reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe umiejętności naszych dzieci

reklama
brawo dla Martynki:-)
ja nie wiem czy mam sie zazcac martwic ale ten moj leniuch to najwyzej z brzuszka na plecki sie przekreci i troche podpelza do tylu i koniec na umiejetnosciach
siadac chce tylko na spacerze a tak to zaraz sie obsuwa niezadowolony na plasko jak go na kanapie z podparciem dam
taki nieruchawy jest ze szok- tylko by lezal na plecach i zeby go zabawiac
 
Raczkuje, siada i podciąga się i staje np w łóżeczku...
Wow Mitemil sama staje??:szok:To chyba chodzic niedługo bedzie zdolniacha:tak::tak:A siada jak podciaga sie za szczebelki czy całkiem sama?Mateusz miał poł roczku jak sam siadał z leżenia na pleckach a Martynka jak?
 
ale siada z leżenia czy z raczkowania??
mitemil??

Jak stoi na czworaka to przekręca pupkę tak jakby na bok. Ciężko to wytłumaczyć :sorry:

Dziewczyny spokojnie. Na każdego szkraba przyjdzie czas. Moja Martyna z rozwojem ruchowym dorównuje 10-miesięcznym dzieciom, więc to raczej ja powinnam się martwić co to za mutaciontko mi rośnie :-)
 
Ostatnia edycja:
Moj synek odkad zaczal sie bawic na macie z puzzli piankowych, na ktorych moze sie dobrze odpychac zaczal czolgac sie i pelzac w kazda srone. Na boczki sie przekreca, ale z brzuszka na plecki czy odwrotnie ciagle jeszcze nie. Nie wiem czy to kwestia checi czy umiejetnosci.. ale nie martwie sie tym :)
 
Mitemil gratulacje dla Martynki:)zdolna babka!!!

Bartek też siada (i z pleców i z pozycji na czworaka) i wstaje-podciąga się ale nie raczkuje - tzn tak jakby raczkuje ale wciąż tylko do tyłu i to jeszcze bardziej takie czołganie niż raczkowanie, natomiast sposobem mieszanym - czołganie, klękanie, podciąganie pupy - przemieszcza się i dociera do celu zwłaszcza jak celem są zabawki brata:)
a uważać muszę bardzo, zwłaszcza z tym wstawaniem teraz bo się obija :( oczy naokoło głowy...
 
Moja Karola,tez jeszcze za wiele nie potrafi....z pleckow n abrzuszek sie przekreci ,no i z brzuszka na plecki tez,ale to nie za czesto .....przesówa sie na wszystkie strony,i czasem pelznie do tylu...he,he....ladnie bierze zabawki,ktore leza obok niej ...ale jeszcze sama nie siedzi:sorry:...
 
reklama
Na czym przyłapałam wczoraj Manię?
zdjcie0161..jpg
 
Do góry