reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nerwica... najwiejszy wrog

Roza1111

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Lipiec 2018
Postów
328
  1. Hej ciezarowki z nerwica. Pomozcie ja zwariuje obecnie jestem w 13 tyg ciazy i wariuje ... mam fobie na punkcie raka przed ciaza byli juz lepiej ale znowu mi powrocilo po tym jak moj synek 4 letni mial zapalenie wezlow chlonnych i trafil do szpitala a u tego w brzuchu lekarz podejrzewal, ze przeziernosc w karku jest poszerzona co moze byc spowodowane zespolem dmDowna lub innynu genetycznyni, na szczescie okazalo sie, ze z dzieckiem prawdopodobnie wszystko ok ale zanim jechalam na prenatalbe to juzswoje zrobilo... a z tego co mj sie dzieje to tez mam wycziwalne wezly chlonne kilka za uchem i obok gardla i wariuje szukam sobie wszedzie naczytalam sie, ze najgorsze sa nadobojczykowe wiec wyszukuje juz cos tan poczulam... caly czas czuje ucisk w okolicach karku i mam ucho zatkane, dodatkowo mam mroczki przed oczami szczegolnie w ciemnosci... caly czas mysle, ze cos mi jest a lekarze twierdza, ze jest wszystko ok wiec skad te objawy ?? Z mezem sie nie uklada pretensje o wszystko poczawszy od pieniedzy konczac na gotowaniu sprzataniu wszystkim... doslownie nie ma miedzy nami nic... gdyby nie moj 4latek moje zycie niee mialoby sensu kocham go nad zycie ale jestem tak nieszczesliwa i ciagle czuje, ze mam raka... moja nerwica zaczela siebniedlugo po tym jak okazala sie, ze tesciowa jest chora na raka juz z przezutami nieoperacyjnego...pozniej raz prawie zemdlalam z niedoboru zelaza jak sie pozniej okazalo, migreny z aura dodatkowo mam zespol jelita wrazliwego ktory w pewnym czasie doprowadzil do krwawien z odbytu tez juz mialam raka wg siebie stwardnienie rozsiane itp...ahhh dramat jan sobie poradzic z ciaza boje sie, ze umre rpzy porodzie bo peknie mi tetniak w glowie dodatkowo... a dzisiejsza sytuacja? Maly polknal w jeziorze troche wody i jhz mam schizy, ze zarazi sie jakimis chorobami ukladu pokarmowego bo tam psy tez wpuszczali, filtry z wypalonych papierosow plywaly itp.. druga mysl to, ze woda dostanie mu sie do pluc i umrze w nocy bo kiedys przeczytalam, ze jakies dziecko tak mialo
 
reklama
Hej z tego co widzialam jest już jakiś wątek z dziewczynami w ciąży z nerwica.. ciężko mi się odnieść do tego co Ci dolega ale pamiętaj większość rzeczy siedzi w naszej głowie, wybierz się do psychologa porozmawiaj z kims kto Ci pomoże. Sama wiem po sobie że wiele rzeczy można sobie wmówić od początku ciąży też czytałam i zaraz coś sobie dopisywałam bo miałam takie objawy. Trzymam za Ciebie kciuki, bardzo chciałabym Ci pomoc ale po prostu nie wiem jak, myślę że jak trafisz do dziewczyn na forum one doskonale Cię zrozumieją[emoji6]
 
Hej. Jestem w ciazy tez z nerwica I wyobraz sobie, ze moja nerwica jesy na tyle zaawansowana, ze nie pomogla terapia I ginekolodzy wspolnie gdy bylam w szpitalu stwietdzili, ze lepsze bedzie jak wprowadza mi minimalna dawke psychotropow niz zebym miala urodzic w 25tc, bo mialam takie skurcze, ze szyjka na skurczu wynosila 2cm, a normalnie mam 4, ale mam minimalny lejek, sle z, tym mozna chodzic.. lepiej idz do psychologa, bo moze byc gorzej. Ja teraz mam schize na temat banana, ze zjadlam koncowke od banana, ktorej nigdy nie jadlam iI sie boje, ze umre, bo byly tam kokonu pajakow, albo sam pajak.
 
