reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Odłóż ciążę na później. Firma ci zapłaci za zamrożenie jajeczek.

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 737
Miasto
Warszawa
Właśnie przeczytałam informację, że dwa giganty z Doliny Krzemowej czyli Google i Facebook zaproponowały swoim pracowniczkom (przypuszczam, że tym wybitniejszym) zamrażanie komórek jajowych na koszt firmy. Dzięki temu kobiety mogą odłożyć ciążę na kiedyś tam, a firma nie musi rezygnować z utalentowanych osób.

I co wy na to? Czy jest to możliwość żeby sobie ułożyć życie i zaplanować założenie rodziny w dogodnym dla siebie (firmy?) momencie? Czy skorzystałybyście z takiej opcji, mając np: gwarancje świetnych zarobków i zabezpieczenia sobie przyszłości? Czy potrafiłybyście zdecydować, że już czas na dziecko? Kuszące, czy przerażające?
 
reklama
Jako że to jest Ameryka to nie ufałabym ani google ani facebookowi. Muszą mieć w tym jakiś biznes. :nerd: A poza tym to nie jest pewne! Jest jakaś szansa że może Ci się nie udać z tymi jajeczkami później.
Wgl jeśli nie ma potrzeby to po co lekarz ma ingerować w powstaniu dzieciaczka? Moim zdaniem to jest chore.
 
Mi maz o tym wczoraj powiedzial i jestesmy przerazeni tym co zaczyna sie dziac na swiecie, jak ludzie zaczynaja byc manipulowani.
Jesli dziewczyna jest mloda, to moim zdaniem rok czy dwa lata duzej roznicy nie zrobia w biologicznym cyklu, wiec tu sensu zamrazania nie widze, jesli kobitka jest juz po 30 albo 35 to mrozenie tez nie ma dla mnie sensu bo co ona bedzie zachodzila w ciaze ok. 40??
W kazdym badz razie moze to jest jakies psychologiczne oddzialywanie zeby maciezynstwo odlozyc na siwte nigdy.
 
Na później znaczy na kiedy? Kiedy jest dogodny moment na macierzyństwo? Kto ma prawo decydować o tym kiedy chcemy zostać rodzicem?
Pierwszy raz słyszę o czymś takim i jestem szczerze przerażona, że ktoś wpadł w ogóle na taki pomysł. Dla mnie to chore.
 
dla mnie to szaleństwo, nie powinno się ingerować w sposób ani moment. inna sprawa, że te pracownice pewnie i tak wiele poświęciły dla pracy, kosztem, np. rodziny, przyjaciół i to dla nich takie 'zabezpieczenie'
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Na później znaczy na kiedy? Kiedy jest dogodny moment na macierzyństwo? Kto ma prawo decydować o tym kiedy chcemy zostać rodzicem?
Pierwszy raz słyszę o czymś takim i jestem szczerze przerażona, że ktoś wpadł w ogóle na taki pomysł. Dla mnie to chore.
Oczywiście że to chore :) Ale takie już mamy czasy. CHORE
 
z jednej strony wydaje mi sie ze nie ma w tym nic zlego, bo przeciez bywa tak ze ludzie nie decyduja sie na dziecko dopoki sie nie dorobia, nie beda miec wlasnego mieszkania itd i maja do tego prawo, wiec jesli firma pomoze im zmniejszyc ryzyko, ze po odlozeniu tej decyzji ich szanse spadna - to chyba wszystko w porzadku.... Z drugiej strony jest ta kwestia, ze firmy chca sie po prostu zabezpieczyc przed strata pracowików a to juz wydaje mi sie nieetyczne:/
 
reklama
Do góry