reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Owulacja

Dołączył(a)
9 Listopad 2021
Postów
12
Byłam dziś u ginekologa i zauważył pęknięty pęcherzyk w lewym jajniku. Powiedział mi, ze doszło do owulacji. Dziś jest mój 27 dzień cyklu to znaczy, ze do owulacji doszło dwa, trzy dni temu czy mogło wydarzyć się to wcześniej?
 
reklama
Byłam dziś u ginekologa i zauważył pęknięty pęcherzyk w lewym jajniku. Powiedział mi, ze doszło do owulacji. Dziś jest mój 27 dzień cyklu to znaczy, ze do owulacji doszło dwa, trzy dni temu czy mogło wydarzyć się to wcześniej?
Mogło wcześniej. Po owulacji powstaje ciałko żółte i utrzymuje się przez ok 10-12 dni. Później zanika i przychodzi krwawienie.

27dc to trochę późno jak na owulację. Oki dniówek masz cykle? Są regularne?
 
Mogło wcześniej. Po owulacji powstaje ciałko żółte i utrzymuje się przez ok 10-12 dni. Później zanika i przychodzi krwawienie.

27dc to trochę późno jak na owulację. Oki dniówek masz cykle? Są regularne?
Cykle mam zawsze 28-dniowe. Byłam u ginekologa za względu na doskwierający mi od jakiegoś czasu ból w lewym jajniku. Powiedziała mi ze widzi tam pęknięty pęcherzyk co oznacza ze kilka dni temu doszło do owulacji co dla mnie jest dziwne, ze tak późno… Chociaż już sama nie wiem przed tym jeszcze stwierdziła, ze może to była torbiel pęknięta ale po chwili zmieniła zdanie
 
Cykle mam zawsze 28-dniowe. Byłam u ginekologa za względu na doskwierający mi od jakiegoś czasu ból w lewym jajniku. Powiedziała mi ze widzi tam pęknięty pęcherzyk co oznacza ze kilka dni temu doszło do owulacji co dla mnie jest dziwne, ze tak późno… Chociaż już sama nie wiem przed tym jeszcze stwierdziła, ze może to była torbiel pęknięta ale po chwili zmieniła zdanie
Ale nie powiedziala Ci ze do owulacji doszlo przed chwila tylko ze byla, wiec moglabyc standardowo w polowie cyklu, czasem wlasnie jajnik pobolewa, przed, w trakcie badz po owulacji. Czekaj spokojnie na okres i zrob test jesli sie nie pojawi.
 
Ale nie powiedziala Ci ze do owulacji doszlo przed chwila tylko ze byla, wiec moglabyc standardowo w polowie cyklu, czasem wlasnie jajnik pobolewa, przed, w trakcie badz po owulacji. Czekaj spokojnie na okres i zrob test jesli sie nie pojawi.
Powiedziała, ze maksymalnie 2,3 dni temu. 🙂 Dwa razy pytałam czy na pewno bo według mnie była 17 dnia cyklu
 
Bardzo możliwe, że owulacja się przesunęła i cykl się wydłuży.
To była moja pierwsza w życiu wizyta u ginekologa i teraz już sama nie wiem… boli mnie to już Ok 2 miesiące i to jest niemożliwe jak dla mnie, ze to dlatego, ze miałam dwa czy trzy dni temu owulacje… może rzeczywiście pękł mi torbiel albo jeszcze coś gorszego… poszłam, żeby się uspokoić, wydałam 400zł a teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie…
 
Bardzo możliwe, że owulacja się przesunęła i cykl się wydłuży.
A i jeszcze padało z mojej strony pytanie czy jeśli owulacja się tak przesunęła to przesunie się i okres a Pani doktor na to, ze to nie ma nic wspólnego z okresem i okres może być o czasie także już nie wiem sama co się dzieje
 
@Klarka99 szczerze? Moja rada taka, żebyś poszła do innego ginekologa. Nie jestem lekarzem ale wg. mnie ginekolog powinien w obrazie USG rozpoznać czy masz torbiel czy ciałko żółte.
 
reklama
Do góry