reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nic nie przytyłam w 8 mcu czy to normalne?

V

vacum

Gość
Dziewczyny do tej pory tyłam róznie , tak około 1,5-do 2,5 kg na miesiąc. Zastanawia mnie jedno, że w 28 tyg ciąży jak byłam u lekarza ważyłam 62,1 kg a teraz po miesiącu moja waga wynosi 62,3 kg, natomiast ogólnie do 32 tygodnia ciąży, w której obecnie jestem przytyłam 11 kg. Przyrost ogólny wagi jest ok, bo 11 kg ,ale martwi mnie to, że przez ten miesiąc od 28 tyg do 32 praktycznie nic nie utyłam, bo tylko 200 gram, a dziecko musi teraz rosnąć. Lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości,ale ja tez go w sumie nie pytałam o to, bo dopiero w domu porównałam swoja wagę obecną z ta sprzed miesiąca. Odżywiam się tak jak czuje, to znaczy nie napycham się jedzeniem, tylko jem wtedy kiedy czuję głód i teraz nie wiem czy może nie powinnam się przymusić i zacząć jeść więcej? Czy któraś z was tak miała?
pozdrawiam
 
reklama
Ja na początku ciąży schudłam, a przybrałam na wadze dopiero w 6 m-cu z tego co pamiętam. Nawet spory brzuch było widać, a waga stała. Za to potem nadrobiłam. Może być tak, że waga szwankuje w przychodni. Myślę, że nie chodzi o to, żebyś Ty przytyła jedząc więcej, ale o to, czy dzidziuś przybiera na wadze i rośnie. Jeśli lekarz robił pomiary miesiąc temu i teraz i nie widzi nieprawidłowości to po mojemu wszystko jest w porządku, ale ja to byłam taka, że w ciąży z byle czym latałam do lekarza, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. Więc bym chociaż zadzwoniła i zapytała o wagę. Dla własnego spokoju.
 
ja w 2 ciazy przytylam tylko 9.5 kg a moj syn mial 3.5 kg. napewno wszystko jest ok nie powinnas sie stresowac tym ze nie tyjesz :-D ja bym sie raczej cieszyla
 
ja do 5 miesiaca chudłam ok 1kg

6-7-8 miesiac przytyłam 9 kg a w 37 tyg (urodziłam coreczke ) ok 2 tyg przed porodem zgubilam 2,5 kg

a jadłam wszystko normalnie

wiec pewnie geny ;-)
 
ja ostatnio też miałam na wizycie tylko 100gr i mnie to nawet ucieszyło że trochę przystopowało z tym tyciem..
 
Vacum - ja też jakoś przystopowałam z tyciem, chociaż ja w tej ciąży do tej pory tylko 6 kilo przytyłam, jakoś się nie martwię, że za mało ;)

Nadalka - mamy termin na ten sam dzień!!!!!!! :D
 
Witam,
Dziękuję za odp. Martwiłam się dlatego, że to początek 8 mca i wiecie fajnie ,że nie przytyłam,ale zdrowie dziecka jest dla mnie ważniejsze i bałam się , czy to oznacza, że mała nic nie urosła, nic nie przybrała na wadze? To mnie martwiło, bo ja zawsze schudnąc mogę po porodzie,a dzidzia chcę żeby była zdrowa, stąd moje zmartwienie, że teraz powinna przybierać na wadze, a ja nic prawie nie przybrałam.
 
reklama
Ja w poprzedniej ciązy przytylam 8 kg ( dziecko wazylo 3.730 kg), a w ostatnim trymastrze tez schudlam, więc nie ma co sie martwić, tylko cieszyc:-) Obecnie mam wrażenie,że tyję zbyt szybko a bebzol mam juz spory, mimo, że to dopiero 15 tydzień i nie wiem co to bedzie w ostatnim trymestrze:confused:
 
Do góry