reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Nottingham

hej
betsuu widze ze dziewczyny juz ci odpowiedzialy w sprawie paszportow, z tego co wiem konsulat w Manchesterze ma zajmowac sie paszportami ale chyba od nowego roku, ale nie jestem pewna tej informacji i nie chcialabym wprowadzac cie w blad

gabids jesli chodzi o masaz to my dostalismy list od HV czy chcielibysmy w tym uczestniczyc, aczkolwiek ilosc miejsc byla ogranczona i nie bylo wiadomo do konca czy bedzie miejsce dla nas, no ale udalo sie:-), mysle ze powinnas zapytac o taki kurs HV, u nas to bylo bezplatne:tak:

justarodzic bardzo mi przykro ze stracilas ciaze, nie poddawaj sie na pewno sie uda

deni jak slysze ze anglicy probuja uczyc polakow higieny to az mnie trzesie, bo troche juz sie dowiedzialam o ich czystosci:crazy::sorry:

jesli chodzi o sluzbe zdrowia to z tego co obserwuje to oni staraja sie i dbaja jesli sytuacja jest powazna natomiast odpuszczaja sobie w przypadkach mniej drastcznych a przeciez wielu problemom mozna byloby zapobiec
 
reklama
poranna kawa i chwila czasu na net:-D
... postanowilam troszke pogrzebac w sprawie tego paszpotru i co znalazlam
-na stronie ministerstwa spraw zagranicznych nastepujacy komunikat
".... MSZ informuje, iż decyzją Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 12 stycznia br. utworzony został Konsulat Generalny RP w Manchesterze. Okręg konsularny Konsulatu zostanie określony decyzją Ministra SZ dokonującą podziału kompetencji terytorialnych polskich urzędów konsularnych na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej..." ale jak to ktos pieknie napisal na innym forum "...utworzony nie znaczy otwarty:baffled:"wiec pozostaje nam tylko czekac cierpliwie.
 
Hallo!nio czystość po angielsku,hmmm...masz rację Nafnia,"aż trzęsie" wystarczy spojrzeć na wszystkie instytucje poza szpitalem chyba,które świadczą jakieś usługi,np.przychodnia na pierwszym miejscu-brak słów,no i wszsytkie slaony fryz,kosmet,solaria,etc jejku myślałam,ze to od poziomu zależy,ale okazało się,że nie ma to znaczenia:szok: przepraszam,ze tak narzekam,ale do syfu sie nie umiem przyzwyczaić,wiem,ze jestem w UK i trzeba przywyknąć,tylko czy tędy droga.
ps.widzę jednak zmiany na lepsze i starania w powyższych miejscach,bo chyba już wielu Polaków im zwracało uwagę albo komentowało to niedbalstwo.
 
czesc dziewczyny!!! a propos konsulatu w Manchesterze, to wlasnie przed chwila pilysmy sobie kawke z Gabids i szperalysmy w polskich gazetach, no i w pazdziernikowym 'East Midlands po polsku' napisali, ze konsulat dziala od pazdziernika w Osrodku Parafialnym(na razie) i zalatwia paszporty dla nowonarodzonych dzieci na naszym obszarze. niestety nie ma telefonu, napisali ze wiecej informacji mozna uzyskac w redakcji lub w biurze Stowarzyszenia na rzecz nowoprzybylych Polakow. jak chcecie to moge podac adres do nich.

Jesli chodzi o czystosc i higiene w UK, mam te same doswiadczenia co kazda z Was-no coments!!!!

Pozdrawiam!!!!
 
Witam z rana:-)
annaoxi-dziekuje za kawkę i zapraszam do mnie:-)
betsuuu-widze ze z ciebie nocny marek jest:-DPytałaś mnie kiedy się zapisałam do konsulatu- we wrzesniu,a spotkanie mam na 10 marca.Pisałaś że brakuje Tobie książek rozumiem że polskich...otóz z tym nie ma problemu bo w bibliotekach sa polskie kśiżki,a najwięcej w tej centralnej.
justarodzić-przykro mi bardzo ,ale się nie martw i zagladaj do nas często:-)
nafnia-pytałas się o ten akt urodzenia czy zabierają,mojej mamie oddali,teraz czekamy na pesel małej.
deni-ja normalnie byłam w szoku:szok:kiedy zobaczyłam 3 centymetrowej grubosci kamień na szpitalnych kranach.Jeszcze dla mnie dziwne jest ze lekarze i pielęgniarki ida do domu w stroju roboczym.Teraz juz wiem dlaczego tyle ludzi po leczeniu w szpitalu umiera na MRSA czyli gronkowca.

