reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odwołanie od wypowiedzenia do sądu pracy

LauLau

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Maj 2009
Postów
2 586
Witam serdecznie.

W takcie przebywania na urlopie wychowawczym otrzymałam wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas określony. W ciągu 7 dni wniosłam pozew do sądu pracy o uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne - aktualnie czekam na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy.

Po upływie okresu wypowiedzenia (2 tyg) dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Czy w związku z tym, znów w ciągu 7 dni powinnam złożyć do sądu kolejne odwołanie od wypowiedzenia (umotywowane ciążą), czy wystarczające będzie, jeżeli w trakcie pierwszej rozprawy przedstawię zaświadczenie o ciąży?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Proszę jeszcze o informację, czy wspomniane przez Panią pismo porocesowe mogę przedstawić na pierwszej rozprawie, czy jest na to jakiś określony czas od momentu potwierdzenia ciąży?
 
Witam przepraszam że się wtrącę ale ja byłam w podobnej sytuacji a mianowicie też po ukończeniu wypowiedzenia dowiedziałam się że jestem w ciąży i też wystąpiłam do sądu sprawę wygrałam ale najlepiej jest powiadomić otym fakcie pracodawcę oraz dołączyć zaświadczenie lekarski.Ja nie powiadomiłam pracodawcy od razu i przez to rozprawy ciągnęły sie i ciągnęły.
 
anecia, dzięki za info ... cieszę się, że wygrałaś sprawę :tak: możesz napisać jak długo się ciągnęła ???

ja jestem w trochę innej sytuacji, bo sprawa sądowa jest już niejako w toku ... pozew z powodu wypowiedzenia umowy na urlopie wychowawczym złożyłam 1,5 miesiąca temu ...
ciąża jest, jak to ujęła Pani mecenas, nową okolicznością ... bo oprócz tego, że zwolnili mnie na wychowawczym, to jeszcze w ciąży :tak:
i teraz chce się tylko upewnić, czy zaświadczenie o ciąży wraz z pismem procesowym mogę przedstawić na pierwszej rozprawie, czy muszę je złożyć w jakimś określonym terminie ...
 
Witaj wiesz moja rozprawa ciągnęła się od maja tego roku.Dobrze jest robić wszystko na gorąco. Czyli im szybciej o tym powiadomisz tym lepiej.A co do mojej sprawy to jeszcze przypuszczam ze nie koniec bo pracodawca ma prawo jeszcze się odwołać.Cierpliwie poczekam i zobaczę co czas przyniesie.Mozesz złożyć podczas rozprawy ja tak też zrobiłam ale lepiej zrobic to wcześniej ,np. mi własnie zwrócono uwage czemu odrazu nie poinformowałam pracodawcy bo od momentu złożenia pozwu do tej rozprawy minęły prawie 3 miesiące czyli byłam już w ok 14 -15 tyg. ciązy, dlatego też proponuje zrobić to jak najszybciej.Pozdrawiam.
 
reklama
Proponuję złożyć pismo procesowe z informacją o ciaży (i stopniu jej zaawansowania) do akt sprawy, a jednoczesnie pinformować pracodawcę o tym stanie. Być może przcodawca zechce wycofać wypowiedzenie (a może to zrobić za Pani zgodą) i postępowanie sądowe nie będzie konieczne.
 
Do góry