reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlak słabo przybiera na wadze

Jak dziecko nie mieści się w środku tabelki to już robią problem...
Ja od urodzenia synka słyszę że źle przybiera. Na początku przybierał za mało - 100g na tydzień, potem za dużo - 500g na tydzień, teraz znowu za mało, bo tylko 700g na dwa miesiące. Jest wesoły, je za dwóch, śpi w nocy i ma super drzemki w dzień, gaworzy całymi dniami i chodzi przy meblach, ma 8 miesięcy i niedługo potroi masę urodzeniową, a lekarze nadal szukają problemu 💁🏼‍♀️
Jeśli czujesz, że synkowi nic nie jest to się tym nie przejmuj.
 
reklama
To jest prawda. Lekarze nie lubią chudzielców. Ja musiałam zmienić przychodnie bo to już było nie do wytrzymania. Córka w lipcu 2 lata i dobija dopiero do 11 kg
 

Chodziło mi o całość. Patrzy się całościowo. Spadek o dwa kanały jest problemem - ale nie kiedy dziecko idzie cały czas tym samym centylem. Dla przykładu mój syn 4.5 miesiąca, akurat u nas wyłączne KP

Screenshot_20240519_115230_Baby Tracker.jpg
 
Ostatnia edycja:
Nas z corka jedna pediatra wysłała do szpitala bo corka przybrała 100 g w tydzien, druga stwierdziła ze to nie wyścigi i każde dziecko jest inne. Ja z pierwsza córka bylam na grupie dla dzieci z odmowa jedzenie, tam twierdza ze problem jest gdy dziecko spadnie na siatce o dwa kanały. Moze skonsultuje to z ja kimś innym pediatra, bo według mnie nie ma tragedii z tym przybieraniem.
Warto dodać, ze chodzi o spadek o dwa kanały, ale licząc od wagi spadkowej po urodzeniu, a nie od obecnej wagi :)
 
A pediatra wykluczył problemy zdrowotne typu zum i anemia?

7 tygodniowe dziecko nie powinno mieć anemii - w sensie to by było dość spore zaburzenie.
Jeżeli mówimy o dziecku donoszonym, zdrowym. Takie ma jeszcze spore zapasy z brzucha.

Myślę, że nawet przy takim maluchu zbyt szybkie odpępnienie i anemia matki w ciąży nie powinna mieć wpływu.
 
Pije hipp comfort że względu na kolki
Po tym mleku nie ma problemów brzuszkowych, to już jego trzecie mleko najpierw hipp combiotic- ulewanie
Hipp ha ulewanie kolki
Dopiero hipp comfort pomoglo
Synek ma 7 tyg
No właśnie też tak sobie to tłumaczę ze pewnie taki iego urok, ale ciągle słyszę od położnej i lekarza że za mało, a na dobe zjada tyle ml mleka ile powinien w jego wieku
Wędzidełko sprawdzone?
 
reklama
7 tygodniowe dziecko nie powinno mieć anemii - w sensie to by było dość spore zaburzenie.
Jeżeli mówimy o dziecku donoszonym, zdrowym. Takie ma jeszcze spore zapasy z brzucha.

Myślę, że nawet przy takim maluchu zbyt szybkie odpępnienie i anemia matki w ciąży nie powinna mieć wpływu.
Masz rację. Wiem tylko że przy słabych przyrostach się to kontroluje, bo kuzyn mojego syna wylądował w szpitalu i okazało się że zum. Miał kilka tygodni. Anemia chyba wyszła później ...
 
Do góry