reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Polfilin prolongatum ( Pentoksyfilina) w ciąży

Dołączył(a)
17 Lipiec 2017
Postów
3
Cześć dziewczyny.
Czy któraś z Was przyjmowała Polfilin prolongatum (inne nazwy: polfilina, pentoksyfilna) będąc w ciąży? Zalecono mi ją brać ponieważ stwierdzono, że dzidziuś jest trochę za mały. Lek ten ma poprawiać przepływy które swoją drogą mam dobre, ale chodzi o to, żeby dodatkowo wspomóc dziecko. Niepokoję się jednak, ponieważ w ulotce przeczytałam, że nie zaleca się stosowania leku w ciąży ze względu na brak wystarczających danych.
Dlatego bardzo zależy mi na poznaniu Waszych doświadczeń. Czy przyjmowałyście ten lek w ciąży lub znacie kogoś, kto go przyjmował? Jeśli tak to jak długo go przyjmowałyście i czy dzieciaczki są zdrowe? Będę naprawdę bardzo wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami
 
reklama
Jak za mały jest? W ogole pierwsze slysze. Lekarz prowadzacy skonsultowal to z kims? Jakiej postury jestescie z ojcem dziecka? Mnie tez od 30tyg straszono hipotrofia.
 
Mnie nie straszono dokładnie przebadano w szpitalu przepływy ok wiec stwierdzili ze urodzi się drobniutka córka mimo że mój mąż ma 178 i 80kg ja 164 i 70 kg. Jest małym odbiciem mojego męża który urodził się z wagą 2980 a jego siostra 2800 moja córka o terminie 2640g. Nie brałam żadnych leków nikt mi nie proponował urodziłam zdrowa core która po 6 tyg podwoiła swoją masę i zrównala się z rówieśnikami... pierwsze kroki postawiła dokładnie jak miała 9 miesięcy a w tej chwili ma półtora roku i mówi przepięknie całymi zdaniami tak jak trzylatki... bałam się bardzo zw urodzi się malutka modliłam się żeby miała chociaż trzy kilo i nie potrzebnie...
 
Hipotrofię wykryto podczas pobytu w szpitalu. Tam też podawano mi Polfilin i zalecono brać go do końca ciąży. Ja jestem drobna i niska więc myślę że dziecko też może być drobne po mnie
 
Do góry