reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadciśnienie ciążowe

też ofc badam mocz, do tego potas, kreatynę, wątrobowe ast, alt co 2 tygodnie , by wyłapać gdyby zbliżała sie preeklampsja - póki w moczu i kreatynie nic sie nie dzieje to naprawdę możesz spać spokojnie 💜
 
reklama
Ogólnie szybko i sprawnie,bez żadnych komplikacji.
Najgorsze dla mnie było pionizowanie 😑 no i przez pierwszą dobę," chodziłam zgięta w pół" ale później już jakoś poszło.
Ja bardzo dobrze zaniosłam połóg,rana dość szybko mi się zagoiła. Ale sądzę,że to szczęście bo wiem,że bywa różnie.
Super że wszytko poszło sprawnie. Mnie najbardziej koleżanki postraszyły zastrzykiem, że po podaniu znieczulenia ma się jazdy w głowie, zawroty i mdłości 😅
 
jestem w 33 tyg. nadciśnienie mam sprzed ciąży. Od początku ciąży 3 dopegyty, teraz już 4 i tak...
od 3 hipertensjologów (w tym takich pracujących w uck w Gdańsku zajmujcych sie kobietami w ciąży stricte i preeklampsją) i 3 ginekologów w tym moich 2 stałych... usłyszałam już tyle razy, że moje ciśnienia są lepsze dla dziecka i jego rozwoju niż niskie ciśnienie w ciąży, że w końcu wyluzowałam.🤷‍♀️
Jedyne co nas martwi to oczywiście, by nie przekraczały 160/100 bez spadku - bo jesli nawet takie będzie, ale spada to jest ok.
Tak wysokie ciśnienie grozi po prostu udarem dla mnie lub preeklampsją.

Dlatego póki mam te wartości 130 coś a dolne schodzi poniżej 100 to jest po prostu ok.
Mam.nadzieje, ze chociaż trochę Cie uspokoiłam bo kwestia ciśnienia i tego co ono oznacza dla mojego dziecka jest czymś co zajmuje mnie od początku ciąży- wyszło mi ryzyko preeklampsji przed 34 tyg 1:15.
Ach I moje ciśnienia zaraz, gdy siadam też są 150 coś na 100, ale zawsze mam je mierzyc po tym, gdy sobie siedzę spokojnie 5 minut i dopiero to ciśnienie się liczy...
wkleję Ci moje pomiary ostatnich tygodni, bys zobaczyla o jakich cisnieniach mówią moi lekarze...
Dziękuję za uspokojenie ❤️ U mnie właśnie nie jest to typowe nadciśnienie ciążowe, po prostu ciśnienie jest podwyższone ze stresu - wiele lat temu chorowałam na nerwicę, wyleczyłam a w ciąży powróciła. Na ostatniej wizycie u lekarza miałam 170/115, lekarz się wystraszył, ale wytłumaczyłam mu że gdy siedzę w domu mam nie więcej niż 150. Biorę teraz 4x dopegyt, narazie ciśnienie ok, ale nie wiem na ile długotrwałe zadziała skoro ciśnienie wynika poprostu z nerwów i przewrażliwienia....
 
Dziękuję za uspokojenie ❤️ U mnie właśnie nie jest to typowe nadciśnienie ciążowe, po prostu ciśnienie jest podwyższone ze stresu - wiele lat temu chorowałam na nerwicę, wyleczyłam a w ciąży powróciła. Na ostatniej wizycie u lekarza miałam 170/115, lekarz się wystraszył, ale wytłumaczyłam mu że gdy siedzę w domu mam nie więcej niż 150. Biorę teraz 4x dopegyt, narazie ciśnienie ok, ale nie wiem na ile długotrwałe zadziała skoro ciśnienie wynika poprostu z nerwów i przewrażliwienia....
przede wszystkim u Ciebie to już chwila moment, choćby dziś można robić cc!
Także postaraj się odpoczywać i nie denerwować... 💜
mi położna przestała mierzyc już dawno u siebie ciśnienie 🤣 bo też min 160/100 zawsze było!
a w domu takie jak widzisz...

jeśli mogę zapytać to cc z powodu nadciśnienia? czy inne wskazanie
 
przede wszystkim u Ciebie to już chwila moment, choćby dziś można robić cc!
Także postaraj się odpoczywać i nie denerwować... 💜
mi położna przestała mierzyc już dawno u siebie ciśnienie 🤣 bo też min 160/100 zawsze było!
a w domu takie jak widzisz...

jeśli mogę zapytać to cc z powodu nadciśnienia? czy inne wskazanie
Z powodu nadciśnienia oraz mam zaświadczenie od psychiatry o zaburzeniach nerwicowych i atakach paniki :)
 
Super że wszytko poszło sprawnie. Mnie najbardziej koleżanki postraszyły zastrzykiem, że po podaniu znieczulenia ma się jazdy w głowie, zawroty i mdłości 😅

Zawroty i mdlosci moga wystapic przy znieczuleniu w kregoslup i jest to normalne. Po takim zastrzyku spada po prostu cisnienie. Jak dasz znac anestezji to podadza ci leki na mdlosci i podniesienie cisnienia. Przechodzilam przez to 2 razy plus jestem instrumentariuszka na bloku operacyjnym i znam sprawe z obydwu stron 😅
 
Szczerze,to niczego takiego nie miałam,ale po wszystkim nie wolno podnosić głowy,ponoć można mieć potworne migreny.

To juz dawno obalony mit. Najpewniejszym powodem zespolu popunkcyjnego jest albo zla technika wklucia w kregoslup, albo sam fakt naklucia opon mozgowo-rdzeniowych (dlatego tez po punkcji ledzwiowej moze tez wystapic ten zespol).
 
reklama
Do góry