reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Paraliż senny w ciąży

Dołączył(a)
24 Maj 2020
Postów
11
Witam Was jestem w 7tc i niestety borykam się już od dłuższego czasu z paralizem sennym. Wcześniej jeszcze to bagatelizowałam Ale boję się że może to zaszkodzić dziecku. Jeśli ktoś jest obeznany w temacie to wie,że w trakcie snu nagle nie może się wzbudzić,jest przeokropny pisk w uszach,serce zaczyna nic szybko i nieregularnie A co najgorsze nie można złapać oddechu. Czy to może odbić się na dziecku?? Czytałam że nie ma na to sposobu,to po prostu jest...
 
reklama
Rozwiązanie
Hej, mi zdarzał się czasem paraliż senny, więc wiem że to przerażające uczucie, jak byś nie miała kontroli nad własnym ciałem. Z czasem nauczyłam się zachować spokój kiedy ten paraliż nachodził i nie wpadać w panikę. "tłumaczę" sobie wtedy we śnie, że to tylko ten paraliż i to przejdzie (wiem brzmi to kosmicznie). Mam roczną córeczkę i nie przypominam sobie abym w czasie ciąży zmagała się z tą przypadłością i dopiero teraz czytając ten wątek uświadomiłam sobie że chyba od porodu też tego nie miałam... Może i u Ciebie w czasie ciąży ta przypadłość wygaśnie, czego życzę.
Też miałam kilka razy w życiu paraliż senny, uczucie okropne i dziwaczne, do tego widziałam dziwne postacie i takie uczucie strachu masakra jakaś. Wydaje się to...
Ja mam ataki paniki i wiem jak trudno sobie z takim dranstwem poradzić. Bardzo współczuję, a to o czym piszecie mogę porównać tylko do jednej sytuacji w moim życiu. Obudzenie się w trakcie cesarski. Słyszałam co mowia, czułam okropny ból, nie mogłam krzyknąć, ruszyć się ani otworzyć oczu. Okropne traumatyczne przeżycie, współczuję że Wam się to zdarza. Myślę, że warto zapoznać się z przyczyną tego i próbować z tym walczyć. Może bez lekarstw też jest jakaś metoda. Wyciszenie, ćwiczenia itp. albo porada u psychiatry, neurologa, psychologa, nie wiem jakie to ma podłoże.
 
reklama
Paraliż senny ma każdy co noc, tylko nie każdy w trakcie jego trwania zdaje sobie z tego sprawę. Mózg wyłącza ciało, żeby w trakcie marzeń sennych nie można było zrobić sobie krzywdy. Jeżeli w momencie paraliżu twój mózg się budzi to nie panikuj tylko racjonalnie to sobie wytłumacz.
 
Dodam że to nie dzieje się w trakcie głębokiego snu A po przebudzeniu. Tzn otwieram oczy i próbując na nowo zasnąć wtedy to się dzieje. Na siłę otwieram oczy,zmagam się z tym na tyle ile mogę,serce samo zaczyna przyspieszać ,słyszę pisk w uszach A zaczerpniecie powietrza wymaga dużej siły,takiej samej by otworzyć oczy czy ruszyć ręką. Ja wiem że to nadchodzi,ale zawsze zapobiegam. Bo się boję że jeśli sobie odpuszczę to nie będę mogła złapać powietrza
 
Dodam że to nie dzieje się w trakcie głębokiego snu A po przebudzeniu. Tzn otwieram oczy i próbując na nowo zasnąć wtedy to się dzieje. Na siłę otwieram oczy,zmagam się z tym na tyle ile mogę,serce samo zaczyna przyspieszać ,słyszę pisk w uszach A zaczerpniecie powietrza wymaga dużej siły,takiej samej by otworzyć oczy czy ruszyć ręką. Ja wiem że to nadchodzi,ale zawsze zapobiegam. Bo się boję że jeśli sobie odpuszczę to nie będę mogła złapać powietrza
A właśnie sobie odpuśc , to najlepsze co możesz zrobić. Na pewno będziesz oddychać. Poczytaj trochę o świadomym śnie i wycieczkach poza ciało...
 
Hej, mi zdarzał się czasem paraliż senny, więc wiem że to przerażające uczucie, jak byś nie miała kontroli nad własnym ciałem. Z czasem nauczyłam się zachować spokój kiedy ten paraliż nachodził i nie wpadać w panikę. "tłumaczę" sobie wtedy we śnie, że to tylko ten paraliż i to przejdzie (wiem brzmi to kosmicznie). Mam roczną córeczkę i nie przypominam sobie abym w czasie ciąży zmagała się z tą przypadłością i dopiero teraz czytając ten wątek uświadomiłam sobie że chyba od porodu też tego nie miałam... Może i u Ciebie w czasie ciąży ta przypadłość wygaśnie, czego życzę.
Też miałam kilka razy w życiu paraliż senny, uczucie okropne i dziwaczne, do tego widziałam dziwne postacie i takie uczucie strachu masakra jakaś. Wydaje się to śmieszne i z lekka psychiczne dla kogoś kto nie doświadczył tego😆. W pierwszej ciąży nigdy paraliżu sennego nie miałam a teraz w drugiej raz mnie dopadło ale bardzo szybko puściło, tak że trwało to zaledwie sekundy. Ja miałam to kilka razy w życiu a nie wiedziałam że ktoś może to mieć tak często
 
Rozwiązanie
Do góry