reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Placz dziecka

Agati88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2016
Postów
168
Cześć dziewczyny,proszę was o radę bo wariuje. Jestem mama prawie miesięcznego synka. Przez pierwsze dwa tyg po porodzie dziecko było idealne ;) tzn.duzo spało mało plakalo zmęczone chyba bylo porodem natomiast od jakiś dwóch tyg przeżywam horror. Nie wiem co robię nie tak, mały w nocy budzi się co 2 bardzo rzadko 3h,karmie mieszanie w dzień jest horror,uspokaja się tylko na rekach przy odlozeniu go do lozeczeka zaczyna sie placz. Placz jest właściwie cały czas czasami tez i na rekach. Przychodzi do mnie jeszcze położna nie mówiła że to kolki tylko że tak dzieci mają, Nie da się tak funkcjonować wiem że najgorsze pierwsze miesiące ale jak tu nie zwariować? Proszę o rady:((
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny jestem po wizycie sama lekarka jak zobaczyla jak mały wrzeszczy po przebudzeniu bo usnal w aucie to powiedziała krótko"masakra,Pani też musi jakoś funkcjonować ". Mam mieszane uczucia kazała zostać przy kroplach bobotic forte i viviomixx i dała mleko bebilon dla niemowląt z alergią pokarmowa jak to nie pomoże to gastrolog...
Tak czuje ze to będzie mleko,na razie słucham się lekarza :( bo co mam zrobić. Ona mowila coś o mleku enfemil lub bez laktozy.
Jeśli Twoje dziecko ma problemy z zatwardzeniami to ja nie polecam, bo te mleko bardzo zatwardza(mi też je lekarka przy 1 polecała i tak musiałam szukać na własną rękę). Od siebie mogę polecić Humane Anticolic, bez laktozy i ma hydrolizowane białko mleka więc jest bardziej lekko strawne no i nie zatwardza.

Hubert 18.02.2015 [emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji214]
 
reklama
jeśli nietolerancja jest niestwierdzona to nie bawilabym sie w mleka bezlaktozowe. Potem dziecko rosnie na alergika czesto przez niepotrzebna eliminacje skladnikow pokarmowych. Nasz maly np mial zaparcia, ktore pojawily się po pol roku używania danego mleka. Też było przypisywanie roznych prepratow az się wkurzylismy z mezem i sami zmienilismy mleko z bebiko 2 na hipp bio combiotic 2 i jak ręka odjal. Potem powiedzieliśmy o tym pediatrze i tyle. Też coś przebakiwala o mleku bez laktozy ale dla mnie takie eksperymenty to ostatecznosc jeśli nie ma odpowiednich testow alergicznych.

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sasanka, zrób najprostsze badanie ogólne kalu; w którym wykazane będą tzw. Cciała redukujace które mówią o nietolerancji laktozy.Ja za takie badanie płaciłam 19 zł. Mleko bezlaktozowe jest mega drogie; zresztą po co masz coś podawać jeśli jest to zbędne. Dziwne tylko ze lekarz nie zasugerował badania a zaleca od razu takie mleko.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sasanka, zrób najprostsze badanie ogólne kalu; w którym wykazane będą tzw. Cciała redukujace które mówią o nietolerancji laktozy.Ja za takie badanie płaciłam 19 zł. Mleko bezlaktozowe jest mega drogie; zresztą po co masz coś podawać jeśli jest to zbędne. Dziwne tylko ze lekarz nie zasugerował badania a zaleca od razu takie mleko.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

dokładnie, czasem podejście lekarzy mnie zadziwia
 
Dzisiaj na 14 mam wizytę. Noc była koszmarne mało co spał i musiałam go bujać nad ranem tez. Troszkę się uspakaja na rączkach ale nie zawsze,wczorajszą kąpiel to tez byk horror. Sąsiedzi chyba myślałam że obdzieram to dziecko że skory ;( nie mam pojęcia co mu dolega i jak mu pomóc. Bo kolka to nie będzie jak płacze od rana do nocy. Odebrałam wczoraj wyniki moczu-idealne;(
 
Może niepotrzebnie namieszałam Ci z tym lekarzem.Może po prostu od razu powinnaś zmienić mleko,jak pisały dziewczyny.
Jedyne krople (leki) jakie brała moja córka to był espumisan,ale i tak szybko z niego zrezygnowaliśmy i na zęby-na przykład camilia,ale gdy u nas nie przynosiły rezultatów-odstawiliśmy.Stwierdziliśmy,że skoro nie pomaga,nie ma sensu dziecka faszerować chemią.
Widać u Ciebie jest podobnie.Skoro nie reaguje pozytywnie.
 
Dzisiaj na 14 mam wizytę. Noc była koszmarne mało co spał i musiałam go bujać nad ranem tez. Troszkę się uspakaja na rączkach ale nie zawsze,wczorajszą kąpiel to tez byk horror. Sąsiedzi chyba myślałam że obdzieram to dziecko że skory ;( nie mam pojęcia co mu dolega i jak mu pomóc. Bo kolka to nie będzie jak płacze od rana do nocy. Odebrałam wczoraj wyniki moczu-idealne;(
Dajesz Delicol?

Hubert 18.02.2015 [emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji214]
 
reklama
Do góry