reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Ja wlasnie mojemu pierwszy raz dałam wczoraj kleik ryzowy na wodzie z musem jablkowym. Bardzo mu smakowalo:))

U nas dzien wyglada tak, ze co dwie lub 3 godziny pierś, a około godziny 12,13 zupka a raczej przecier bo Dominik nie umie pić z butli ani z niekapka. Popija ten przecier herbatka z HiPPa albo soczkiem jablkowym w DOIDY CUP. Nawet mu to wychodzi :happy:
I od wczoraj wprowadzam deserek około 17,18. Na poczatku chcialam sciagac mleko ale okazalo sie ze jestem zupelnie antylaktatorowwa pozatym nie chce mi się, więc bede robic kleik ryzowy lub kukurydziany na wodzie z dodatkim jakiegos owocu lub gotowa na MM.


Z obiadkow u nas rzadzi HIPP ewentualnie gerber. Bobovita jak dla mnie ma gorsze jakosciowo rzeczy. Sok jablkowy smakuje jak rozcienczony z woda.

ja bym jednak dawala kaszki czy cos na mm. na wode moim zdaniem za wczesnie.

Jak dla mnie kaszka z owocami to tylko na śniadanie...na kolacje bym nie dawała. I kaszka i kleik na wodzie do mnie nie przemawia-jednak moim zdaniem albo na cycowym mleku, albo na mm.
U nas dziś na śniadanie jaglana na mleku z owocami, o 14 zupka królik, pietruszka, natka, ziemniak, brokuł i kalafior-o masełku zapomniałam :confused2:, a na deser ugotowałam maliny z jabłkami i dodałam kaszkę jaglaną żeby zagęścić. Wszystko mu smakowało. Teraz tylko jestem ciekawa, o której go na mleko namówię, bo najadł się jak bąk....

Kacus ma super apetyt, zeby moj Oli tak jadl wszystko (oprocz mleka) to bym byla szczesliwa :)


jak dla mnie znaczy Oliwka to u nas bobovita wymiata. gruszki kupilam gerbera byly gorzkie wrecz cierpkie. hipp podobno dosladzane ma deserki, herbatki etc. z hippa mam tylko herbatki i morele bo nie bylo innych firm.
 
reklama
gorgusia jak robisz ta kaszkę jaglaną? bo Ty cycowa dlatego pytam.

stokrotka nie było by źle, że przespałby 7h ciągiem, tylko czy to wtedy będzie oznaczać, że nie najada sie moim, czy że jak je to zasypia i niedojada i co w związku z tym mam robić? przyzwyczaić się, że mi dzieć przy cycu zasypia i przez to częściej budzi się na jedzenie, czy zacząć na przed snem na noc dokarmiać go mm? Zielona jestem:confused::confused:

Lili próbowałam dać mu zwykły kleik ryżowy na moim mleku, ale nie smakuje mu i szybko robi się wodnisty. Czy ty mimo że cycowa, kaszkę czy kleik podajesz na mm?

Stokrotka ja podałam Aptamil, tutejszy odpowiednik Bebilonu w PL, sprawdziłam jeszcze raz no i jest 5-6 mies 210ml

Zobacz załącznik 539371Zobacz załącznik 539372

no masz mleko rzeczywiście identyczne, ale tak sobie myślę, może skład jakiś "uboższy" i dlatego więcej każą podawać :confused:

Anusienko na moim mleku jest napisane ze w 5 mz dziec zjada 180ml, ale rozne sa dzieci pod tym wzgledem ;) i wiesz ja bym mu dala na kolacje te 180ml i zobaczyla czy ile przespi. jak przespi to bym zaczela dokarmiac ale tylko na noc... ale to Twoja decyzja.


u mnie dzis bylo tak
4:00-180ml
8:30-150ml
11:00-150ml
14:00-150ml
16:40-50ml zupka
17:30-150ml
20;30-130ml
22:10-180ml na noc

popatrzylam i moj Oli duzo je tego mleka jednak a wagowo to sie nie przeklada ale tez biore poprawke ze to zywe srebro jest ;)

kurcze je jak smok ;-)
 
Ja wlasnie mojemu pierwszy raz dałam wczoraj kleik ryzowy na wodzie z musem jablkowym. Bardzo mu smakowalo:))

U nas dzien wyglada tak, ze co dwie lub 3 godziny pierś, a około godziny 12,13 zupka a raczej przecier bo Dominik nie umie pić z butli ani z niekapka. Popija ten przecier herbatka z HiPPa albo soczkiem jablkowym w DOIDY CUP. Nawet mu to wychodzi :happy:
I od wczoraj wprowadzam deserek około 17,18. Na poczatku chcialam sciagac mleko ale okazalo sie ze jestem zupelnie antylaktatorowwa pozatym nie chce mi się, więc bede robic kleik ryzowy lub kukurydziany na wodzie z dodatkim jakiegos owocu lub gotowa na MM.


