reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja

Okxx123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2021
Postów
34
Hej.pisze w celu porady ... wizyta u ginekologa dopiero za 10 dni..
Z reguły moje cykle trawa około 30 dni
Ostatni trwał 41 nie wiem czym było to spowodowane.. no ale cóż miesiaczka przyszła wczoraj zas zauważyłam mokry przezroczysty sluz na bieliźnie rano. Więc złapałam za test owu i wyszły dwie kreski kolejny zrobiłam wieczorem i znowu dzis rano.. czy to możliwe że owu wystąpiła w 6 dniu cyklu ?
 

Załączniki

  • 20211130_083825.jpg
    20211130_083825.jpg
    509,8 KB · Wyświetleń: 98
  • 20211201_080247.jpg
    20211201_080247.jpg
    574 KB · Wyświetleń: 43
reklama
Popatrz na instrukcje testów, wydaje mi się, że żaden z tych testów nie jest dodatni, bo w owulacyjnych zazwyczaj liczy się ciemność kreski testowej.

Co do samej owulacji to może być tak wcześnie, wtedy należy się spodziewać, że cykl będzie krótszy.
 
Hej.pisze w celu porady ... wizyta u ginekologa dopiero za 10 dni..
Z reguły moje cykle trawa około 30 dni
Ostatni trwał 41 nie wiem czym było to spowodowane.. no ale cóż miesiaczka przyszła wczoraj zas zauważyłam mokry przezroczysty sluz na bieliźnie rano. Więc złapałam za test owu i wyszły dwie kreski kolejny zrobiłam wieczorem i znowu dzis rano.. czy to możliwe że owu wystąpiła w 6 dniu cyklu ?

Czytałaś instrukcję? Testy owulacyjne robi się wieczorem, nie powinno się tak z min.2h jeść i pić przed nimi. Aby uznać test za pozytywny kreska testowa powinna być tak samo ciemna, a najlepiej ciemniejsza niż kontrolna. W zależności od długości cyklu powinno się je robić o tej samej porze codziennie od mniej więcej 10dc do tzw. piku czyli właśnie ciemnej, wręcz bordowej kreski testowej. U Ciebie wszystkie te testy są negatywne.
Przyjmuje się również, że test owulacyjny pokazuje wyrzut hormonu LH - a owulacja następuje ok. 24-36h po tym wyrzucie. Są kobiety, którym testy owulacyjne nie wychodzą ponieważ zawsze mają LH podwyższone np. przy PCOS.
Niemniej jednak w teorii jak ktoś ma cykl 21 dniowy to może mieć owulację około 7dc ponieważ faza lutealna (poowulacyjna) jest stała i trwa ok. 14dni. O ile możesz mieć odchylenia w pierwszej fazie i u jednej kobiety owu będzie 7, u drugiej w 14 dniu cyklu to po owulacji czas jest stały. Jak nie jest to coś jest nie tak i trzeba szukać przyczyny. Bo za krótka faza lutealna świadczy prawdopodobnie o niskim progesteronie, a niski progesteron to brak szansy na utrzymanie pęcherzyka ciążowego

PS. Są aplikacje do których wrzucasz zdjęcia testów i on Ci ocenia czy jest pik czy nie np. premom ovulation lub można zainwestować w drogie testy z clearblue, które mają buźki więc nie ma czego się domyślać ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry