reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płaska główka u niemowlaka

reklama
A długo to trwało bo u mnie trzy miesiace od kiedy zauważyłam i mam wrażenie że to tylko główka rośnie a splaszczenie dalej jest . Korzystałam z poduszki head care i też nie widzę jakiś efektów dużo czasu spędzamy na brzuchu
Szczerze mówiąc to nie pamiętam, bo obecnie młody ma 3,5 roku. [emoji6]
 
Czy spotkala sie, ktoras z was z tym, ze lekko splaszczona glowka sama odzyskala swoj ksztalt? Nasz pediatra twierdzi, ze samo sie wyrowna, ale jakos nie jestem przekonana i stad moje pytanie.

qb3c2n0ab37cjm29.png
Mam pytanie już trochę czasu minęło czy główka u pani dziecka się sama wyrównała
 
Wcale się sama nie musi wyrównać. Zobaczcie ile ludzi chodzi z płaskimi głowami z tyłu, szczególnie widać to u mężczyzn. Trzeba zmieniać pozycję, często na brzuchu. U nas było spłaszczenie po bokach.
Lekarze zalecali USG i również zwiększenie Wit D.

Edit: Dopiero zobaczyłam z kiedy ten temat. Ale to nic, może ktoś jeszcze poczyta.
 
reklama
Czy spotkala sie, ktoras z was z tym, ze lekko splaszczona glowka sama odzyskala swoj ksztalt? Nasz pediatra twierdzi, ze samo sie wyrowna, ale jakos nie jestem przekonana i stad moje pytanie.

qb3c2n0ab37cjm29.png
@wrowro Jak będziesz dużo kładła na brzuszku to odkształci się i będzie ok.
Tak się dzieje przy leżeniu na plecach albo przy asymetrii u dziecka...od ułożenia płodowego.
Moje córki miały...i wszystko wróciło do normy.
 
Do góry