reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Wspólny dzisiejszy obiad:
gotowana fasolka szparagowa, ziemniaki, brokuł i marchew
a do tego łosoś duszony w pomidorach z kukurydzą i natką pietruszki z odrobiną czosnku i oliwy z oliwek

pyszne było
tylko mocno brudzące hehe

przy okazji się pochwalę: Antosia świetnie sobie radzi z kukurydzą
myślałam, że będzie problem ale ona po dwóch obiadach już potrafi w paluszki złapać i donieść do buzi ziarenka :-D


wczoraj na obiad były truskawki z ryżem mocno rozgotowanym, żeby się kleił i łatwiej było jej złapać do rączki


edit
ja to wszystko w kawałkach do jedzenia rączką daję
nie wiem jak u Ciebie wygląda karmienie, ale jeśli łyżeczką, to myślę, że spokojnie możesz taki miks jak wyżej spapkować

fajny okres jest teraz, bo sporo świeżych warzyw już jest

Awersja a jakiś przepis na tą rybkę w pomidorach masz, czy to raczej tak "z głowy"? Bo aż mi samej ślinka cieknie, mniam.
Mój Mały za to nie chce jeść sam, chyba przegapiłam ten moment :zawstydzona/y:. Gdy rwał się do samodzielnego jedzenia, to mu nie dałam, bo nie chciało mi się potem sprzątać :zawstydzona/y:. Teraz gdy mógłby już sam, to nie jest zainteresowany, tzn. rwie się do talerza/miski jak nie wiem, ale bierze jedzenie do ręki i zdusza i jeszcze patrzy z zadowoloniem jak mu się między palcami wyciska, lub po prostu rzuca na podłogę. W ostateczności brudne palce wkłada mi do buzi :confused:, nie wiem czy chce mamę nakarmić?
Poza tym też mi trochę brak pomysłów na obiady, bo moje dziecię je tylko gdy wszystko jest osobno. Zrobiłam mu ostatnio makaron z warzywami i nie chciał jeść. Woli gdy na talerzu jest osobno mięsko, ziemniak, brokuł, kalafior, fasolka, itp. Tylko trochę nie mam pomysłów, bo warzywa mi się już powtarzają (daję brokuł, kalafior, groszek, fasolkę, marchew, brukselkę, szpinak, kukurydzę,) i z mięsa też nie wiem co robić. Mam różne, np. od kury, królika, indyka, ale jak podam takie samo uparowane to jest suche i ciężko mu sie je. Najlepiej mu idzie z rybką :-)
 
reklama
Kobietki jak wy podajecie dzieciom te kanapki? Bo czytam że niektóre z was dają z wędliną ale jak podać by w tej kanapce zostało to co należy po podaniu jej w małe rączki (bardzo silne) ;-)
 
Jak Ala dostaje kanapkę na talerzu to w częściach chleb z masłem pokrojony w kwadraty(z jednej kromki wychodzą mi 4 ) obok szynka pomidor ogórek i mała je sama a ja siedze obok i na swoim talerzu mam powtórkę i podkarmiam
 

a to dlatego,że ja ślepa i głucha na czekoladę jestem :-D;-)

mell 2 x żółtko, 2x mięsko, 2x rybka i raz same warzywa z ryżem/makaronem/kaszą z dodatkiem żółtego sera.

ja żółtko daję co 2 dzień więc wypada częściej niż 2x w tyg...poza tym myślałam,że mięsko lub rybę 2x w tyg...
 
Awersja a jakiś przepis na tą rybkę w pomidorach masz, czy to raczej tak "z głowy"? Bo aż mi samej ślinka cieknie, mniam.
Żaden przepis. Z głowy.
Jak bym robiła nie dla dziecka, to bym coś bardziej pokombinowała.
Pomidory obrać ze skórki, pokroić i dusić z odrobiną oliwy i czosnku.
W tym sosie duszę łososia.
Na koniec dodałam natkę pietruszki.
Jak się trafią pomidory takie mało smakowe hehe, to dodaję przecier pomidorowy, albo pomidory z puszki.

A co do kanapek to chleb posmarowany masłem daję do ręki a warzywa osobno.
Pomidora pięknie wysysa :-)
 
dajecie dzieciom serki waniliowe lub smakowe (nie danonki ani te dzieciowe z bobovity czy nestle)? czy lepiej np samej zrobic? (douczylam sie co i jak juz ;)) jak sadzicie?

Oli wciaga nosem caly 175g Danio ale to cukier etc i zabki i sama nie wiem. z drugiej strony dziecku serka zalowac?
 
ja mojemu daję serek naturalny i dodaje np brzoskwini, nektarynki, truskawki bo teraz akurat jest na nie sezon i jest pycha ;-)

zastanawiam się czy nie zrobić mu jakiegoś kompotu, ale nie wiem z czego by to słodkie było a nie kwaśne ;-)
 
reklama
Do góry