Hej. Jestem w ciazy tez z nerwica I wyobraz sobie, ze moja nerwica jesy na tyle zaawansowana, ze nie pomogla terapia I ginekolodzy wspolnie gdy bylam w szpitalu stwietdzili, ze lepsze bedzie jak wprowadza mi minimalna dawke psychotropow niz zebym miala urodzic w 25tc, bo mialam takie skurcze, ze szyjka na skurczu wynosila 2cm, a normalnie mam 4, ale mam minimalny lejek, sle z, tym mozna chodzic.. lepiej idz do psychologa, bo moze byc gorzej. Ja teraz mam schize na temat banana, ze zjadlam koncowke od banana, ktorej nigdy nie jadlam iI sie boje, ze umre, bo byly tam kokonu pajakow, albo sam pajak.
Wiem, ze terapia... kiedys chodzilam jednak budowa domu zmusila mnie do zaprzestania z powodu kasy a znowu na nfz bylam to facet byl tak daremny, ze szok... eh nie wiem co poczne tj straszne wspolczuje wiem jak mozna sobie wkrecic ja mam na pkt chorob wiec ciagle sobie tez bol potrafie wkrecic tylko pomysle o piersi bolj mni3 piersnk glowie bolj mnie glowa itd... kiedys mnie tak pachwina bolala, ze chodzic nie umialam... nie wiem jak sie to dalej potoczy... :/ zobaczymy eh
 
Wiem, ze terapia... kiedys chodzilam jednak budowa domu zmusila mnie do zaprzestania z powodu kasy a znowu na nfz bylam to facet byl tak daremny, ze szok... eh nie wiem co poczne tj straszne wspolczuje wiem jak mozna sobie wkrecic ja mam na pkt chorob wiec ciagle sobie tez bol potrafie wkrecic tylko pomysle o piersi bolj mni3 piersnk glowie bolj mnie glowa itd... kiedys mnie tak pachwina bolala, ze chodzic nie umialam... nie wiem jak sie to dalej potoczy... :/ zobaczymy eh
Ale ja mam dokpadnie to co Ty. Tez mam na punkcie chorob, ostatnio ubzduralam sobie ze zarazilam sis pakteriami ktore wtwolaja mi sepse I umre, teraz zjadlam banana I boje sie, ze umre. Tez dziwnie sie czuje uwierz mi.. I to sa objawy, ktore sobie wkrecasz sama do glowy, gdy przestaniesz o tym myslec przestanie bolec zobaczysz. Ja wmawialam sobie na poczatku ciazy wyrostek I dopoki nie przestalam.myslec tak dlugo mnie bolalo. Dopoki nie przestalam myslec ze mam zatkane jelita to sie nie zalatwilam. Uwierz mi, ze psychika czlowieka jrst taka silna, ze potrafi duzo sobie uroic. Ja tez kiedys sobie uroilam raka I czulam sie jakbym byla na niego chora.
 
Ale ja mam dokpadnie to co Ty. Tez mam na punkcie chorob, ostatnio ubzduralam sobie ze zarazilam sis pakteriami ktore wtwolaja mi sepse I umre, teraz zjadlam banana I boje sie, ze umre. Tez dziwnie sie czuje uwierz mi.. I to sa objawy, ktore sobie wkrecasz sama do glowy, gdy przestaniesz o tym myslec przestanie bolec zobaczysz. Ja wmawialam sobie na poczatku ciazy wyrostek I dopoki nie przestalam.myslec tak dlugo mnie bolalo. Dopoki nie przestalam myslec ze mam zatkane jelita to sie nie zalatwilam. Uwierz mi, ze psychika czlowieka jrst taka silna, ze potrafi duzo sobie uroic. Ja tez kiedys sobie uroilam raka I czulam sie jakbym byla na niego chora.
Masakra a Ty jeszcze nie masz dziecka? Pierwsza ciaza? Najgorsze, ze ja to tez na dzirkco rozenosze juz mial miesaka bialaczke chloniaka aaa brak slow normalnie ja mam czasem tak dosc mam ochote wyjsc gdzies sama i sie wybeczec rodzina mnie ma dosc znajomi tez wszyscy juz nawet sie nie zwierzam maz dogaduje ten to jest najgirszy w tym wszystkim caly czas tylko powiem, ze zle sie czuje bo zmeczona jest3m np po prostu to juz dogaduje, ze nam isc do szpitala albo zas do lekarza sie przebadac a to nie pomaga
 
