reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowa w temacie ciąży

Alek1

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Październik 2021
Postów
30
Cześć.
Dowiedziałam się, że jestem w 5 TC. Pęcherzyk ma 1,5 mm, serce bije. Mam 32 lata. Nie planowałam dzieci, dlatego kompletnie nie interesowałam się tematem.
Teraz muszę się jakoś zorganizować.
Do lekarza chodzę prywatnie, mieszkam na zadupiu.
Czy mogę liczyć na jakieś ulgi z badaniami?
Wizyty jestem w stanie pokryć, ale tych badań mam zalecone bardzo dużo, a na pewno jeszcze dojdzie.
Skoro już się stało jak się stało chciałabym zrobić wszystko jak należy,ale na razie nie chce pytać nikogo z otoczenia (jestem w szoku, nie potrzebuję tego całego zamieszania teraz) podobno warto poczekać do 10 tygodnia...
Wiem, dla was pewnie wypowiadam się jak nastolatka, ale jak już mówiłam nigdy nie planowałam dzieci i nie spodziewałam się że wpadnę w takim wieku.
Lekarz zalecił mi chyba oczywiste badania więc nie będę wypisywać i suplement pregna.
Wiem że mam nie pić alko i max 1 kawę.
Jeśli macie jakieś rady, jakąś apkę, która może poprowadzić to będę wdzięczna.
 
reklama
Apka preglife.

Możesz zawsze podejść do drugiego lekarza na NFZ i częśc badan będzie wtedy darmowa. Nie jestem pewna czy wszystkie. Ale większość z nich robi się na początku i potem przed porodem. Tak normalnie z wizyty na wizytę to tylko morfologię i mocz.
 
Ja polecam tez bebiprogram.pl, tydzien po tygodniu sa obszerne opisy, co sie zmienia, na co zwrocic uwage i tak dalej 😊 Mi to bardzo pomoglo, bo w najblizszym otoczeniu nie mialam nikogo z aktualna wiedza.
Co do lekarza - ja druga ciaze prowadzilabym na nfz, pierwsza prowadzilam prywatnie i tak tez robilam wszystkie badania i calosciowo wyszlo mnie to jakies 5 tysiecy 😅
 
Jeśli masz robić badania prywatnie, szczególnie te w 1 trymestrze, to warto podejść do szpitala i tam je zrobić ( o ile to nie diagnostyka itd ). Zazwyczaj jest o wiele wiele taniej :)
 
Jesteś we wczesnej ciąży i jak planujesz prowadzić ja prywatnie, to możesz zapisać się do ginekologa na nfz i większość badań będziesz miała darmowe.
 
Cześć.
Dowiedziałam się, że jestem w 5 TC. Pęcherzyk ma 1,5 mm, serce bije. Mam 32 lata. Nie planowałam dzieci, dlatego kompletnie nie interesowałam się tematem.
Teraz muszę się jakoś zorganizować.
Do lekarza chodzę prywatnie, mieszkam na zadupiu.
Czy mogę liczyć na jakieś ulgi z badaniami?
Wizyty jestem w stanie pokryć, ale tych badań mam zalecone bardzo dużo, a na pewno jeszcze dojdzie.
Skoro już się stało jak się stało chciałabym zrobić wszystko jak należy,ale na razie nie chce pytać nikogo z otoczenia (jestem w szoku, nie potrzebuję tego całego zamieszania teraz) podobno warto poczekać do 10 tygodnia...
Wiem, dla was pewnie wypowiadam się jak nastolatka, ale jak już mówiłam nigdy nie planowałam dzieci i nie spodziewałam się że wpadnę w takim wieku.
Lekarz zalecił mi chyba oczywiste badania więc nie będę wypisywać i suplement pregna.
Wiem że mam nie pić alko i max 1 kawę.
Jeśli macie jakieś rady, jakąś apkę, która może poprowadzić to będę wdzięczna.
Lekarz zalecił mi preparaty Pregna Start i Pregna DHA. Do 8 tygodnia dobrze zrobić badania np. TSH, , HCV, glukozę na czczo, morfologię, glukozę, mocz, HIV, toksoplazmozę. Około 11 tygodnia badania prenatalne, u nas w mieście są za darmo. Ja stosuję apkę ciąża plus. Pozdrawiam:)
 
