reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocnikowe akrobacje

reklama
Tylko ze ona dopiero jak się zesika to mówi że się posiusiała :( Co chwile tylko zmiana ubranka i żadnych postępów :( Czasem boję się że nie uda mi się jej oduczyć :(
 
Uda się uda, ale konsekwencja, konsekwencja i jeszcze raz konsekwencja. Bierz ją ze sobą do toalety, niech siada przy Tobie i wysadzaj co np. godzinę. Uda się, zobaczysz, tylko młoda musi zajarzyć że trzeba do nocniczka i że lepiej do niego niz obsikanym ciągle chodzić. Może nie zmieniaj tych majteczek co chwilę tylko niech trochę mokra pochodzi?
 
Tylko ze ona dopiero jak się zesika to mówi że się posiusiała :( Co chwile tylko zmiana ubranka i żadnych postępów :( Czasem boję się że nie uda mi się jej oduczyć :(

Pszczolkamaja to jest chyba normalny etap u dziecka - to, ze zauważyło, ze zrobiło siku.
Przynajmniej ja tak widze u Ali - że zaczęła zauważać ze zrobiła siku w pampka i próbuje go sobie ściągać. Z czasem zacznie dawać znać że dopiero jej sie chce, ale na pewno zakładanie majteczek bardzo ułatwi sprawę. Ja właśnie poluję an małe majty i nie mogę znaleźć nigdzie.
 
Pszczolka - ja też mam dość czasami, bo moja ma 2 lata i 10 miesięcy i tak na dobrą sprawę dopiero od niedawna coś się w temacie nocnika ruszyło; na razie sika prawie gdzie stoi, ale .... jak ma pieluchę to czuje kiedy sika, więc widać, że zaczyna zauważać różnicę. Na to wygląda, że trzeba mieć cierpliwość i pomysły jak dojść do dziecka. Hanka ma powiedziane, że za każdą próbę zrobienia siku do nocnika dostanie MMsy. Pomaga. Nie chciała kiedyś słyszeć o nocniku, a siąść na nim graniczyło z cudem, powoli się uczy.

Agrafka - my mamy też takie kolorowe majty, a gdzieś matka wyczaiła majty ze spódniczką - nie mogę znaleźć tego czegoś na necie.;-) jak się uda zrobię zdjątka.
 
Ostatnia edycja:
Michał wogóle nie chce slysze o siadaniu na nocnik. jak ma majtteczki zalozone to wyje i ciaggnie za siurka :/ a jak już sie spompuje w te majty to ryczy jakby nie wiem jaka krzywda mu się działa. Ale czuje jjuz ze bedzie robil, bo jak ma majty to wola najpierw "tiiii" tylko co z tego jak na nocnik nie daje sie posadzic :/

nie macie ebooka G. Ford "jak nauczyc dziecko korzystac z nocnika"? czy jakos tak
 
Kikolek - mam w formie papierowej... niestety nic mądrego tam nie ma - jak dla mnie, a myślałam, że jest jakiś patent..;-) Kobitka mówi, że pierwszy etap to uczenie właśnie caucia, a potem , że w ciągu 7 dni druga faza potrwa. Jak nie wychodzi, mówi o przerwaniu itp. Mówi o nagradzaniu, pokazywaniu kupki, że czasami dziecko może mieć uraz psychiczny, bo wcześniej ktoś z obrzydzeniem patrzxył/mówił na temat kupy i całym tym procederze....
 
U mnie Olis przeprosil sie z nocnikiem ale dlugo na nim nie posiedzi. Często biega teraz w samych majteczkach i mimo tego ze pije duzo nie sika w nie nawet 1h. Sadzam na nocnik i znowu nie robi. W pampka pewnie by 10x nasiusiał.
Dzis biegał z rana z gołą pupką zanim sie obejrzalam kupa na dywanie, a poznalam po mojej brudnej koszulce bo wzięlam go na ręce na balkonie i oglądalismy samoloty, pytam sie gdzie zrobiles kupkę a ten polecial do pokoju i mowi "be". Biorę na ręce, sadzam na nakładkę a on krzyczy "be be", ja powoli i spokojnie tłumaczę ze to tylko kupka, ze tatus zaraz posprzata i zeby robił na kibelek. Na kibelek nic nie wydusił a wiem ze pewnie całej nie zrobił. Ja tam sie nie stresuje ale chcialabym zeby to Olis szybko sie nauczył i nie czekał do 3 latek ;/
 
reklama
Do góry