reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze przeziębienie chyba...

G

goszczaca

Gość
Dziewczyny co mam robić, strasznie jestem spanikowana. Moje dziecko pierwszy raz złapał infekcje i nie wiem, co już myśleć. Najlepsze jest to, że w nocy miał stan podgoraczkowy nie spał 3 godziny, z rana dostał mleko i wszystko zwymiotowal. Ze trzy razy do tej pory zdarzyło mi się kaszlnac, temperatura ok 38 st. Podalam mu syrop; dwie kupki o normalnej konsystencji bardzo śmierdzące bez śluzu, zastanawia mnie fakt, że mało sika; a non stop kuca na podłodze i steka jak by chciał zrobić siku a nie może. Nie wiem czy to grypa, przeziębienie czy infekcja drog moczowych:( poradzcie mi coś; ( strasznie się martwię.
 
reklama
U nas synek Miał zapalenie dróg moczowych jak miał rok. Odkryliśmy to dopiero po dłuższym czasie, gdy mocz zaczął mieć dziwny zapach. Ale to już bakterii miał bardzo dużo i stąd ten zapach. Nie leżał w szpitalu tylko dostaliśmy antybiotyk.A u Ciebie jest inny zapach na pieluszce niż dotychczas?
A Twój Synek mial już 3 - dniówkę? My właśnie teraz u córki przechodzimy. Objawy to stan podgoraczkowy lub goraczka - u nas podwyższona temp. utrzymywała się przez 4 dni (37,0-38,0 stopni ) i wczoraj pojawiła się wysypka(stąd wiadomo,że to 3 dniowka). Do tego brak apetytu i pobudki w nocy. Mała tez miała kupki śmierdzące i do tego bardzo rzadkie. Ale nie wymiotowała.
A może to tzw. "jelitówka " ? Objawy tez by się zgadzały.
Po wynikach moczu będziesz po części wiedziała co dalej.
 
reklama
U nas synek Miał zapalenie dróg moczowych jak miał rok. Odkryliśmy to dopiero po dłuższym czasie, gdy mocz zaczął mieć dziwny zapach. Ale to już bakterii miał bardzo dużo i stąd ten zapach. Nie leżał w szpitalu tylko dostaliśmy antybiotyk.A u Ciebie jest inny zapach na pieluszce niż dotychczas?
A Twój Synek mial już 3 - dniówkę? My właśnie teraz u córki przechodzimy. Objawy to stan podgoraczkowy lub goraczka - u nas podwyższona temp. utrzymywała się przez 4 dni (37,0-38,0 stopni ) i wczoraj pojawiła się wysypka(stąd wiadomo,że to 3 dniowka). Do tego brak apetytu i pobudki w nocy. Mała tez miała kupki śmierdzące i do tego bardzo rzadkie. Ale nie wymiotowała.
A może to tzw. "jelitówka " ? Objawy tez by się zgadzały.
Po wynikach moczu będziesz po części wiedziała co dalej.
Kiedyś 3 dniowke miał, było całkowicie inaczej, zapach moczu jest taki nie wiem czy dobrze napiszę taki farmakologiczny taki delikatny. Za jakąś godzinę będę wiedziała i chyba od ręki pójdę tam do lekarza. Syn apetyt ma, je normalnie nic mi się już nie zwraca.
 
Mocz czysty, odruchowo czysty, gardło czerwone jakas wirusowka go dopadła, na miejscu dostał paracetamol w czopku bo już było przeszło 38 st. Jeżeli do poniedziałku nie przejdzie temperatura do lekarza .

Używała któraś z Was Lipomal?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mocz czysty, odruchowo czysty, gardło czerwone jakas wirusowka go dopadła, na miejscu dostał paracetamol w czopku bo już było przeszło 38 st. Jeżeli do poniedziałku nie przejdzie temperatura do lekarza .

Używała któraś z Was Lipomal?
Lipomal jest bardzo slaby. Taka homoopatia.... Nie zaszkodzi ale tez chyba nie pomoze.... Bynajmniej u mojego dziecka.
 
reklama
a ile pisze na ulotce? Daj tyle ile jest wskazane dla jego wagi- a nie wieku.
Lipomal możesz podawać ale temperatury nie zbije.
Ja bym podała IBUM- ma dodatkowo działanie przeciwzapalne więc jak już trzeba faszerować dziecko farmakologią to zawsze lepiej dodatkowo działać na stan zapalny.
 
Do góry