reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

okolice Jeleniej Góry..

Hej Kochane!
Witam Was bardzo - to mój pierwszy post na forum, które pewnie będzie teraz często odwiedzanym przeze mnie miejscem :-)
Ja nie dość, że tu całkowicie nowa jestem to jeszcze nierozpakowana - dopiero siódmy tydzień :) Mieszkam w Karpaczu, chodzę do dr Winkler-Lach i póki co jestem zachwycona. Pani doktor ma bardzo ciepłe podejście, jednocześnie jest konkretna i świetnie informuje o wszystkim co może interesować taką nieopierzoną przyszłą mamę (uwielbiam tak o sobie mówić) jak ja ;) Dziś z moim Ukochanym byliśmy na Bukowcu oglądać porodówkę i powiem Wam, że jestem pozytywnie zaskoczona. Owszem, doświadczenia u mnie brak - to był pierwszy oddział położniczy jaki zwiedzałam (nie licząc oczywiście tego gdzie przyszłam na świat, ale to było dawno i daleko - w Bielsku-Białej), nie wiem jeszcze czy tam przyjdzie na świat moje Maleństwo - chciałabym ich zobaczyć jeszcze kilka. Czy mogę liczyć na Wasze rady w temacie? Co sądzicie o szpitalu w Kowarach? Parę głosów oczywiście już znam, bo podglądałam troszkę Wasz wątek :zawstydzona/y: ale czekam z niecierpliwością na kolejne. Jeśli mam być szczera, to słyszałam parę opinii pochlebnych dla Bukowca, na tle szpitala w Jeleniej. Główne zarzuty wobec Jelonki to niezbyt miły i mało wspierający personel, konieczność nieoficjalnej "opłaty" za czynności, które w Kowarach są standardem. Zaletą Jeleniej jest wanna porodowa i - co oczywiście ważniejsze - lepszy oddział patologii noworodka. Liczę na to, że ta ostatnia ewentualność nie będzie dla mnie koniecznością ale lepiej dmuchać na zimne.
Dziś dr Winkler-Lach oprowadziła nas dość dokładnie po kowarskich zakamarkach, plusem jest fajna sala do porodu rodzinnego (oczywiście jak na polskie publiczno-szpitalne warunki), łóżko w tejże sali - zupełnie się na tym nie znam ale położna (p.Asia - przemiła, nawiasem mówiąc) mówiła, że jest bardzo nowoczesne i sala połogowa. Podobało mi się też to, że na tej "gorszej" wieloosobowej sali porodowej są tylko dwa łóżka (tu z ich jakością było znacznie gorzej). Nie wiem czy taki jest standard, czy może normalnie łóżek na takiej sali jest więcej.
Wszystko wyglądało dość dziwnie, gdyż w szpitalu (a właściwie na oddziale) trwa generalny remont - co chyba dobrze wróży. Liczę na to, że do listopada się uwiną :-D
Mam pytanie - czy taka wizyta na oddziale w Jeleniej też jest możliwa, jeśli nie leczę się u żadnego z tamtejszych lekarzy?
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, sugestię, radę i ostrzeżenie. Z góry dziękuję!
 
reklama
Witajcie mamuśki :))

U nas nocka nawet przespana. Jejciu jak ja sie modle aby ominely nas kolki !!! Mój aniołek jest nadal taki grzeczniusi. Na spacerki chodzimy dwa razy w ciagu dnia taka piekna pogoda.
Słuchajcie jak ubieracie swoje maluszki jak idziecie na spacer? bo ja juz niewiem, wczoraj zdjelismy kombinezon no bo 15 stopni i kombinezon jak na mróz to bez przesady. No ale nadal niewim czy ma byc grubo ubrany czy tak mniej wiecej jak ja. Niby sie mowi ze trzeba ubierac dziecko jedna warstwe wiecej niz siebie no ale mi jest ciagle gorąco i chodze cienko ubrana.

Witam nowa mamusie

Co do szpitalu w JG ja jestem baaaaaaardzo zadowolona. I nie sadze zeby panie polozne były niemiłe. Wrecz odwrotnie. Noooooo wiadomo jezeli przyjdzie mamusia-paniusia ktora po porodzie lezy dupskiem caly dzien bo nie chce sie jej wstac bo coś ja boli i nie zajmuje sie dzieckiem to wiadomo ze moze to kogos wkurzyc no bo mnie by takie cos bardzo zdenerwowało.Ale ja rodzilam tam dwójke dzieci i przy oby dwóch porodach trafiłam na super położne super lekarzy. Pediatrzy tez bardzo kompetentni oddzial dla noworodkow w razie jakiegos zlego wypadki jest najlepszy na dolnym slasku. Ja nie widzialam tego szpitala w kowarach ale podobno obskurny wiec sie nie wypowiem. Ale co do JG to jestem jak najbardziej za. W salach czysto, sale sa wogole dwu osobowe, jedzenie ok, poródowka tez ok mąż moze byc przy porodzie. Nie widze nic złego ani nieprzyjemnego w rodzeniu w szpitaklu w JG.
 
