reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady prawne

Z wypisaniem zwolnienia raczej nie będzie problemu. Tylko zaczynam sie zastanawiać, żeby w Zusie nikt się nie przyczepił, że skoro mamy różne adresy - to nie jest współne gosp. :confused: Nigdzie nie moge znaleźć jednoznacznej definicji gosp. domowego.

A męża chce już od pierwszych dni angażować w życie maluszka- zeby potem wszystko nie było na mojej głowie. A co, chłopa też trzeba wychować:-p:-D A te 80 % wypłaty jakoś przeżyje:-p coś za coś- czasami są ważniejsze rzeczy niż kasa,a pierwsze chwile z maluszkiem bezcenne :tak::-D
Zgadzam się a tym bardziej że te 80% będzie płacone tylko za te 14 dni zwolnienia- a nie za cały miesiąc:-D
A tacieżyński na 100% jest do wykorzystania przez pierwsze 12 miesięcy:-)
Tylko jak Twój m jest pracoholikiem to będzie chciał wziąć L4 aż na dwa tygodnie:confused:
 
reklama
Niki- to była jego propozycja- ale już zaczyna zastanawiać się, co on będzie robił tyle czasu w domu. Zapewniłam go, że nudzić się to on nie będzie miał kiedy.:-p:-D
 
skanuj0001.jpg
musiałam troszke zmienic wielkosc bo za duży nie chciało mi przyjąc mam nadzieję że uda wam się doczytac
 
Dziewczyny ,mam pytanie...kiedy brałyscie zaswiadczenia (do becikowego) od ginekologa ?na ostatniej wizycie zapomniałam i mam kłopot.Czy szłyscie z gotowym formularzem wydrukowanym ,czy lekarz sam piszę takie zaswiadczenie?
 
Dziewczyny ,mam pytanie...kiedy brałyscie zaswiadczenia (do becikowego) od ginekologa ?na ostatniej wizycie zapomniałam i mam kłopot.Czy szłyscie z gotowym formularzem wydrukowanym ,czy lekarz sam piszę takie zaswiadczenie?

U nas wymagają zaświadczenia, z opieki społecznej bierze się formularz który wypełnia lekarz po porodzie.
 
Ja wzięłam na ostatniej wizycie u gina. Miał gotowe formularze do wypełnienia. Ale w razie coś to można równie dobrze po porodzie poprosić o wypełnienie w szpitalu lub iść do internisty. Potrzebna jest tylko karta ciąży.
 
U nas bierze się formularz z opieki który lekarz wypelnia.kiedy to obojetnie .bo tam podaje sie kiedy była 1 wizyta.i trzy daty wizyt z każdeko trymestru
 
reklama
Do góry