reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze pytania- odpowiedzi- RADY:)!

cześć dziewczyny :) wpadłam na chwilkę z grudnia - muszę was uspokoić co do tej kawki - ja przed ciążą piłam ją w sporych ilościach (niskie cisnienie no i w ogóle lubię ;) ) i tez miałam wątpliwości, ale mój lekarz je rozwiał. Można pić, ale w umiarkowanych ilościach np 2 dziennie i radził takie z ekspresu i ze śmietanką - wtedy kofeina wolniej się wchłania, więc śmiało. Ja piję od początku ciąży i wszystko jest ok, tez bym rano nosem po podlodze sunęła bez kawy :laugh:
 
reklama
Ja dzis na kwae patrzec nie moge- czulam sie fatalnie- od wczorajszego wieczoruu(ytroche przechodzi- wmusiłam kanapke-obowiazkowo- tylko razowy przypieczony , chrupiacy chleb razowy)..i jakoś coraz lepeij..dziś od 6 lat zamiast kawy herbatka z cytrynka... ::)
Myslałam, ze z łóżka sie nie podniosę tak mdliło..i spać przez to nie mogłam..Położyałam sie o 1 a obudziłam o 6..i
Nie mogę patrzeć jak maż wczoraj jadl groszek z fasolką...FUJ!myślałam, ze źle sie to dla mnie skonczy...na sam widok..łojoj..aż pomysle "gesią skórkę" mam..ble..
 
i to wstrętne ble mam do teraz..;(..z niewielkimi przerwami...caly czas generalnie sie xle czuje..i nie mam humoru..plakac mi się chce..i z byle powodu sie rozklejam...Wszystko odwrotnie ..tamten tydz..euforia..zachwyt..dobre samopoczucie..a teraz...Źle mi..:(
 
Rusalko, bedzie lepiej :D
ale wiem jak sie czujesz, jeszcze niedawno poprostu z domu ruszyc sie nie moglam tak mnie mdlilo, a raz nawet wymiotowalam.
Co do humoru to niestety mam dzisiaj podobny jak ty :(
kompletna dolina, a narzeczony dopiero na poczatku listopada do mnie przyjedzie wiec nawet nie ma sie do kogo przytulic.Ble
 
Hej Dziewczyny, pierwszy raz sie zalogowalam - jestem w 5-6 tygodniu ciąży i dopiero dzis wybieram sie do mojego lekarza. a własnie rozbolala mnie glowa - jak sobie pomoc a nie zaszkodzic maleństwu??
 
mozesz wziac paracetamol(spytaj w aptece czy na pewno i przeczytaj ulotke, ale z tego co wiem to jedyny bezpieczny srodek), a najlepiej nie brac nic.......mam z reszta ten sam problem wlasnie dzisiaj. Glowa mnie boli, a nie mam nic co bym mogla wziac wiec chyba sie poloze.
Na pewno nie wolno brac zadnych pyralgin i nurofenow i innych paskudztw.
Kawa z cukrem tez czasem pomaga na bol glowy,a na pewno jest zdrowsza niz leki przeciwbolowe.
 
Dziweczyny ratujcie mam straszny ból głowy prawdopodobnie to pocżatki grypy - co mi radzicie wziąźć za leki ...mam katar i jestem beznadziejnie zmęczona...podusia mi bardzo pachnie.... :)
 
:) :) :) Kochana OluK! Polecam wizytę u lekarza ! Temperatura , branie leków na własną rękę - jest szkodliwe dla maleństwa . W pierwszym trymestrze kobieta jest wrażliwa na wszelkie infekcje .Domowy sposób na przeziębienia : czosnek , ciepłe mleczko z miodkiem , herbatka z cytrynką , na kaszel syrop z cebulki , i babciny sok a malinek ( nie ten udający z marketu). Odradzam gorących kąpieli -mogą niepotrzebnie podnieść temperaturę ciała- jest to niebezpieczne . Pozdrawiam
 
Olu.K do 38 nie zbijamy temp. bo ona się podnosi by skuteczniej walczyć z grypą. Z przeciwbólowych i przeciwgorączkowych tylko paracetamol. I - tak jak mówiły dziewczyny - środki domowe. Polecam sok z cebuli : pokroić cienko/posiekać/potarkować cebulę zasypać cukrem - pić sok łyżkami, lub kupić taki właśnie gotowy w aptece. Na zbicie temp. - lipa, owoc czarnego bzu i maliny. Czosnek !!!! Koniecznie (tylko uważaj bo obniża ciśnienie!). całuję!!!!!!!!
 
reklama
migrena bez nurofenu=koszmar
chyba sobie strzele kawusie, bo innego lagodnego srodka przeciwbolowego nie mam :(
okropnosc, ja mam takie bole glowy na tle nerwowym i nie wiem co teraz robic bez lekow.....moze sie w ten paracetamol zaopatrze
a moze znacie jakies inne sposoby na bolaca glowke niz kawa?????
 
Do góry