reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski progesteron 5tc

Ma___

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Marzec 2021
Postów
63
Cześć dziewczyny,
zaczęłam 5tc i zrobiłam badania krwi:
15.11:
Beta: 407,5 IU/L
Progesteron: 9,41 np/mL

17.11:
Beta: 1266,3 IU/L
Progesteron: 9,80 np/mL

Przyrost bety jest prawidłowy, natomiast progesteron jest poniżej normy. Oprócz tego dostałam brązowych plamień.
Kontaktowałam się z lekarzem i przepisał mi Progesterone Besis, natomiast powiedział, że tak niski progesteron oznacza, że jest 60% szans na to, że dziecko ma wady genetyczne.
Jestem przerażona i zamiast się cieszyć, że po długim czasie starań się udało to cały czas o tym myślę i się smucę.
Czy któraś z was miała podobny poziom progesteronu ale wszystko było ok?
 
reklama
Nigdy nie słyszałam żeby niski progesteron oznaczał wady genetyczne no ale lekarzem nie jestem.
Postaraj się może szybciej o to USG.
 
Jak nie będą chcieli przyjąć, to porpos o odmowę na piśmie. Mówisz, że zgłaszasz się z plamieniem i niskim progesteronem, Twój lekarz nie ma terminów a boisz się pozamacicznej. W różnych szpitalach jest różnie, możesz spotkać się z chamstwem, ale tak naprawdę należy Ci się USG
Nigdy nie słyszałam żeby niski progesteron oznaczał wady genetyczne no ale lekarzem nie jestem.
Postaraj się może szybciej o to USG.
Może być wada przy zapłodnieniu, ale podejrzewam, że te 60% to wyssane z palca.
 
reklama
Do góry