reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie HC

Ika89....

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Październik 2019
Postów
1 124
Miasto
Poznań
Na wizycie u mojego lekarza który stwierdził że wszystko jest dobrze. Jednak dzisiaj zaczęłam przeglądać wyniki z pomiarów i zaniepokoił mnie wynik HC, który jest o ponad tydzień młodszy.
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-08-17-11-37-20-60_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2022-08-17-11-37-20-60_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    116,6 KB · Wyświetleń: 235
reklama
Nie przejmuj się :) rozbieżności są normalne, jeśli lekarz nic nie mówi to jest ok, możesz na następnej wizycie go zapytać ale ja rozbiznosci i o 10 dni miałam 😊 synek zdrowy 🙂
 
Na wizycie u mojego lekarza który stwierdził że wszystko jest dobrze. Jednak dzisiaj zaczęłam przeglądać wyniki z pomiarów i zaniepokoił mnie wynik HC, który jest o ponad tydzień młodszy.
Ale przecież lekarz stwierdził że wszystko jest dobrze? W sensie myślisz że mógł się pomylić,nie zauważyć? Tydzień różnicy to nie jest nic niepokojącego.
 
Tak, dlatego chyba idę za dwa tygodnie do innego 🙂
Do dwóch tygodni odstępstwa są w normie. A nawet, jak dziecko wyskoczy poza normę to dopiero zaczyna się obserwacją. I jak chcesz iść do innego, to od razu uprzedzam, że wyniki będą nieco inne ze względu na dopuszczalną granicę błędu. Maluchy rozwijaja się skokowo, dlatego też, jak nie ma potrzeby, to się nie bada wymiarów z tygodnia na tydzień.
 
Żebyś się tak ciągle nie denerwowała i nie sprawdzała tych pomiarów (przyznam się że ja tego nigdy tak skrupulatnie nie czytałam 🤭) to musisz albo zaufać lekarzowi albo go zmienić. Jeśli mówi że dobrze-to jest dobrze. Inaczej możesz żyć w nieustającym stresie ;)
Wiem ale w tym okresie tak mam, może dlatego że w 1 ciąży chodzilam częściej do lekarza a teraz tylko raz na 4 tygodnie i świruje 🙂
 
Takie odstępstwa się zdarzaja, tydzień to naprawdę nie jest dużo. Lekarz mógł tez niedokładnie zmierzyć, tam chodzi naprawdę o milimetry. Dodatkowo jak popatrzysz na ludzi, to wszyscy są tacy wymiarowi? Jedni maja krótkie nogi, inni krótkie ręce, a jeszcze inni niewymiarowe głowy 😊 dopóki lekarz mówi, ze jest dobrze, to jest dobrze. Nie masz się czym martwić. Ja uważam, ze podstawa to zaufanie do swojego lekarza, jeśli mu nie ufasz, to zmień 😉 albo poczekaj spokojnie na kolejne usg, jeśli będzie się coś działo, to Cię lekarz poinformuje 😊
 
reklama
Jest dobrze. Lekarz wie co Mówi :)
W kazdej z 4 ciąż te pomiary byly takie ze np brzuszek 2/3tyg wiekszy drugie mniejsze . Itp a dzieciaczki zdrowe.takze z doświadczenia juz podchodziłam na luzie
. Nigdy nie zmierza idealnie wszystkiego tymi maszynami także spokój i pozytywne myślenie na wage złota bo często jak widzę to niepotrzebny stres:)
 
Do góry