Z obiadkow u nas rzadzi HIPP ewentualnie gerber. Bobovita jak dla mnie ma gorsze jakosciowo rzeczy. Sok jablkowy smakuje jak rozcienczony z woda.

Amy o jakiej porze dałaś mu ten kleik ryżowy na wodzie z musem jabłkowym? Ja tez kupiłam Doidy Cup, czekam na dostawę. Nietety picie z niekapka w ogóle mu nie wychodzi.

ja robię kaszki na wodzie, bo one mają już w sobie mm. :-)

my kaszke na mm tak jak w przepisie na opakowaniu.

Czekaj czekaj lilijanna bo się pogubiłam :baffled: Trzeba tu coś sprostować odnośnie tych kaszek i kleików. O ile dobrze rozumiem to jest tak:

*Np.: Bobovita (niebieskie opakowanie) to kaszki mleczno ryżowe - "mleczno" bo z mm, więc normalne że robi sie je na wodzie bo niby na czym?
* Bobovita (żółte opakowanie) to kaszki ryżowe (bez mm) - do zrobienia na mm które zwyczajnie podaje sie dziecku, bądź na mleku z cyca bądź na wodzie, dobrze rozumiem?
* podobnie kaszki Holle bezmleczne, bezcukrowe. Można je zrobić na mm, na cycowym bądź na wodzie, tak?

Ja się pytam czysto teorytycznie, bo to ciagle wszystko dla mnie jeszcze czarna magia: czyli mimo, że karmisz piersią, to podajesz dziecku kaszki które zawierają juz w składzie mm, tak? Mozna tak? Bo ja myślałam, że nie, w sumie sama nie wiem czemu tak myślałam. Jeśli tak można to ja rzeczywiście może zrobię mu ten kleik na mm, lepiej bedzie mu smakować, niż na wodzie, co? Czy to nie zaburzy jakoś u niego chęci jedzenia cyca?

Martusia, czemu sadzisz, że na wodę to jeszcze za wczesnie?
 
Czekaj czekaj lilijanna bo się pogubiłam :baffled: Trzeba tu coś sprostować odnośnie tych kaszek i kleików. O ile dobrze rozumiem to jest tak:

*Np.: Bobovita (niebieskie opakowanie) to kaszki mleczno ryżowe - "mleczno" bo z mm, więc normalne że robi sie je na wodzie bo niby na czym? na wodzie, mm jest już w kaszce
* Bobovita (żółte opakowanie) to kaszki ryżowe (bez mm) - do zrobienia na mm które zwyczajnie podaje sie dziecku, bądź na mleku z cyca bądź na wodzie, dobrze rozumiem? tak
* podobnie kaszki Holle bezmleczne, bezcukrowe. Można je zrobić na mm, na cycowym bądź na wodzie, tak? tak

Ja się pytam czysto teorytycznie, bo to ciagle wszystko dla mnie jeszcze czarna magia: czyli mimo, że karmisz piersią, to podajesz dziecku kaszki które zawierają juz w składzie mm, tak? Mozna tak? można, a dlaczego nie?

Bo ja myślałam, że nie, w sumie sama nie wiem czemu tak myślałam. Jeśli tak można to ja rzeczywiście może zrobię mu ten kleik na mm, lepiej bedzie mu smakować, niż na wodzie, co? Czy to nie zaburzy jakoś u niego chęci jedzenia cyca?
Kleik podajesz łyżeczką, będzie czuć ryż lub kukurydzę, a nie mleko, jakiekolwiek byś nie podała. Kocham moje dzieci nad życie, to laktatora nikt mi w ręce nie wciśnie, prędzej bym nie podawała kaszek/kleików bezmlecznych, a szukała innych zastępczaków.

Dlatego jak czytam gorgusię i jej obrabianie cyców to chylę nisko czoła. :tak:
 
my póki co podajemy Bobovitę robiona na naszym mm mam w domku 2 opakowania takiej z gotowym mm tylko tak się zastanawiam czy tam jest mm 1 czy już 2 jak myślicie:confused: niby kaszki od 4 miesiąca....
 
stokrotka.af - w tych do 6 miesiąca musi być mm1, a w tych po 6 miesiącu mm2. Jak jest nie wiem, ale nie mam oporów przed podawaniem. ;-)
 
reklama
Jak długo planujecie cycować? Ja odciągam teraz 4 razy na dobę i pokarmu coraz mniej- 160-180ml odciągam jednorazowo. Pewnie jak wrócę do pracy to się skończy.... Plus taki,że nie będę ślęczeć przy laktaorze,ale miałam nadzieje do roku karmić...
U nas dziś:
4- 160ml
9- kaszka jaglana z owocami
11-100ml
13- słoiczek zupki z królikiem
16- deser z malin
18-160ml

za dużo posiłków mi wyszło :rofl2:
 
Do góry