Cześć.
Dowiedziałam się, że jestem w 5 TC. Pęcherzyk ma 1,5 mm, serce bije. Mam 32 lata. Nie planowałam dzieci, dlatego kompletnie nie interesowałam się tematem.
Teraz muszę się jakoś zorganizować.
Do lekarza chodzę prywatnie, mieszkam na zadupiu.
Czy mogę liczyć na jakieś ulgi z badaniami?
Wizyty jestem w stanie pokryć, ale tych badań mam zalecone bardzo dużo, a na pewno jeszcze dojdzie.
Skoro już się stało jak się stało chciałabym zrobić wszystko jak należy,ale na razie nie chce pytać nikogo z otoczenia (jestem w szoku, nie potrzebuję tego całego zamieszania teraz) podobno warto poczekać do 10 tygodnia...
Wiem, dla was pewnie wypowiadam się jak nastolatka, ale jak już mówiłam nigdy nie planowałam dzieci i nie spodziewałam się że wpadnę w takim wieku.
Lekarz zalecił mi chyba oczywiste badania więc nie będę wypisywać i suplement pregna.
Wiem że mam nie pić alko i max 1 kawę.
Jeśli macie jakieś rady, jakąś apkę, która może poprowadzić to będę wdzięczna.
Warto mieć skierowania na badania od lekarza NFZ, czyli teoretycznie prowadzić ciążę u dwóch lekarzy (no chyba, że ten z NFZ będzie Ci bardzo pasował i nie będziesz już chodziła prywatnie). Ja w 2022 robiłam wszystkie badania prywatnie i wyszło około 3000 zł a teraz jest drożej.

Jeśli jednak badania prywatnie, to może się oplacac poświęcić czas i przejrzeć cenniki oraz internetowe sklepy sieci diagnostycznych. Często są pakiety badan dedykowane kobietom w ciąży, kody promocyjne. Różnice w cenach w różnych laboratoriach potrafią być bardzo duże.

Jest też takie badanie TORCH IgG IgM m.in. na przeciwciała p/toxo, cytomegalii, różyczce. Te przeciwciała pewnie zalecił Ci zbadać ginekolog. Torch powinno kosztować wyraźnie taniej niż jak się kupuje pojedynczo.

Oprócz tego w ciąży wykonuje się rozszerzone badania USG. Teraz te w I trymestrze i tzw. połówkowe są refundowane, ale musisz mieć skierowanie (wyjątkowo na te badania może dać skierowanie lekarz prywatny, więc na następnej wizycie porusz ten temat, bo też potrzebujesz czasu, żeby się zapisać na odpowiedni termin badania).

Ciąża uprawnia Cię do szybkich wizyt specjalistycznych na NFZ,więc jesli musiałabyś iść do okulisty, dermatologa, kardiologa, diabetologa itd. to zgłaszają w rejestracji, że jestes w ciąży.
 
reklama
Cześć.
Dowiedziałam się, że jestem w 5 TC. Pęcherzyk ma 1,5 mm, serce bije. Mam 32 lata. Nie planowałam dzieci, dlatego kompletnie nie interesowałam się tematem.
Teraz muszę się jakoś zorganizować.
Do lekarza chodzę prywatnie, mieszkam na zadupiu.
Czy mogę liczyć na jakieś ulgi z badaniami?
Wizyty jestem w stanie pokryć, ale tych badań mam zalecone bardzo dużo, a na pewno jeszcze dojdzie.
Skoro już się stało jak się stało chciałabym zrobić wszystko jak należy,ale na razie nie chce pytać nikogo z otoczenia (jestem w szoku, nie potrzebuję tego całego zamieszania teraz) podobno warto poczekać do 10 tygodnia...
Wiem, dla was pewnie wypowiadam się jak nastolatka, ale jak już mówiłam nigdy nie planowałam dzieci i nie spodziewałam się że wpadnę w takim wieku.
Lekarz zalecił mi chyba oczywiste badania więc nie będę wypisywać i suplement pregna.
Wiem że mam nie pić alko i max 1 kawę.
Jeśli macie jakieś rady, jakąś apkę, która może poprowadzić to będę wdzięczna.
Polecam lekarza na NFZ, zawsze będziesz miała co wizytę zlecone regularnie badania. Jeśli msz możliwość chodzić prywatnie lub z pakietu to również warto, bo częściej robią USG . Ja polecam w ciąży Femibion.
Poza tym glowa do góry, powodzenia !
 
Do góry