reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odciąganie pokarmu

karolyn1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2016
Postów
1 431
Miasto
Kraków
Mój synek ma już 2 miesiące. Ogólnie nigdy tak naprawdę nie potrzebowałam laktatora bo laktacja sama się rozbujała. Miałam nawet laktator canpol babies easy start ale nie mogłam nim nic ściągnąć i jakoś się nie polubiliśmy. Teraz się zastanawiam czy nie kupić nowego laktatora np zachwalanego lovi prolactis. Czasami zdarzają się sytuacje kiedy muszę wyjść do lekarza, albo nawet chciałabym pojeździć na rowerze, a tu trzeba się wstrzelić w przerwę między karmieniami. Nie wiem tylko jak wtedy ściągać pokarm aby znowu nie za bardzo pobudzić już unormowanej laktacji. Możecie coś doradzić? Zastanawiam się też przed kupnem czy się nie okaże, że skoro tamtym laktatorem nic nie ściągałam to i lovi nie pomoże :).
 
reklama
Ja mialam wlasnie campol baby easy start elektryczny i bez problemu sciagalam pokarm. Takze nie wiem czy to kwestia laktatora
 
A nie lepiej kupic jedno opakowanie mleka? Ja zaraz po urodzeniu kupilam na wszelki wypadek. Fakt otworzylam pô 4 miesiacach, ale zawsze bylam spokojna gdy wychodzilam.
 
Jeśli to sporadyczne wyjścia to ok. Jednak przy częstszych laktacja może się rozregulować. Poza tym trzeba się liczyć z tym, że pewnie mleko i tak w porze karmienia będzie się lekko sączyć, a po powrocie trzeba będzie podać pierś lub odciągnąć pokarm, bo o zastój łatwo.
A może by spróbować ręcznego ? Ja przez pierwsze 3 miesiące sporadycznie odciągalam i musze powiedzieć, że u mię się ręczny sprawdził.
 
Ja na poczatku używałam elektrycznego Canpola, od dwoch miesiecy uzywam recznego i wyciagam o wiele, wiele wiecej mleka niz eletrycznym.
 
reklama
Do góry