reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Kasieq ja tez zaczynam zawsze cos nowego od 3 lyzeczek:-)a jak mamy cos sprawdzone to tak juz lecimy pol sloiczka:-) u nas tez nie widzialam,np samej dyni...albo duzo na necie widze fajnych sloiczkow a chodze po sklepach i nie widze:-(
co do kupki wiem,że to tez norma bo je juz nie tylko cyca no ale nie wiem czy nie sa za geste jednak:) hehe

Anmika no u nas kupcia byla zawsze codziennie ale taka luzna:-D aha to tak myslalam,że juz moge walnac cos innego do tych skladnikow co bylo ok. Ja tez tak robilam,że obserwowalam 3 dni potem znow cos nowego albo dzien przerwy no ale tu mamuski doradzaly,że cos nowego przez tydzien:-Di jak zobaczylam te kupy to stwierdzilam,że moze zaszalalam wiec faktycznie cos nowego raz na tydzien, wczoraj naprzyklad dodalam do kaszki mu dwie lyzeczki deserku jablko z bananem zeby zmienic smak. Dzieki!!
 
reklama
maluszek mój Mały zaczął jeść od tygodnia i też ma teraz gęste kupki i codziennie, a wcześniej to zdarzało się co drugi, trzeci dzień.
Ja myślę, że jak dałaś już te warzywka to teraz do nich bez problemu możesz dodać mięsko, bo będzie tylko jeden nowy składnik, resztę już masz sprawdzoną i wiesz, że nic się Małemu nie dzieje po nich.
A czemu nowe raz w tygodniu? Ja jak dawałam Małemu coś nowego, to podawałam to przez 3-4 dni i jeżeli było ok, to znów coś nowego. Możesz teraz Małemu urozmicać i dawać to co już je i do tego dodawać jeden nowy składnik.
A jeżeli chcesz drugi posiłek to może jakiś deserek? W południe obiad (warzywka lub zupka) a po południu deserek (jakieś owoce) - tak ja myślę.

Maluszek chcialam dokladnie to napisac:):-D
a kupka po stalych posilkach ok:tak:

Moja dzis zjadla caly sloiczek warzywka z krolikiem i popila 60 ml mleka z kubka diidy:szok:coraz lepiej jej idzie :-)
 
odkąd zaczęłam podawać "dania" kupki gęściejsze i to norma :tak:
dziś udało mi się podstępem podać herbatkę rumiankową 100ml wypił :szok:
ale to jeszcze nic, zjedliśmy dzisś1/3 słoiczka Hippa Dynia z ziemniaczkiem, i normalnie gdybym wiedziała,że nie będzie walił fochów to bym mu więcej podgrzała :-D
no, ale żeby nie było tak różowo to mleczka póki co 160ml w tym 80ml kleiku kukurydzianego o 7 rano :no:
mam w planach podać mu na wieczór kaszkę to będzie 150ml o ile wszystko wypije i potem na śpiocha z 180ml, ale to i tak będzie za mało :no:
kurdebele, nie trafiam za moim synem :-( albo pije mleko i nie chce żarełka albo na odwrót :-( czemu on nie może jeść wszystkiego :baffled:
 
a u nas faza testow wszelkich owocow i warzyw po 4mz przeszla pomyslnie bez zadnych komplikacji. Adam dostal z tej okazji 3 nowe lyzeczki.

niebawem chce wprowadzic gluten oraz rybke :)
 
Dziewczyny....ja potrzebuję rady albo uspokojenia. Kacper nie lubi mleka. Odkąd je stałe pokarmy mleko jest ostatnim na co ma ochotę... I tym sposobem - rano około 5-6 zjada około 100ml mleka, około 9-10 daję mu kaszkę jaglaną na mleku, około 12-13 zjada dużą porcję zupki, około 16 zajada się deserkiem. Kolejny posiłek to dopiero kolacja około 21, bo nie mogę go zmusić do mleka, a co innego mogę mu jeszcze dać? Na kolację zjada 150-180ml mleka i w nocy w sumie około 150ml wypije. Kombinowałam z różnymi mlekami- moje, Nan, Bebiko- i żadne mu nie pasuje. Nie wiem co mam zrobić, bo przecież za mały jest na nie jedzenie mleczka....
 
Gorgusia to zupelnie naturalne że je coraz mniej mleka odkąd przyzwyczaił się do innych pokarmów. Dziecko po prostu nie czuje już takiej potrzeby picia mleka. To ile posiłków mlecznych je w dzień? 3 dobrze naliczylam?

Widzę że 4 wiec calkiem normalnie. Musisz sie przyzwyczaic ze dziecko jest coraz mniej mleczne
 
gorgusiu - ja bym sie zbytnio nie przejmowała, licząc te ml to Twój mały wypija tyle co moja mała na dobę, z tym, że ona żadnych kaszek nie uznaje, deserków ledwo co je , a obiadek ma na 203 dni mały słoiczek, więc bym się nie martwiła.
 
Za nie długo będzie jadł klapsznity a na mleko to tylko z kubka haha. Ale nam rosną te dzieciuchy jeeej a dopiero takie tyci tyci.

Mój jak widzi że bedziemy coś jeść łyżeczką to ryjek się cieszy ;)
 
reklama
Za nie długo będzie jadł klapsznity a na mleko to tylko z kubka haha. Ale nam rosną te dzieciuchy jeeej a dopiero takie tyci tyci.

Mój jak widzi że bedziemy coś jeść łyżeczką to ryjek się cieszy ;)
jak zaczynam karmic cos lyzeczką Macka, to on mi ją wyrywa z reki i wklada sam do buzi i zazwyczaj jest wieeeelki ryk, ze jest pusta :-) musze szybko cos na nią nakładac i karmic :-D
 
Do góry