reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Palce lizać, czyli październikowe Mamusie gotują

reklama
ja pewnie tez bede je znowu robic:tak:kilka minut to zajmuje . a sliwki jeszcze sa?bo ja ostatnio top tylko do Zabki chodze:zawstydzona/y:ale pewnie sa, jeszcze pewnie caly wrzesien beda
 
Ja jadłam takie tradycyjne knedelki - z ziemniaków, mąki i wkładu śliwkowego.
A takie serowe są inne i pewnie pyszne.
O z malinkami to nie jadłam, ale też wypróbuję.
 
a to moje knedle serowe. tu sa z truskawkami, ale wychodza ze wszystkim.mi z tej porcji wychodzi ok duzych, a napisali ze niby 12....hmmm:sorry2:
przepis z forum gazety wyborczej.

- 250 g sera białego zmielonego lub rozgniecionego widelcem (ja przetarłam przez sito)
- 1 jajko
- ok. 3/4 szklanki mąki
- szczypta soli
- 2 łyżki roztopionego masła
- 12 dużych truskawek

Ser wymieszać z mąką, dodać jajko, sól i masło, zagnieść gładkie i nie lepiące się do miski
ciasto (można wyrobić mikserem używając spiralnych mieszadeł). Ciasto nakryć folią i
włożyć do lodówki na min. 2 godziny. Po tym czasie podzielić ciasto na 12 części i każdą
rozpłaszczyć na placuszek, nadziewać jedną dużą truskawką i zlepiać dokładnie formując
potem kulki rękoma. Kłaść na talerzu posypanym mąką. W międzyczasie zagotować wodę
lekko osoloną w dużym garnku. Knedle wrzucać do wrzątku, poczekać aż wypłyną na
powierzchnię, zmniejszyć gaz i gotować ok. 8 minut. Podawać z masłem i bułką posypane
cukrem, albo ze śmietaną.

Jenyyyyy, jęzor mam do pasa, musze je miec...;-);-);-)
 
reklama
Do góry