reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieprawidlowe badanie doppler plodu

Robin91

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2022
Postów
16
Dzień dobry, proszę o pomoc w interpretacji wyników. Wykonywane podczas 3 prenatalnych. Lekarz nic nie mówił,a dopiero później zobaczyłam na karcie,że są jakieś nieprawidłowości. Kontaktu z lekarzem nie mam. Specjalnie jechałam tam z daleka i teraz nawet nie mam jak dopytac. Nigdzie nie mogę znaleźć norm,ale są przekroczone tylko nie wiem jak bardzo ( wynika z widelek dołączonych do karty)
30 tc, 30 lat,cukrzyca ciążowa, zagrożenie konfliktem serologiczny,hashimoto. Waga dziecka 1400g. Fala tętnicy pepkowej w normie.

Tutaj są nieprawidłowości: fala tętna prawej tętnicy środkowej mozgu:
PS 40,53 cm/s
PS 0,99 Mom
ED 3,80 Cm/s
TAmaks 13,51 cm/ s - tutaj pokazuje na dolnej granicy normy
MD 3,48 cm/s
RI 0,91
PI 2,72 - tutaj poza górna granica normy,nie mieści się
HR 139/min
Rt MCA/PI 3400 tetnicy pepowinowej- tutaj całkiem poza górna granice normy
Proszę o pomoc.
 
reklama
Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie,a lekarz prowadzący będzie miał pretensje dlaczego się nie pytam tego co wykonywał i dlaczego nie dopytałam na miejscu. Kartkę dala mi babka z recepcji wyszła u dopiero później zobaczyłam że jest coś nie tak. Miałam jeszcze inne komplikacje z dzieckiem i jak nic nie mówił o przepływał,że jest coś nie tak to nawet nie pomyślałam.
 
Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie,a lekarz prowadzący będzie miał pretensje dlaczego się nie pytam tego co wykonywał i dlaczego nie dopytałam na miejscu. Kartkę dala mi babka z recepcji wyszła u dopiero później zobaczyłam że jest coś nie tak. Miałam jeszcze inne komplikacje z dzieckiem i jak nic nie mówił o przepływał,że jest coś nie tak to nawet nie pomyślałam.
To zadzwoń i poproś o teleporade jeśli to daleko, niech lekarz omówi z Tobą wyniki.
 
Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie,a lekarz prowadzący będzie miał pretensje dlaczego się nie pytam tego co wykonywał i dlaczego nie dopytałam na miejscu. Kartkę dala mi babka z recepcji wyszła u dopiero później zobaczyłam że jest coś nie tak. Miałam jeszcze inne komplikacje z dzieckiem i jak nic nie mówił o przepływał,że jest coś nie tak to nawet nie pomyślałam.
Mój prowadzacy zawsze omawiał wyniki po badaniach prenatalnych i połówkowych ale one i tak były ładnie opisane nie jak Twoje fachowe skróty. Więc umów się na wizytę i powiedz że masz wątpliwości co do wyników z badań u tamtego lekarza.
 
Dzień dobry, proszę o pomoc w interpretacji wyników. Wykonywane podczas 3 prenatalnych. Lekarz nic nie mówił,a dopiero później zobaczyłam na karcie,że są jakieś nieprawidłowości. Kontaktu z lekarzem nie mam. Specjalnie jechałam tam z daleka i teraz nawet nie mam jak dopytac. Nigdzie nie mogę znaleźć norm,ale są przekroczone tylko nie wiem jak bardzo ( wynika z widelek dołączonych do karty)
30 tc, 30 lat,cukrzyca ciążowa, zagrożenie konfliktem serologiczny,hashimoto. Waga dziecka 1400g. Fala tętnicy pepkowej w normie.

Tutaj są nieprawidłowości: fala tętna prawej tętnicy środkowej mozgu:
PS 40,53 cm/s
PS 0,99 Mom
ED 3,80 Cm/s
TAmaks 13,51 cm/ s - tutaj pokazuje na dolnej granicy normy
MD 3,48 cm/s
RI 0,91
PI 2,72 - tutaj poza górna granica normy,nie mieści się
HR 139/min
Rt MCA/PI 3400 tetnicy pepowinowej- tutaj całkiem poza górna granice normy
Proszę o pomoc.

Witaj. :)
Badanie dopplerowskie jest na tyle specjalistyczne, że nikt poza lekarzem nie powinien interpretować ich wyników, ponieważ to lekarz zna cały przebieg ciąży, zna Twój przypadek, choroby, leczenie, parametry płodu, Twój wywiad rodzinny i wiele innych danych medycznych. Masz prawo do informacji i wyjaśnień więc walcz o to. Na szczęście są telefony, e-maile.. Poproś o rozmowę tego lekarza.
A od siebie dodam, że również miałam problemy w ciąży. Badania dopplerowskie już od 21 tc były wątpliwe i graniczne, choć wtedy żaden lekarz nic mi nie mówił. Na następnej wizycie okazało się, że ziecko nie rosło jak powinno (wagowo), okresami było mniej ruchliwe więc od 32 tc do porodu trzy razy leżałam na patologii ciąży, a pomiędzy pobytami miałam ścisłe badania kontrolne.
W internecie, na forum, na grupach nikt nie powinien oceniać Twojego przypadku. To zbyt poważna i odpowiedzialna sprawa. Jeśli niepokoisz się, tak jak napisałam, masz prawo do informacji od lekarza więc domagaj się wyjaśnień.
I przede wszystkim dbaj o swój spokój. On jest nieoceniony, gdy pojawiają się jakieś trudy. Bądź dla siebie dobra i dbaj o siebie. Życzę Ci wszystkiego dobrego, pozytywnych myśli i wielu radości z Twojego Maluszka. :)
 
reklama
Do góry