reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paplanina

Powiem wam dziewczyny ze w tym przesądzie o ukaladaniu sie mózgu w czasie kołysania jest sporo racji, czytałam kiedys o tym, i teraz tez poszperałam
1. Stymulacja błędnika
Ta droga jest chyba najważniejszą w pierwszym roku życia, kiedy jeszcze droga wzrokowa i słuchowa nie są dostatecznie rozwinięte. Każda matka wie, że dzieci uwielbiają być kołysane. Uwielbiają, bo tego potrzebują. Kołysanie nie powinno być przy tym ograniczone do monotonnego lulania przed zaśnięciem. Dziecku trzeba już od pierwszych dni życia robić w formie zabawy najróżniejsze ‘samoloty’, ‘helikoptery’, ’podrzucania’, ‘husiania’ i ‘fikołki’. Dzieci to uwielbiają. Od razu widać na ich twarzy nieskrywaną i szczerą radość. Bawiąc się w ten sposób zapewniamy dziecku nie tylko znacznie lepszą koordynację ruchową w wieku dorosłym, ale także znacznie lepsze możliwości w zakresie szybkiego czytania. Koordynacja ruchowa to przecież również koordynacja wzroku do różnorodnych poruszających się obiektów w warunkach ruchu własnego ciała i różnokierunkowych przeciążeń. Związek zaburzeń posturalnych z dysleksją jest na dzień dzisiejszy już niepodważalny. Zdecydowana większość dzieci z dysleksją ma równocześnie gorszą koordynację ruchową.
a więc kołyszmy nasze dzieciaczki:-D
A z stąd wziełam ten fragment
Wyk
 
reklama
mojemu sebie tego nie brakuje bo on to uwielbia:tak:a do tego lubi podrzucanie krecenie sie na wszystkie strony :tak:taki maly masochista;-)teraz przynajmniej wiem ze to z pozytkiem dla niego:-)
 
Znowu zostałam ciocią :rofl2::happy2:. Mały Dawid urodził się wczoraj przed 16 i jest cudny. Ma śliczne czarne włoski i ciemne oczka. W przyszłą sobotę jedziemy się przywitać. (Sikoreczka - tu już wcześniej wiedziałaś, bo moja siostra jest "mamą w domu" ;-))
 
A nas zmogło choróbsko:eek:najpierw mój mąż pozniej ja, Zuzia na szczescie miala tylko niewielki katarek teraz moja mama kicha:baffled:masakra wokoło wszyscy chorzy
pozdrawiam wszystkich chorych i zdrowych tez:-)
 
Kasia, gratulacje dla Malucha (szczególnie, że Dawid jest z tego samego dnia co i ja :)
Muszę się Wam pochwalić, że w piątek byłam na meczu naszych siatkarek (tym wygranym z Hiszpanią) i 2 krotnie pokazali nas w TV:) Nagrałam sobie i mamy pamiątkę :)
 
reklama
Pola super rozrywka...
najlepsze życzenia dla małego Sebusia /z wczoraj;-)/
zdrówka dla Bary i jej rodzinki
brawa dla małego Dawidka...
 
Do góry