reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Spoko moje dziecko do 6 mż na mleczku będzie a jedynie jak skonczy 5 mż dam posusać chrupka np. ;)nie spieszno mi...nie widze takiej potrzeby aby moje dziecko juz stałe pokarmy jadło...no ale wiem ze na MM inaczej jest...ale tak pisze zeby nie stresować sie ze wybiła taka godz.moje dziecko ma tyle a nie zjadło np.tego czy tego...
 
reklama
juz kiedys pisalam ze Oli je wtedy jak jest glodny nie wtedy kiedy ja uwazam ze powinien zjesc albo ze nie ma 15 to nie moze zjesc. mimowolnie patrze na zegar i mija okolo 3h. poza tym wlasnie na mm jest inaczej i w sumie niektorzy mowia ze lepiej jest jak dziecko wczesniej bedzie dostawac stale pokarmy.

ja staram sie karmic Oliwka jak juz widze ze glodny jest, tak samo pierwsze co robie jak placze to sprawdzam czy pic albo jesc nie chce.

ale racje ma tez Kasieczek. i w tym wypadku musze mu zamienic jedno mleczko na zupke. (mam nadzieje ze nie zrobie mu tym samym szkody)
 
Nie wiem czy eksperyment mam uznać za udany, czy nie, bo w końcu wczoraj przed snem zjadł tylko 100ml mm i dojadł cycem. Ale to nic nie dało. Jak zasnął na kamień o 7:30 to obudził się o 22:45 :wściekła/y::crazy::baffled: potem o 1:15, chyba o 3 a dalej godzin nie pamiętam bo byłam już tak padnięta, że tylko wyciągałam cycka i dalej szłam spać. A! Sory! Raz spróbowałam dać mu smoczka, pomyślałam, ze może nie chce jeść, tylko się uspokoić. Nic to nie dało:-(Wydaje mi się, że budzi się nie z głodu, tylko... nie wiem skok? ząbki? aaa... bez sensu to wszystko.

Dziewczyny, a jak dajecie przed snem kaszkę, to dodajecie do niej jakieś owoce? Czy na owoce przed snem to już trochę za późno? Ja mam na razie tylko kleik bez cukrowy zwykły ryżowy i Adi go nie lubi. 28-ego lecę do PL i tam czekają na mnie kaszki: jaglana, gryczana, owsiana i jeszcze jakaś nie pamiętam. Bezcukrowe, bezmleczne. Myślałam żeby robić je na wodzie, bo z cycami też jestem leniwa, ale boję się, że Adiemu nie będzie smakowało, tak jak ten kleik i myślałam żeby dosmaczyć owocami, tylko czy przed snem powinno dawać się owoce?
 
Anusienko w 23 tz jest skok rozwojowy. ja bym przed snem nie dawala owocow, kaszka sama w sobie jest ciezkawa dla malego brzuszka. moze kaszki smakowe beda lepsze? na mojej kaszce jest napisane ze robi sie ja na mm, ale mam tez takie na wode.

musisz poprobowac co mu zasmakuje.
 
Dziewczyny, a jak dajecie przed snem kaszkę, to dodajecie do niej jakieś owoce? Czy na owoce przed snem to już trochę za późno? Ja mam na razie tylko kleik bez cukrowy zwykły ryżowy i Adi go nie lubi. 28-ego lecę do PL i tam czekają na mnie kaszki: jaglana, gryczana, owsiana i jeszcze jakaś nie pamiętam. Bezcukrowe, bezmleczne. Myślałam żeby robić je na wodzie, bo z cycami też jestem leniwa, ale boję się, że Adiemu nie będzie smakowało, tak jak ten kleik i myślałam żeby dosmaczyć owocami, tylko czy przed snem powinno dawać się owoce?

Ja wlasnie mojemu pierwszy raz dałam wczoraj kleik ryzowy na wodzie z musem jablkowym. Bardzo mu smakowalo:))

U nas dzien wyglada tak, ze co dwie lub 3 godziny pierś, a około godziny 12,13 zupka a raczej przecier bo Dominik nie umie pić z butli ani z niekapka. Popija ten przecier herbatka z HiPPa albo soczkiem jablkowym w DOIDY CUP. Nawet mu to wychodzi :happy:
I od wczoraj wprowadzam deserek około 17,18. Na poczatku chcialam sciagac mleko ale okazalo sie ze jestem zupelnie antylaktatorowwa pozatym nie chce mi się, więc bede robic kleik ryzowy lub kukurydziany na wodzie z dodatkim jakiegos owocu lub gotowa na MM.


Z obiadkow u nas rzadzi HIPP ewentualnie gerber. Bobovita jak dla mnie ma gorsze jakosciowo rzeczy. Sok jablkowy smakuje jak rozcienczony z woda.
 
ja daje kaszke z owocami - nic nie slyszałam nigdy żeby nie można było... moim zdaniem lepsza taka niż "smakowa" z pseudoowocami, cukrem itd

"Kleik z kaszy jaglanej polecany jest przy problemach żołądkowych ponieważ jest lekkostrawny i pożywny."
i
http://babyonline.pl/karmenie_kasza_artykul,4057.html
 
Ostatnia edycja:
Ja wlasnie mojemu pierwszy raz dałam wczoraj kleik ryzowy na wodzie z musem jablkowym. Bardzo mu smakowalo:))

U nas dzien wyglada tak, ze co dwie lub 3 godziny pierś, a około godziny 12,13 zupka a raczej przecier bo Dominik nie umie pić z butli ani z niekapka. Popija ten przecier herbatka z HiPPa albo soczkiem jablkowym w DOIDY CUP. Nawet mu to wychodzi :happy:
I od wczoraj wprowadzam deserek około 17,18. Na poczatku chcialam sciagac mleko ale okazalo sie ze jestem zupelnie antylaktatorowwa pozatym nie chce mi się, więc bede robic kleik ryzowy lub kukurydziany na wodzie z dodatkim jakiegos owocu lub gotowa na MM.


Z obiadkow u nas rzadzi HIPP ewentualnie gerber. Bobovita jak dla mnie ma gorsze jakosciowo rzeczy. Sok jablkowy smakuje jak rozcienczony z woda.

A po czym sadzisz ze gorsze jakosciowo bo tobie lepiej smakuje ?jak dla mnie to akurat nie przekłada sie na jakosc ...
 
Jak dla mnie kaszka z owocami to tylko na śniadanie...na kolacje bym nie dawała. I kaszka i kleik na wodzie do mnie nie przemawia-jednak moim zdaniem albo na cycowym mleku, albo na mm.
U nas dziś na śniadanie jaglana na mleku z owocami, o 14 zupka królik, pietruszka, natka, ziemniak, brokuł i kalafior-o masełku zapomniałam :confused2:, a na deser ugotowałam maliny z jabłkami i dodałam kaszkę jaglaną żeby zagęścić. Wszystko mu smakowało. Teraz tylko jestem ciekawa, o której go na mleko namówię, bo najadł się jak bąk....
 
Gorgusia ma apetycik fajnie ze tak ładnie je:-)

My dzis 8-100ml mm:eek:
11-jabłko z gruszka 1/2 słoiczka
14-zupka z cielecinka 1/2 słoiczka
16-210 ml mm
 
reklama
Do góry