reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy!!!

ssss2010

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2019
Postów
28
Witam kochane u mnie 27+4. Od 2 dni odczywam słabe kopnięcia, czuję ruchy ale słabe. wczoraj byłam u lekarza mierzyła puls dziecka niby wszystko ok ale się martwię bo jeszcze przed wczoraj tak kopał że cały brzuch chodził. Niewiem czy jechać na izbę przyjęć czy co robić.
 
reklama
Na prawdę chcesz w obecnej sytuacji epidemiologicznej błąkać się po szpitalach, jeśli nie masz pewności, czy to konieczne?
To naturalne że ruchy są czasem słabe, czasem mocne. Trochę to wcześnie na słabe ruchy no ale.
Gdybym mogła jeszcze raz przeżyć ciążę to kupiłabym sobie ten detektor tętna domowy. Ja ostatnie 2 tygodnie spędziłam na zamartwianiu się ze nie czuję i szukaniu miejsca gdzie moga mi zrobić ktg na żądanie. Po co? Oszczędziła bym sobie nerwów.
 
Miałam podobnie. Pierwsza ciąża, wiadomo, że człowiek bacznie siebie obserwuje i zachowania malucha. Raz właśnie w takiej sytuacji pojechałam na izbę przyjęć (to było przed pandemią) i po ktg wyszlo, że wszystko jest ok. Podobno maluchy tak mają, że czasami są bardziej lub mniej aktywne w brzuszku. Co mi poradziła babka na GIP to w razie wątpliwości zjeść coś słodkiego lub wypić szklankę zimnej wody i położyć się na lewym boku. I wtedy czekać czy maluch się uaktywni. Oczywiście ja specjalistka nie jestem i wiadomo, że lepiej pojechać częściej niż o jeden raz za malo. Nawet w czasach pandemii przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności gdybym miała wątpliwości udalabym się na izbę przyjęć.
 
Tak z tym słodkim też dobrze. No i położyć się. Pamiętaj, że zazwyczaj maluszki zasypiają gdy ukolyszesz go swoim ruchem (gdy chodzisz) , a są aktywne właśnie wtedy, gdy chcesz położyć się spać. Więc położyć się i policzyć ruchy to dobre wyjście.
 
Witam kochane u mnie 27+4. Od 2 dni odczywam słabe kopnięcia, czuję ruchy ale słabe. wczoraj byłam u lekarza mierzyła puls dziecka niby wszystko ok ale się martwię bo jeszcze przed wczoraj tak kopał że cały brzuch chodził. Niewiem czy jechać na izbę przyjęć czy co robić.
Ja tak miałam w zeszłym tygodniu. Byłam jakaś taka niespokojna, bo wydawało mi się, ze rzadziej odczuwam te ruchy. Ale jednak je czułam. Trwało to z 3-4 dni i teraz znów czuję małą często. Więc chyba po prostu tak się zdarza, ze dzieci są mniej lub bardziej ruchliwe w brzuszku.
Myślę, że wszystko u Ciebie dobrze, ale jak będziesz miała wątpliwości to raczej polecam jakiś mały gabinet, a nie IP w tej całej sytuacji.
 
Witam kochane u mnie 27+4. Od 2 dni odczywam słabe kopnięcia, czuję ruchy ale słabe. wczoraj byłam u lekarza mierzyła puls dziecka niby wszystko ok ale się martwię bo jeszcze przed wczoraj tak kopał że cały brzuch chodził. Niewiem czy jechać na izbę przyjęć czy co robić.
I jak Twoje ruchy, jak sobie poradziłaś? te detektory tętna są na olx, ja też polecam
 
reklama
reklama
Do góry