Witam! dawno mnie tu nie było :) przede wszystkim Czarnuszka gratulacje z okazji szczęśliwego rozwiązania :) Fajnie,że wszystko skończyło się szczęśliwie mimo problemów z szyjką :)

Ja będę rodzić w JG, miałam tam praktyki w czasie studiów i szpital jest bardzo zadbany i czysty, dla mnie to bardzo ważne,żeby czuć się komfortowo w czasie porodu.

Już pytałam wcześniej ,ale nikt nie wiedział, może teraz ktoś wie: Jak jest ze znieczulenie w szpitalu JG?
 
Witajcie:)
Witam rowniez nowe mamusie:)
U mnie dobrze wizyte mam dopierow kwietniu wiec dopiero wtedy bede cos wiedziec wiecej.
Jesli chodzi o Jelenia tez mialam watpliwosci na poczatku jednak postanowilam ze bede sie skupiac na samym porodzie i na moim malenstwu zeby szybko wyszlo a personel jak to personel...rozni sa ludzie i rozne humory w danym dniu wiec jesli bedzie jakas nie mila to nie bede sie tym za bardzo stresowac jednak uwazam ze to tez od nas zalezy jak my bedziemy podchodzic do calej sytuacji podobnie jak mowi Czarnuszka88.
ok zmykam spac pa
 
Witam! dawno mnie tu nie było :) przede wszystkim Czarnuszka gratulacje z okazji szczęśliwego rozwiązania :) Fajnie,że wszystko skończyło się szczęśliwie mimo problemów z szyjką :)

Ja będę rodzić w JG, miałam tam praktyki w czasie studiów i szpital jest bardzo zadbany i czysty, dla mnie to bardzo ważne,żeby czuć się komfortowo w czasie porodu.

Już pytałam wcześniej ,ale nikt nie wiedział, może teraz ktoś wie: Jak jest ze znieczulenie w szpitalu JG?
z tego co wiem 500 zł za znieczulenie..
 
hej holly101!
Moim ginekologiem jest również Pani Winkler-Lach. Jestem z niej bardzo zadowolona. Rodzę w sierpniu i też czekam na opinie o szpitalu w Kowarach. Pozdrowienia.
 
Holly101 i Lilly=> miło witać nowe Mamy :)

Lilly=> na którego sierpnia masz termin?? Ja na 12.
Czarnuszka88=>gratulacje, super poród miałaś, chyba nagroda za wcześniejsze kłopoty, a synek to aniołek, pomarzę o takim :))

Pozdrawiam wszystkie, długo mnie nie było, teraz już mam net w domku, będę częściej

Jeszcze nie wiemy na kogo czekamy, synkowi i m. marzy się chłopiec, dowiemy się po świętach, ja bym chciała...... ...żeby było zdrowe, na 6 kwietnia mam umówiona w łodzi echokardiografię i usg genetyczne, oby wszystko było ok
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej Dziewczyny!

Szczególnie witam i pozdrawiam przyszłe Mamusie:-)
Ja podobnie jak Czarnuszka88 rodziłam w Jeleniej i mimo, że poród był długi i w efekcie zakończył się cesarką, to generalnie jestem zadowolona. A różne historie o okropnym personelu radzę "dzielić na pół". Jeśli pacjentka jest pozytywnie nastawiona, to wszystko jest o.k.

Czarnuszka88 - Też mam problem z ubieraniem małego. Mi ciągle gorąco, więc zastanawiam się jak liczyć tę dodatkową warstwę. Może ktoś doradzi...

Mój synek kilka dni temu odkrył, że można wepchać rączkę do buzi i ćwiczy to godzinami:-D W dzień praktycznie nie śpi (nie licząc może półgodzinnej drzemki), tylko na spacerze zdarza mu się zasnąć na dłużej. Trochę mi to utrudniło życie, bo mały domaga się towarzystwa, więc ciężko jest mi cokolwiek zrobić. Ale jakoś leci. Nieład w mieszkaniu i brak konkretnych obiadków to jeszcze nie koniec świata;-)
 
Do góry