reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje rady - dziecko mało przybiera na wadze

Dorcia1431

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Marzec 2018
Postów
41
Witam. Jestem matka 5 miesiecznego Franka.
Jak synek mial 4,5 m-ca to go wazylam i wazyl 6,420 a jak wazylam go gdy mial 5 m-cy to wazy 6,470. Karmie piersia i daje sloiczki. Rodzice tez szczupli. Czy powinnam sie martwic?
 
reklama
Problem taki ze jesli pojde do pani pediatry to wiem ze powie ze mam podkarmiac modyfikowanym a obawiam sie ze jesli podkarmialabym modyfikowanym to odsunie sie od piersi

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Sluchaj siebie nie słuchaj niedouczonych lekarzy.:*
Jest jedno dziecko jeden powie ze grube drugi ze chude.
Polecam blog hafija i mataja :)
Mi sie trafila wspaniala pediatra pro KP i mowila mi ze jezdzi i sie doucza w temacie kp a polowa jej kolegów tego nie robi i sie nie doucza..a na studiach nic nie mieli na ten temat i powielaja bzdury .
Serio tak mi powiedziała .Dlatego trzeba sie samemu ksztalcic.
Mojej koleżanki coreczka na 6 miesiecy wazyla 6 kg byla na butli lekarze mowili taka jej uroda i mama tez chuda ;)
 
reklama
U mnie w rodzinie jest teraz problem bo kuzynka przestała karmić malutkiego po miesiącu. Teraz ma 3 jest już na samej butli i nie chce za bardzo pić, zbyt wolno przybiera na wadze. Mm nie jest magiczną różdżką która pomoże dziecko utuczyć ! Niektóre mamy karmiące mm chwalą się jak to ich dzieci rosną, nie wiedząc że mm można przekarmić w odróżnieniu od kp a otyłe niemowlę ma później tendencję do tycia !
 
W książeczce zdrowia masz siatki centylowe. Nanieś na nie dotychczasowe pomiary i zobacz na jakim centylu do tej pory było dziecko. Problem jest tyko wtedy kiedy dziecko nagle zaczyna spadać w centylach. Czyli jak było np na 50 cały czas a teraz jest na 10. Małe różnice rzędu kilku - kilkunastu centyli nie są istotne.
Teraz władnie bylam na jakiejs stronie chyba 1000 pierwszych dni..i tam kazdy pisze ze siatki centylowe sa dla dzieci mm a nie KP.
I co drugiej mamie wychodzi z nich ze dziecko sie zle rozwija, gdzie piękne rosną ..o tym wyzej pisalam hmmm
 
Moi obaj karmieni piersią do ponad roku, od urodzenia bardzo drobni i od urodzenia do chwili obecnej czyli 6 i 8 lat są w siatkach centylowych między 10 a 25 centylem. Raz bliżej dolnej granicy raz górnej.
Siatki nie mają nic wspólnego że sposobem karmienia bo one obowiązują do 18r.ż. teoretycznie. Ale też jak pisałam nie chodzi o to czy dziecko jest na 5 czy 95 centylu tylko czy cały czas w tym samym rejonie. Są dzieci z problemami które były na 75 centylu a nagle spadają na 5.
 
Na WHO są siatki specjalne dla dzieci kp a nie te bzdurne nasze ksiażeczkowe dla dzieci z mieszanek lub dokarmianych. Sprawdzcie sobie. Mi ja tych naszych 3-10 c lub nawet 3 tylko a tam środeczek.
Dodam, że kp 1 dziectko tylko niespełna 7 miesiecy, 2-2,5 roku, 3-2 lata 9 miesiecy.
www.mlecznewsparcie.pl/2016/04/siatki-centylowe-i-standardy-przyrostow/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry