reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opolanki, Opolszczanki - lista

Witam. Ja dopiero przecieram szlaki w Opolu. Z mezem kupilismy mieszkanie w Opolu i mamy zamiar sie wprowadzic tak za 2 miesiace (jak wszystko dobrze sie ułoży). Jestem w 21 tygodniu ciazy i wszelkie informacje na temat lekarzy sa mile widziane...
Mam 25 lat... pierwszy raz w ciazy, mąż stanowi teraz moja najblizsza rodzine i już czujemy, że jest nas troje :)
Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje na temat szpitali w ktorych można urodzić malenstwo.
Pozdrawiam :)
 
reklama
W Opolu jeszcze mnie nie ma, ale opinie o szpitalu nie są zachwycające... co mnie troszke martwi.
Czy jest jakaś inna opcja rodzenia w Opolu, np. kliniki prywatne... albo ile kosztuje poród rodzinny i szkoła rodzenia? Może ktoś udzieli mi odpowiedzi... bardzo byłabym wdzięczna...
 
Cześć dziewczyny - w końcu odnalazłam wątek którego usilnie szukałam od kilku miesięcy hihihihi
Kerry jak będziesz chciała się wybrać w góry to daj znać - coś załatwię. Odszukam numery tel i popytam znajomych, którzy jeszcze zostali w Krynicy i okolicach :)
Ja też chętnie posłucham o szkołach rodzenia :)
jesteśmy tu sami z mężem i możemy liczyć tylko na siebie więc - jest nam troszkę ciężko, ale jakoś dajemy radę.
Termin mam na poczatek stycznia ale jakoś podświadomie wydaje mi sie ze w Grudniu będziemy już w 3 :) chyba powoli zaczynam czuć ruchy maleństwa z czego bardzo się cieszymy i podobnie jak pwa 83 czujemy już ze jestesmy rodzinką.
Dziewczyny jeśłi znacie jeszcze jakieś godne polecenia żłobki prywatne (bo niestety nie jesteśmy zameldowani w Opolu więc na państwowoy nie mamy co liczyć) to też byłabym wdzięczna za info.
:)
 
anik567 ale masz fajnie z tymi ruchami... :tak::tak::tak:
na początku nie jest się pewnym ale z czasem ruchy są mocniejsze a później to kopie na całego (tak właśnie robi moja Haneczka).
Kiedy idziesz na usg? Może już wiesz jaka płeć.
 
Hej,

usg mam dopiero za 2 tyg. Coś pomerdało się lekarzowi bo miało być w były poniedziałek Kurcze a my sie już z mężem tak napaliliśmy że będzie wiadomo czy to będzie chłopak czy dziewczyna. Cała rodzina postawiona na nogi i czeka na wiadomość - a tu nic dopiero za 2 tyg.
Nie wiem czemu ale wydaje mis ie ze będzie chłopak - :) oczywiście trwa walka o imię bo mój mężuś chce żeby to było Henio!!!!! a ja nie dam tak dziecka skrzywdzić hihihi
 
Dziewczyny przede wszystkim gratuluję wam ciąży. Mam nadzieje że wszystko będzie ok i za niedługo spotkamy się razem z maleństwami.

W Opolu jeszcze mnie nie ma, ale opinie o szpitalu nie są zachwycające... co mnie troszke martwi.
Czy jest jakaś inna opcja rodzenia w Opolu, np. kliniki prywatne... albo ile kosztuje poród rodzinny i szkoła rodzenia? Może ktoś udzieli mi odpowiedzi... bardzo byłabym wdzięczna...

Poród rodzinny w tym szpitalu w opolu (jedyny w którym mozna rodzić w tym mieście) kosztuje 150 zł. Szkoła rodzenia też coś koło 100 zł. ale są dwie szkoły jedna przyszpitalna druga na 1 maja. Jak znajdę nr telefonu to wam podeślę (możecie wpisać w google: opole szkoła rodzenia). Najlepiej na szkołe iść tak w 7-8 miesiącu bo to trwa miesiąc i nie zapomnicie niczego do urodzin maluszka. Ja byłam na szkole rodzenia przy pierwszym, a drugi maluszek był póltorej roku po pierwszej ciąży więc sobie odpuściliśmy.
Co do lekarzy polecam panią Żwirską-Lembrych. Ja chodziłam do Bilskiego, oboje sa lekarzami ze szpitala w opolu.
Pierwszego rodziłam w strzelcach, dla mnie też extra szpital, super lekarze i połozne ale standard np pokoi o wiele mniejszy niz w opolu. Opola się bałam ale w moim przypadku wspominam super.