Masakra a Ty jeszcze nie masz dziecka? Pierwsza ciaza? Najgorsze, ze ja to tez na dzirkco rozenosze juz mial miesaka bialaczke chloniaka aaa brak slow normalnie ja mam czasem tak dosc mam ochote wyjsc gdzies sama i sie wybeczec rodzina mnie ma dosc znajomi tez wszyscy juz nawet sie nie zwierzam maz dogaduje ten to jest najgirszy w tym wszystkim caly czas tylko powiem, ze zle sie czuje bo zmeczona jest3m np po prostu to juz dogaduje, ze nam isc do szpitala albo zas do lekarza sie przebadac a to nie pomaga
Tak 1 ciaza, bo mam 20 lat, a nerwice od 15 roku zycia. Maz powinien Cie wspierac, a nie obarczac czyma innym jeszcze. Wiadomo kazdy ma swoje problemy, ale skoro wiedzial od samego poczatku ze masz nerwice lub ze zachorowalas na nerwice to powinien to zrozumiec lub dac sobie spokoj, bo Tobie to I tak nie pomaga, a doprowadza Cie do gorszego stanu niz jestes. Musisz pamietac, ze to twoje mysli tak dzialaja I przetlumaczyc sobie, ze gdy bedzie serio cos sie dzialo to wtedy nikt nie bedzie wiedzial I Ty nie rozpoznasz, bo ciahle bedziesz wmawiala sobie, ze jestes na.cos powaznie chora. Ja potrafie chodzic co chwile do lekarza, szpitala, robic badania wszystko wychodzi dobrze.. czasami zastanow sie czy ma.sensby nerwica nad Toba panowala.. czy jest sens sie meczyc, jesli nie masz zaawansowanej idz dzialaj.. rob cos z ty
 
Cześć wszystkim. Mam nerwicę bardzo nasiona. Ma to związek z silnymi przeżyciami osobistymi i efekt jest taki że nie śpię 5 dzień. Nie wiem co może pomóc. Ciągle myśli na jeden ciwzki temat i po spaniu. Melisa nie pomaga. Bardzo sie boje o dzidzie. Proszę sprawdźcie cokolwiek
 
Cześć wszystkim. Mam nerwicę bardzo nasiona. Ma to związek z silnymi przeżyciami osobistymi i efekt jest taki że nie śpię 5 dzień. Nie wiem co może pomóc. Ciągle myśli na jeden ciwzki temat i po spaniu. Melisa nie pomaga. Bardzo sie boje o dzidzie. Proszę sprawdźcie cokolwiek
Hej myślę że wizyta u jakiegoś specjalisty by pomogła.?myślę że jakieś tam leki można brać żebyś się chociaż wyspała.
 
reklama
Niestety z lekami trzeba tutaj uważać bo nie wszystkie leki są możliwe do stosowania w ciąży. Wiele z nich ma negatywne działanie w stosunku do płodu. I ZAWSZE trzeba ich działanie skonsultować z lekarzem, który prowadzi naszą ciążę.

Moim zdaniem w tej sytuacji dużą pomocą mogłaby być psychoterapia indywidualna u psychologa. Skuteczne leczenie nerwicy powinno obejmować rozmowę z psychologiem, specjalizującym się w terapii nerwic. Jak również i w niektórych przypadkach leczenie farmakologiczne. A nie jedynie leki.... Nie zawsze pigułki są najlepszym rozwiązaniem.
Link do: Psychoterapia indywidualna - Warszawa Mokotów | Strefa Myśli
 
Ostatnia edycja:
Do góry