reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy o maluchach. Rady i Porady

Ja Miśkowi na czkawke też podaje pierś i przehodzi. A co do kupek to też do każdej pieluchy robi. Czasem jak go przewine przed karmieniem to po karmieniu już ma kupke. Niezły przerób mają te nasze maluszki:-D
 
reklama
Dziewczyny mam duży problem z karmieniem piersią. Urodziłam przez cc i córeczkę pierwszy raz dostałam do karmienia po ponad 1,5doby. Na początku miałam bardzo mało mleka a córeczka była już karmiona mlekiem modyf przez położne, od samego początku nie najadała się tylko moim. Teraz w zasadzie po każdym karmieniu piersią (które zwykle trwa ok 1-1,5h) muszę podawać jej butelkę. Próbuje też pobudzić laktację ściągając pokarm, ale mam wrażenie że popadam w błędne koło. Jeśli ściągnę laktatorem to mam malutko w piersiach w porze karmienia, a jeśli przystawiam laktator po karmieniu piersią to w zasadzie nic nie jestem w stanie ściągnąć. Czy któraś z Was ma podobny problem? Mamy karmiące tylko piersiami mogłbyście mi coś poradzić?
 
verka ja nie miałam wogole od poczatku i caly czas dostawiam bez wyjatku nie sciagam nic malutka to robi im wiecej bedziesz dostawiac tym ten pokarm bedzie bardziej napływac mi juz nawet sika mleko , tylko wytrwalosc duzo dostawiac dziecko nie laktator
 
Marzena, tylko zastanawiam się czy ona jest w stanie najeść się skoro na raz potrafi zjeść ok 60ml modyf a ja jednorazowo ściągam z piersi max 25ml. Długo trwa w Twoim przypadku takie jednorazowe karmienie piersią? Często zmieniasz piersi podczas karmienia?
 
Verka ja tez po cc , chociaz szybko dostałam mała do karmienie bo pierwsze od rau , drugie po 15 h a trzecie po kolejnych 8 i na stałe. Na początku tez musiałam dokarmiać, karmiłam systemem 15 min kazda pierś a potem butelka a między karmieniami butelką, nie częściej niz co 3 h dokarmiałam, dawałam jej pierś. Nie odciągałam. Ja polecam sczęste przystawianie, karmienie z piersi po 15 min z kazdej, dużo wody pij i bądz wytrwała. Mam już dużo mleka a karmię małą różnie od pół godziny do godziny przy karmieniu wieczornym po kąpieli. Teraz mała je co 2-3 godziny a w nocy co 4-5. Trzymam kciuki


Jesli chodzi o kupki to i u nas dostatek i jak u konwalianki zawsze do czystego pampersa. To typowe kupki po mleczku z cyca. Taka jajecznica. I pierdków masakrycznie dużo:-)
 
ale fajniusi wątek:) baaaardzo praktyczny:)
dopisuję się do grupy " konsystencja i częstotliwość kupy"- przy karmieniu piersią może byc ich sporo w ciagu dnia heh ( a z pieluchami mam to samo więc teraz przed karmieniam podglądam delikatnie co tam w trawie piszczy - jak tylko ciut z tzw. bączka :) to biorę do piersi bo w czasie jedzenia lubi się zwalić, dosłownie hahah- na pieluszki ciężko będzie zaroboć;)
ja zeby się nie martwic czy wystarczająco mała zjada zainwestowałam w wagę i będę raz w tyg kontrolować przyrost. Ma byc średnio 200 gram na tydz.
 
Dziewczyny ja mam wage taką starego typu nie zadną nowoczesną i muszę powiedzieć , że to super sprawa zwłaszcza przy karmieniu piersią kiedy nie wiadomo tak naprawdę ile dzidziuś zjada.Ja też waże małego co tydzeń i u mnie jest książkowo 200 gram na tydzień, na samym tylko cycu. Jestem spokojna bo, przynajmniej wiem że nie jest głodny.
 
reklama
Do góry