałam, żeby we Wrocławiu poszukać dobrego lekarza.
Tak jak dziewczyny mówią zrób badania na trombofilie. Bardzo dużo dziewczyn bierze acard i heparynę i kolejne ciąże są donoszone. Acard kosztuje grosze a heparyna chyba w ciąży jest za darmo?
 
Tak jak dziewczyny mówią zrób badania na trombofilie. Bardzo dużo dziewczyn bierze acard i heparynę i kolejne ciąże są donoszone. Acard kosztuje grosze a heparyna chyba w ciąży jest za darmo?

Jest, ale chyba tylko jednego producenta
To tak samo jak z progesteronem że refundowana w 100% jest luteina
 
Tak jak dziewczyny mówią zrób badania na trombofilie. Bardzo dużo dziewczyn bierze acard i heparynę i kolejne ciąże są donoszone. Acard kosztuje grosze a heparyna chyba w ciąży jest za darmo?
Od momentu ustalenia czynności serca płodu i założenia karty ciąży heparyna jest wydawana za darmo (wcześniej miałam ryczałt).
Nie zawsze trombofilie wychodzą w badaniach genetycznych, ale i tak warto to sprawdzić. Tak jak zespół antyfosfolipidowy. Przyczyn problemów zakrzepowych może więcej (np. u mnie wszystkie te badania wykazały b. niski stan białek C i S, ale bez trombofilii czy zespołu antyfosfolipidowego).
U mnie 3 ciążę biochemiczne, 1 poronienie zatrzymane, a teraz 8mc (od 5. tygodnia na Clexanie).
 
Przy takiej histori powinnaś mieć zrobione badanie na trombofilie. Jeśli coś wyjdzie nie pokojacego wiadomo wtedy jak działaś heparyna i inne leki zabezpiecza .
 
Przy takiej histori powinnaś mieć zrobione badanie na trombofilie. Jeśli coś wyjdzie nie pokojacego wiadomo wtedy jak działaś heparyna i inne leki zabezpiecza .
Lekarze (zwłaszcza na NFZ), jeśli nie masz udokumentowanych takich wczesnych poronień, nie za bardzo chcą wysyłać na jakąś diagnostykę. Co innego w klinikach leczenia niepłodności.
 
reklama
Lekarze (zwłaszcza na NFZ), jeśli nie masz udokumentowanych takich wczesnych poronień, nie za bardzo chcą wysyłać na jakąś diagnostykę. Co innego w klinikach leczenia niepłodności.

niestety wiem taka prawda . W większości nawet nie chcą tego słuchać ,bo jak my możemy coś więcej wiedzieć od nich . Ale badanie można wykonać samemu prywatnie nie jest aż tak tanie ,ale czasami lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć . Sama mam trombofilie i dalej szereg badań . Więc trzymam kciuki za autorkę .
 
Do góry