Dziołszki zyczę wam miłego weekendu:-)
 
No i jak tam dziewczeta?! pogoda piekna to pewnie wszyscy korzystaja z weekendu?! :-D nikt sie nie odzywa, napiszcie cos!!!!!!!
Jak sie maja maluszki?
Pozdrowionka!!!!!!!
 
hej .Wiem ,ze kiedys musze urodzic zdrowa dzidzie .tylko te przezycia zwiazane z poronieniem,pobyt w szpitalu i samopoczucie psyhciczne.:(
betsuu widze ze dziewczyny juz ci odpowiedzialy w sprawie paszportow, z tego co wiem konsulat w Manchesterze ma zajmowac sie paszportami ale chyba od nowego roku, ale nie jestem pewna tej informacji i nie chcialabym wprowadzac cie w blad

gabids jesli chodzi o masaz to my dostalismy list od HV czy chcielibysmy w tym uczestniczyc, aczkolwiek ilosc miejsc byla ogranczona i nie bylo wiadomo do konca czy bedzie miejsce dla nas, no ale udalo sie:-), mysle ze powinnas zapytac o taki kurs HV, u nas to bylo bezplatne:tak:

justarodzic bardzo mi przykro ze stracilas ciaze, nie poddawaj sie na pewno sie uda

deni jak slysze ze anglicy probuja uczyc polakow higieny to az mnie trzesie, bo troche juz sie dowiedzialam o ich czystosci:crazy::sorry:

jesli chodzi o sluzbe zdrowia to z tego co obserwuje to oni staraja sie i dbaja jesli sytuacja jest powazna natomiast odpuszczaja sobie w przypadkach mniej drastcznych a przeciez wielu problemom mozna byloby zapobiec[/quote]
 
Witam wszystkie mamy zainteresowane DOMOWYM PRZEDSZKOLEM!!!!Chcialabym pod koniec listopada spotkac sie z chetnymi mamami oraz pociechami,aby ustalic wszystko zwiazane z przedszkolem.POZDRAWIAM:-D
 
reklama
Hej mamusie gdzie sie podziewacie?:-) Jak spedzilyscie weekend?
Moj byl troszke zwariowany bo pomijajac cotygodniowe zakupy(koszmar:baffled:)wszystko inne ulozylo sie inaczej niz mialo byc:-D.Mianowicie w sobote probowalam zagnac meza do fryzjera i jak juz poszlismy to obok byl jubiler, zamiast obcietych wlosow wyszlismy z kolczykiem w nosku i pierscionkiem:szok:(moja druga poloweczka nie cierpi chodzic do fryzjera-pakola;-)),potem znajomi robili imprezke i mielismy isc ale zaczelismy ogladac serial"skazany na smierc" i.......zeszlo sie nam do 4 nad ranem(10 odcinkow:szok:masakra) .Niedziela byla mniej zakrecona ale to dobrze bo z niewyspania chodzilismy "na rzesach"i moglabym chyba tego nieprzetrzymac:-D.

gabids-co do poznego chodzenia spac to jestem zalezna od naszego maluszka a on przed 1-sza raczej nie chodzi spac:rofl2: a co do ksiazek to z tej biblioteki korzystam juz prawie trzy lata a tam sa tylko 2 regaly i oprocz historycznych,wojennych i fantastyki przerobilam juz wszystko,teraz atakuje znajomych ale to tez powoli sie konczy:-(

deni-podzielam twoje zdanie co do czystosci Angoli,tez mam takie same odczucia a juz wogole najbardziej rozwala mnie jak widze przy kazdym kranie instrukcje mycia rak:szok: normalnie jak dla jakis ulomniakow,przeciez to oczywiste!!!

Ufff....ale sie rozpisalam.......nie marudze i uciekam,wpadne jeszcze wieczorem:-)

P.S.Czy ktoras wie moze czy jest tu jakis lek jak "aftin"na plesniawki?
 

Podobne tematy

Do góry