reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nagła smierc łozeczkowa

wiesz wydaje mi sie ze uwazaja ze wczesniaki moga gorzej sobie radzic ?? sama nie wiem ale znalazlam jeszcze cos takiego:
ŚŁ nie jest zbyt powszechna do 1 miesiaca zycia. najbardziej powszechna jest od 1 do 2 miesiaca i ryzyko zmiejsza sie z czasem gdy dziecko staje sie starsze. w 90% zdarza sie do 6 miesiaca.
ŚŁ moze wystapic w kazdej rodzinie ale czescie jest spotykana w rodzinach z trudniejszym startem ( czyli mozna powiedziec po polsku patologicznych?? ). najmniej dotyczy rodzin azjatow ale lekarze nie potrafia wytlumaczyc dlaczego.
dzieci z wyzszym ryzykiem to:
chlopcy - w 60% ŚŁ dotyczy chopcow
wczesniaki - urodzone przed 37 tyg. ciazy
dzieci urodzone z niska masa urodzeniowa ( ponizej 2.5 kg )
dzieci z ciazy blizniaczej lub wiecej
dzieci ktorych rodzenstwo zmarlo z powodu ŚŁ
 
reklama
Dzięki. Zapytałam z ciekawości, bo z moją trójką spałam po kolei w łóżku (nie mieli łóżeczek), a dwoje z nich to wczesniaki, jeden niepełnosprawny.
Pracuję z dziecmi niepełnosprawnymi i wiekszość rodziców śpi z takimi dziećmi od urodzenia.
 
Tolka nie chodzi o spanie w łóżku z dzieckiem które urodziło się przed 37 tygodniem, tylko o dziecko które urodziło się się przed 37 tygodniem albo ogólnie spanie rodziców z dziećmi w łóżku- 2 różne sprawy :)
 
Nie kumam. Większe ryzyko:
gdy dziecko urodziło się przed 37hbd
gdy rodzic śpi z dzieckiem
Tak?
A gdy spi z dzieckiem urodzonym przed 37Hbd czyli wczesniakiem to, co ryzyka nie ma?

dzieciaczki 40Hbd, 26Hbd, 34Hbd
 
tola chodzi o to ze w grupie ryzyka sa wczesniaki. a spanie nie jest wskazane jesli palisz itd. co dotyczy wszystkich dzieci lacznie z wczesniakami.
agnsob moze ciezko zrozumiec bo to moje takie tlumaczenie :))
 
Jeśli są zachowane wszystkie środki ostrożności i dziecko śpi z rodzicami to oki. Moja Mała spała z nami 10 miesięcy od urodzenia i nic złego się nie zdarzyło. Napewno śpi się bardzo czujnie. Teraz śpi w swoim łóżeczki- dorosła do niego wkońcu:) i też jest oki, z tym tylko, że czasem wstaje i sprawdzam czy wszystko jest dobrze. Napewno nie wolno spać z dzieckiem po !alholu !, lekach i jeśli się pali, wtedy jest większe ryzyko NŚŁ bądź przygniecenia dziecka. A o spaniu z wcześniakiem w łóżku - chyba nie ma problemu, gdyż Maluszek wtulając się w mamusie czuje się lepiej...ale ile mam tyle może być zdań :) każda mamusia wie co dla swojej dzidzi najlepsze :) pozdrawiam
 
reklama
Gdzieś czytałam, że jak matka śpi z dzieckiem to w jej organizmie wydzielają się hormony dzięki, którym jej sen jest bardzo czujny - jest w trybie standby ale czuje co się dzieje z dzieckiem. Gorzej jak w łóżku śpi jeszcze tata :dry:

Dla mnie spanie z dzidzią było jedynym sposobem na uniknięcie ciągłego stania nad łóżeczkiem i sprawdzania czy oddycha, też miałam schizę, że przestanie jak tylko spuszczę ją z oka :sorry2: Teraz odkrywam minusy takiego układu - mała trafiła do swojego łóżeczka i udało się ją w miarę sprawnie przestawić na samodzielne kimanie, a ja cierpię na bezsenność bo brakuje mi małego ciałka przy boku :rofl2: a tak czekałam na tą chwilę ;-)
 
Do góry