reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Osłabienie 4 miesiące po porodzie

Spoko. Dobrze wiedzoeć, że nie tylko ja tak mam dokładnie 4 miesiące po porodzie.
Dopadło mnie ogromne zmęczenie. Nic nie pomagają witaminy i codzienne godzinne spacery.
Budzę się rano i mam zawroty głowy oraz prawie brak siły w mięśniach i czuję się lekko nieobecna, a najprostsze procesy myślowe sprawiają mi trudność. Mam też uderzenia gorąca, gdy mąż mówi, że jest zimno oraz odwrotnie - zimno mi, gdy on twierdzi, że koniecznie trzeba otworzyć okno.
Nie wiem co zrobić by poczuć się lepiej. Czasem boję się, że dziecko upuszczę. Jest coraz cięże, a ja mam takie słabe całe ciało. Miałyście podobnie?
Robiłam badania krwi morfologię, żelazo, elektrolityi tarczycę. Lekarka aż sama się zdziwiła, że jak na karmiącą piersią to idealne wyniki. No to skąd o zmęczenie i jak się go pozbyć?
 
reklama
Ja pamiętam, że po moim porodzie,także po kilku miesiącach miałam podobne objawy, które niestety, ale również odbiły mi się na laktacji:/ a zauważyłyście może u siebie także pogorszenie laktacji po kilku miesiącach wraz z osłabieniem organizmu?
 
Żelazo badałam i jest idealne. Ale myślę aby powtórzyć badania, bo nie jest wiele lepiej.
Z laktacją, to sama nie wiem jak jest... Karmię wytrwale, ale dziecko od samego początku słabo przybiera na wadze. Jak czasem próbuję odciągnąć, to ledwo 30ml mi się udaje ściągnąć w sumie z obu piersi w systemie 7 5 3 1. W ogóle jak karmię, to mi się robi duszno.
 
@MarJolka a co jesz i jak czesto? Co pijesz? Spadasz z wagi, czy trzymasz w ryzach?
Ja karmie, jestem w ciazy i byl taki moment, ze robilo mi sie slabo, ale to ze wzgledu na siete. Syn ma skaze, wiec mam duze obostrzenia.
 
@Destino jem wszystko. Ważę tyle co przed ciążą. Może trochę mało owoców, ale jakoś nie mam na nie ochoty. Ogólnie ostatnio nie mam ochoty na jedzenie. Podobno to przez upały. Jem bo trzeba.
 
reklama
@MarJolka wiem, ze nie chce sie jesc, ale byloby dobrze, gdybys jadla co 2, 3 godziny. Wcinaj banany, awokado, daktyle, pij smoothi w biedronie maja fajne. Bierz caly czas witaminy. Ja karmie i jestem juz w 12 tc i po karmieniu zawsze szklanka wody, cos zjem. A jak mi slabo, to jesxcze wibowit. Tylko ja jade na 2fronty. No i nie moge nabialu. Natomiast jak w ciaxy nie bylam, to nie robilo mi sie slabo. Ale pilnowalam picia i jedzenia. Pij soki z jablek albo kompoty, pomagaja na laktacje i daja mnostwo witamin i mikroelementow.
 
Do góry