Cześć dziewczyny - w końcu odnalazłam wątek którego usilnie szukałam od kilku miesięcy hihihihi
Kerry jak będziesz chciała się wybrać w góry to daj znać - coś załatwię. Odszukam numery tel i popytam znajomych, którzy jeszcze zostali w Krynicy i okolicach :)
Ja też chętnie posłucham o szkołach rodzenia :)
jesteśmy tu sami z mężem i możemy liczyć tylko na siebie więc - jest nam troszkę ciężko, ale jakoś dajemy radę.
Termin mam na poczatek stycznia ale jakoś podświadomie wydaje mi sie ze w Grudniu będziemy już w 3 :) chyba powoli zaczynam czuć ruchy maleństwa z czego bardzo się cieszymy i podobnie jak pwa 83 czujemy już ze jestesmy rodzinką.
Dziewczyny jeśłi znacie jeszcze jakieś godne polecenia żłobki prywatne (bo niestety nie jesteśmy zameldowani w Opolu więc na państwowoy nie mamy co liczyć) to też byłabym wdzięczna za info.
:)

Ależ te ruchy maluszków są miłe! co? Wspominam z łezką w oku i wzruszeniem.

Co do żłobków znalazłam ciekawy wątek: https://www.babyboom.pl/forum/zlobki-przedszkola-f80/prywatny-zlobek-opole-17618/.
Opole, Żłobki publiczne spis z podziałem na województwa. Opieka nad dziećmi. Rozwój psychofizyczny dziecka. ale nie wiem czy któryś jest prywatny. My chyba zainwestujemy na rok w nianię bo mój starszy za rok do przedszkola i może wtedy wyślę młodszego do żłobka albo zostanie z nianią.
Co do gór to teraz jedziemy do rabki na 3 dni ale myślę że tę krynicę to może na nartki a jak finanse się poprawią to pojedziemy na koniec września.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
dziewczyny przenosimy nasze ploteczki na nowy wątek Ploteczki a tu niech się wpisują nowe opolanki, lista jest napoczątku tego wątku ... narazie jest nas tylko 9.
 
Witam wszystkie kobietki z Opolszczyzny!!!
wypadałoby sie przedstawic no wiec mam na imie Basia,jestem z Nysy, za mna 21 wiosenki zycia i juz tylko miesiac dzieli mnie od przytulenia mojego dziecka! :-) To moje pierwsze i nieplanowane Maleństwo, ale od poczatku pokochane przeze mnie i przez tatusia, chociaz chwilowo dziela nas spore km :-(
Nie marzylam o tym, zeby zostac mama w tym wieku, ze wzgledu na ciaze przerwalam studia- ale nie zal bo to dop byl 1 semestr, poniewaz mam termin na koniec wrzesnia i uznalam, ze lepiej nie zostawiac takiego Malenstwa od pierwszych dni i latac na uczelnie. Poza tym musialabym zatrudnic nanie- a to za duze koszty. Mieszkam z mama, ale mam choruje i nie jest w stanie zajmowac sie malym dzieckiem. A i tak tyle mi pomaga. Moj dzidzius to bedzie dziewczynka:-)
Ostatnie dwa lata spedzilam na Zielonej Wyspie, ale rodzic dzieci i wychowywac zawsze chcialam w PL dlatego juz wrocilam.
To taka moja krotka ogolna historia:-)

PS
Ciesze sie ze odnalazlam tak zywe forum, gdzie tyle mam obecnych i przyszlych dzieli sie ze soba coedziennoscia, to chyb bardzo pomaga.

;-)
 
reklama
Witamy serdecznie baswes :) super że dołączyłaś.
Wiesz że moja cheśnica ma na imię MAjeczka - i powiem Ci że na 2 letnią dziewczynkę to niezła z niej samodzielna rozrabiara :)
Wszystko chce robić sama i baaardzo szybko się uczy
Te Majki to fajne dziołchy
My też z mężem spodziewamy sie dziewczynki - będzie Karolinka albo Zuzia
Ostatnio na usg okazało się że zamiast wypatrywanego chłopaka będzie dziewczynka
Ja się baaarddzo cieszę a mój mąż hmmmm szkoda mu chyba troszkę że nie będzie nieszczęsnego Heniusia hihi
 
Do góry