reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metformina a utrata wagi

Mimi94

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Październik 2019
Postów
6 166
Hej, czy któraś po stosowaniu Metforminy schudła bez ćwiczeń i specjalnej diety??
Na początku lutego zaczęłam stosować Metformax regularnie 850mg 2x1tabl. W chwili obecnej mam 8kg mniej bez ćwiczeń, bez diety... Czy aż taki spadek wagi jest normalny?? Na początku waga leciała mi powoli. Spdlo o 3-4kg i się ok 2tyg tak utrzymywało a teraz znowu leci... Mam ok 1kg mniej niż przed świętami gdzie non stop się je [emoji2356][emoji2356][emoji2356][emoji23]
 
reklama
A nie bierzesz przypadkiem jeszcze euthyroxu? Ja szybko po nim bez jakiegoś ćwiczenia i super diety schudłam 8kg od października - narazie stoi w miejscu ale tez to było dziwne...
 
Ja zażywam metformax pol roku, schudłam 10 kg . Kiedys juz tez brałam, ale zrezygnowałam ponieważ sie bardzo źle czułam. Teraz to przetrzymałam i jest ok . Nie ćwiczyłam, ale wprowadziłam małe zmiany do diety . Aktualnie waga sie zatrzymała;) No i co ważne powróciła mi owulacja której nie miałam od niepamiętnych czasów:)
 
Ja zażywam metformax pol roku, schudłam 10 kg . Kiedys juz tez brałam, ale zrezygnowałam ponieważ sie bardzo źle czułam. Teraz to przetrzymałam i jest ok . Nie ćwiczyłam, ale wprowadziłam małe zmiany do diety . Aktualnie waga sie zatrzymała;) No i co ważne powróciła mi owulacja której nie miałam od niepamiętnych czasów:)
W pół roku 10kg, ja w 2m-ce 8kg.. Nie mówię, że się nie cieszę ale też trochę się martwię...
 
Tez na początku schudłam szybciej bo w miesiac 4 kg a później tak stopniowo . 1 kg na tydzień chudnąć jest zdrowo . Ale jeżeli czujesz, ze coś jest nie tak, to lepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym ;)
 
Ja niestety po samym leku nic a nic a biorę 3 lata. Musi być combo lek +dieta +wysiłek fizyczny wtedy waga leci
 
reklama
Ja biorę Metformax 500, ale chudłam tylko w połączeniu leki, dieta i ruch. W ok. 2,5 miesiąca jakieś 10 kg. Lekarz powiedział, że to dość sporo jak na taki okres czasu. Bodajże najzdrowiej to chudnąć 1kg na 2 tygodnie, ale dokładnie nie pamiętam tych proporcji.
 
Do góry