reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Podwyższone amh

natasia142

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Marzec 2023
Postów
364
Hej. Mam 35 lat. Przez 10 miesięcy starałam się o ciążę - bezskutecznie. Miesiąc temu zrobiłam amh. Wynik 8.37 ng/ml, gdzie widełki w moim wieku są do 7.35 ng/ml. Lekarz wykluczył policystyczne jajniki , bo mam 3 dzieci. Nie wiem już co myśleć. Dodam , że w lutym minionego roku poroniłam w 10 tygodniu, potem była ciąża biochemiczna. Wszystkie inne wyniki (TSH, prolaktyna , estradiol) w normie. Progesteron 8 dpo 17.30ng/ml gdzie norma do 15.9 ng/ml . Już nie wiem co myśleć. Pomóżcie
 
reklama
AMH tej wysokości rzeczywiście często kojarzone jest z PCOS. PCOS powinno się diagnozować na podstawie wywiadu, USG i wyników z krwi, a nie na podstawie tego że masz już dzieci, bo jedno drugiego nie wyklucza. Wiec polecam wybrać się do bardzo dobrego lekarza, a nie takiego który bez badań wykluczył PCOS tylko dlatego że masz dzieci. Dodatkowo dwie straty pod rząd zalicza się do powracających poronien (recurring miscarriages), powinnaś pod tym kątem także iść do kogoś kto zna się na tym i ułoży Wam odpowiednia diagnostykę i plan na kolejną ciążę. Powodzenia!
 
AMH tej wysokości rzeczywiście często kojarzone jest z PCOS. PCOS powinno się diagnozować na podstawie wywiadu, USG i wyników z krwi, a nie na podstawie tego że masz już dzieci, bo jedno drugiego nie wyklucza. Wiec polecam wybrać się do bardzo dobrego lekarza, a nie takiego który bez badań wykluczył PCOS tylko dlatego że masz dzieci. Dodatkowo dwie straty pod rząd zalicza się do powracających poronien (recurring miscarriages), powinnaś pod tym kątem także iść do kogoś kto zna się na tym i ułoży Wam odpowiednia diagnostykę i plan na kolejną ciążę. Powodzenia!
Dziękuję za odpowiedź 🙂
 
AMH tej wysokości rzeczywiście często kojarzone jest z PCOS. PCOS powinno się diagnozować na podstawie wywiadu, USG i wyników z krwi, a nie na podstawie tego że masz już dzieci, bo jedno drugiego nie wyklucza. Wiec polecam wybrać się do bardzo dobrego lekarza, a nie takiego który bez badań wykluczył PCOS tylko dlatego że masz dzieci. Dodatkowo dwie straty pod rząd zalicza się do powracających poronien (recurring miscarriages), powinnaś pod tym kątem także iść do kogoś kto zna się na tym i ułoży Wam odpowiednia diagnostykę i plan na kolejną ciążę. Powodzenia!
Dodam , że cykle mam dosyć regularne 30 dni +-1 czasami 2 dni. Bo kilka cykli miałam monitorowane i owulacje sa
 
Dodam , że cykle mam dosyć regularne 30 dni +-1 czasami 2 dni. Bo kilka cykli miałam monitorowane i owulacje sa
Samo wystąpienie owulacji nie gwarantuje ciąży. Jest mnóstwo innych czynników które mają na to wpływ (wiek, nasienie, immunologia, genetyka itp). Jeśli jesteś mocno zdeterminowana do kolejnej ciąży, to poszłabym na Twoim miejscu do bardzo dobrego lekarza który na postawie waszych wyników i historii dobierze plan leczenia :)
 
Samo wystąpienie owulacji nie gwarantuje ciąży. Jest mnóstwo innych czynników które mają na to wpływ (wiek, nasienie, immunologia, genetyka itp). Jeśli jesteś mocno zdeterminowana do kolejnej ciąży, to poszłabym na Twoim miejscu do bardzo dobrego lekarza który na postawie waszych wyników i historii dobierze plan leczenia :)
Ok. Dziękuję 🙂
 
Do góry