reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęcherzyk nie pęka

Nasturtium

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Listopad 2022
Postów
9 712
Dziewczyny, dzisiaj byłam na usg, 2dc i nadal był pęcherzyk…czyli do owulacji nie doszło, lekarz powiedział, że nie pękł :(. W środę mam mieć konsultacje, od styczna ma być stymulacja, na razie dalej duphaston.
I teraz moje pytanie- czy oprócz clo powinnam dostać coś na pęknięcie, czy na razie tylko to i lekarz oceni jak się sytuacja będzie rozwijać?
I jak z tym Duphastonem- czy gdyby jakimś cudem pojawiła się u mnie „naturalna” owu w grudniu to zbyt wczesne przyjmowanie dupka może ją zakłócić?
Z góry baaaardzo Wam dziękuję za pomoc :).
 
reklama
Ja z pierwszym dzieckiem byłam stymulowana clo i udało się w drugim cyklu,nie brałam nic więcej
 
Dziewczyny, dzisiaj byłam na usg, 2dc i nadal był pęcherzyk…czyli do owulacji nie doszło, lekarz powiedział, że nie pękł :(. W środę mam mieć konsultacje, od styczna ma być stymulacja, na razie dalej duphaston.
I teraz moje pytanie- czy oprócz clo powinnam dostać coś na pęknięcie, czy na razie tylko to i lekarz oceni jak się sytuacja będzie rozwijać?
I jak z tym Duphastonem- czy gdyby jakimś cudem pojawiła się u mnie „naturalna” owu w grudniu to zbyt wczesne przyjmowanie dupka może ją zakłócić?
Z góry baaaardzo Wam dziękuję za pomoc :).
Ale ze przez cały cykl karze Ci przyjmować duphaston? Po co.? Przecież to progesteron, on jest potrzebny w drugiej fazie, może zablkowoac owulację.
A na pęknięcie pęcherzyka jest zatrzyk ovitrelle. Jakieś trochę dziwne metody. Może warto pójść do kogoś innego
 
Ale ze przez cały cykl karze Ci przyjmować duphaston? Po co.? Przecież to progesteron, on jest potrzebny w drugiej fazie, może zablkowoac owulację.
A na pęknięcie pęcherzyka jest zatrzyk ovitrelle. Jakieś trochę dziwne metody. Może warto pójść do kogoś innego
Nie, nie, duphaston w drugiej fazie cyklu.
Czyli powinno się najpierw potwierdzić, że jest owu i dopiero wtedy duphaston? Nic się nie stanie jeśli weźmie się na przykład po 20 dniu cyklu?
I jeszcze pytanie- w którym dniu po clo była u Was owu? Tak jak się zakłada, czyli 11-15dc? Tabletki brałyście od 5dc przez 5 dni?
 
Nie, nie, duphaston w drugiej fazie cyklu.
Czyli powinno się najpierw potwierdzić, że jest owu i dopiero wtedy duphaston? Nic się nie stanie jeśli weźmie się na przykład po 20 dniu cyklu?
I jeszcze pytanie- w którym dniu po clo była u Was owu? Tak jak się zakłada, czyli 11-15dc? Tabletki brałyście od 5dc przez 5 dni?
Jeśli chodzi o stymulację owulacji to ja bardzo polecam rekovelle, mi się udało właśnie po nim. To zastrzyki, wstrzykuje się tam.np od 3-8 DC po ileś jednostek, lekarz powinien rozpisać. A później ovitrelle na pęknięcie i cały czas stały monitoring.
W cyklu w którym się udało miałam podwójna stymulację rekovelle właśnie plus aromek( w odpowiednich dniach cyklu i ilości tabletek). Potem monitoring na którym okazało się że pęcherzyk już sam pękł. I zaczęłam brać acard, progesteron k encorton . Po jakiś 2,5 tyg okazało się że test pozytywny.
Po kolejnych dwóch że zarodki są dwa. I teraz jestem w 33 tyg ciąży bliźniaczej 🥰
Także porządną stymulacja była. Plus leki.
Jak chodziłam wcześniej do innego lekarza o brałam clo to nic z tego nie bylo
A jeśli chodzi o sam schemat brania tabletek i od którego dnia cyklu, to wszytsko też zależy od tego jak rozpisze to sobie lekarz, nie ma jakiegoś jednego konkretnego, ja sama miałam różne schematy
 
reklama
Mnie jeszcze lekarz wspomniał, że jak clo nie zadziała to …letrozol?
Nie wiem, czy dobrze zapamiętałam nazwę …
Rekovelle to chyba nie jest lek pierwszego wyboru, pewnie najpierw i tak trzeba spróbować z clo…
 
Do góry