reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższenie FT3

Z

Zikimiki

Gość
Witam. W zeszłym tygodniu zrobiłam badania hormonalne i tarczycowe. Dziś odebrałam wyniki i przestraszyłam się. FT3 wyszło podwyższone, ale chyba nie tak znacznie mam 6,40 a norma wedługo laboratorium to 3,80-6,00
FT4 wyszło 13,02 norma 7,86-14,41
I TSH3 2,663 norma to 0,340-5,600. Dziś mam wizyte u lekarza ale nie wiem czego się spodziewać. Hormony wyszły bardzo dobrze. Ale za to chyba nabawiłam się anemii. Bo w badaniach niestety ledwo mieszcze się w normach, mam nadwyżki i obniżki krwinek, czerwonych i białych :/ Takie wahania. We wrześniu robiłam morfologie, właśnie wtedy już wyniki były takie sobie, ale "lekarz" bo lekarzem bym tego nie nazwała powiedział, że nic się nie dzieje, mimo że właśnie zaczeły się wtedy takie wahania w wynikach.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jest możliwość, że uaktywnia/uaktywniła mi się tarczyca? Dodam, że jestem obciążona genetycznie. Bo i moja babcia ma, mama, ciocia

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z tego co się orientuje to tak nie dużo podwyższony wynik może byc kwestią dnia i stresu na przykład związanego z wykonywanym badaniem. Koleżanka z podobnymi wynikami leczy tarczyce (podobno jakimiś najmniej inwazyjnymi tabletkami) bo wkrótce planuje starać się o dziecko. Ale była u dwóch endokrynologów i jeden powiedział że leczyć a drugi że nie.
 
Do góry